i2 Development szykuje się do debiutu na GPW

Wrocławski deweloper mieszkaniowy w ciągu najbliższych tygodni złoży prospekt emisyjny do KNF. Spółka szacuje, że z publicznej emisji akcji pozyska kilkadziesiąt milionów złotych na nowe projekty deweloperskie.

Jedna z inwestycji i2 Development we Wrocławiu - Rezydencja Dubois. (Źródło: spółka)

Jedna z inwestycji i2 Development we Wrocławiu – Rezydencja Dubois. (Źródło: spółka)

Na główny parkiet GPW śladem Atalu wybiera się kolejny deweloper mieszkaniowy. Według najnowszych informacji, nad IPO intensywnie pracuje wrocławski i2 Development. Spółka ogłosiła, że z publicznej emisji akcji zamierza pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych. W ciągu najbliższych tygodni deweloper złoży prospekt emisyjny do KNF. Swoje potrzeby inwestycyjne na najbliższe lata grupa i2 Development szacuje na ok. 100 mln zł.

– Zarząd spółki podjął decyzję o jej wprowadzeniu na GPW. Uważamy, że dla tej wielkości podmiotu naturalną drogą rozwoju jest uzyskanie statusu spółki publicznej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. (…) Dokładne informacje dotyczące wielkości i terminów oferty publicznej podamy po zatwierdzeniu przez KNF i opublikowaniu prospektu emisyjnego. – zapowiada Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development SA.

Środki z emisji wrocławski deweloper zamierza przeznaczyć na nowe projekty deweloperskie. i2 Development działa na rynku od 2012 r. Spółka specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym o podwyższonym standardzie i w mieszkaniach z segmentu Premium, co stanowi około jej 75 proc. działalności. Pozostałe 25 proc. działalności to powierzchnie biurowe i usługowe.

– Znaczna część inwestycji powstających w ścisłym centrum Wrocławia prowadzonych jest przez naszą firmę. Zatrudniamy 70 pracowników, a kolejne 600 osób pracuje przy naszych projektach. Obecnie realizujemy ponad 20 projektów we Wrocławiu o różnej wielkości, a posiadany bank ziemi pozwoli nam na realizację niemal 100 tys. m2 powierzchni mieszkalnej oraz biurowo-usługowej w ciągu najbliższych trzech lat. Stale również analizujemy nowe nieruchomości i grunty. – zapowiada wiceprezes i2 Development SA.

Od 2015 roku deweloper, biuro projektowe (Chamielec Architekci) oraz generalny wykonawca (KPB) tworzą formalną Grupę i2 Development, prowadzącą inwestycje mieszkaniowe i komercyjne we Wrocławiu. Za realizację projektów wnętrz odpowiada spółka celowa Concept Sp. z o.o. i2 Development nie zamierza publikować prognoz wyników finansowych. Zarząd zakłada kilkudziesięcioprocentowy wzrost biznesu rok do roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR