StockWatch.pl

i2 Development szykuje się do debiutu na GPW

Wrocławski deweloper mieszkaniowy w ciągu najbliższych tygodni złoży prospekt emisyjny do KNF. Spółka szacuje, że z publicznej emisji akcji pozyska kilkadziesiąt milionów złotych na nowe projekty deweloperskie.

Jedna z inwestycji i2 Development we Wrocławiu - Rezydencja Dubois. (Źródło: spółka)

Jedna z inwestycji i2 Development we Wrocławiu – Rezydencja Dubois. (Źródło: spółka)

Na główny parkiet GPW śladem Atalu wybiera się kolejny deweloper mieszkaniowy. Według najnowszych informacji, nad IPO intensywnie pracuje wrocławski i2 Development. Spółka ogłosiła, że z publicznej emisji akcji zamierza pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych. W ciągu najbliższych tygodni deweloper złoży prospekt emisyjny do KNF. Swoje potrzeby inwestycyjne na najbliższe lata grupa i2 Development szacuje na ok. 100 mln zł.

– Zarząd spółki podjął decyzję o jej wprowadzeniu na GPW. Uważamy, że dla tej wielkości podmiotu naturalną drogą rozwoju jest uzyskanie statusu spółki publicznej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. (…) Dokładne informacje dotyczące wielkości i terminów oferty publicznej podamy po zatwierdzeniu przez KNF i opublikowaniu prospektu emisyjnego. – zapowiada Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development SA.

Środki z emisji wrocławski deweloper zamierza przeznaczyć na nowe projekty deweloperskie. i2 Development działa na rynku od 2012 r. Spółka specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym o podwyższonym standardzie i w mieszkaniach z segmentu Premium, co stanowi około jej 75 proc. działalności. Pozostałe 25 proc. działalności to powierzchnie biurowe i usługowe.

– Znaczna część inwestycji powstających w ścisłym centrum Wrocławia prowadzonych jest przez naszą firmę. Zatrudniamy 70 pracowników, a kolejne 600 osób pracuje przy naszych projektach. Obecnie realizujemy ponad 20 projektów we Wrocławiu o różnej wielkości, a posiadany bank ziemi pozwoli nam na realizację niemal 100 tys. m2 powierzchni mieszkalnej oraz biurowo-usługowej w ciągu najbliższych trzech lat. Stale również analizujemy nowe nieruchomości i grunty. – zapowiada wiceprezes i2 Development SA.

Od 2015 roku deweloper, biuro projektowe (Chamielec Architekci) oraz generalny wykonawca (KPB) tworzą formalną Grupę i2 Development, prowadzącą inwestycje mieszkaniowe i komercyjne we Wrocławiu. Za realizację projektów wnętrz odpowiada spółka celowa Concept Sp. z o.o. i2 Development nie zamierza publikować prognoz wyników finansowych. Zarząd zakłada kilkudziesięcioprocentowy wzrost biznesu rok do roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Wakacje last minute – poznaj ich zalety

  Pogoda jesienią nie rozpieszcza, dlatego Polacy marzą o wypoczynku w miejscach, w których jest znacznie więcej słońca. Na szczęście, wycieczki zagraniczne są coraz przystępniejsze cenowo, dlatego bez przeszkód można wyrwać się na kilka dni do ciepłych krajów. Szczególną uwagę warto zwrócić na wakacje last minute, które są oferowane w niemalże każdym biurze podróży.

 • Celon Pharma zarejestrowała swój kluczowy lek w Hiszpanii

  Celon Pharma pozytywnie zakończyła procedurę rejestracyjną dla leku Salmex w Hiszpanii. Produkt będzie dystrybuowany na tym rynku poprzez lokalnego partnera posiadającego doświadczenie w marketowaniu produktów inhalacyjnych.

 • GPW znów w roli outsidera, nerwowo na 11 bit studios i The Farm 51

  Giełda w Warszawie ponownie jest jedną z najsłabszych w Europie. Humory inwestorom psują słabe dane z Chin, czy nałożone przez USA cła na produkty z Europy, ale to przede wszystkim duże spółki finansowe ciągną w dół indeksy. W centrum uwagi znalazły się spółki gamingowe i Stelmet. 

 • UOKiK wszczął postępowanie przeciwko właścicielowi Biedronki dotyczące cen

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw spółce Jeronimo Martins Polska. Zarzuty dotyczą uwidaczniania niższych cen przy produkcie, a następnie naliczania wyższej ceny w kasie w sklepach sieci Biedronka. Jeśli te zarzuty się potwierdzą, spółce gorzi nawet 5 mld zł kary.

 • Przychody Grupy Orbis wzrosły wstępnie o 7 proc. r/r do 406 mln zł w III kw. 2019

  Przychody Grupy Orbis wzrosły o 7,2 proc. r/r do 406,1 mln zł w III kw. oraz o 3,4 proc. r/r do 1.090,2 mln zł w I-III kw. 2019 r., podała spółka, prezentując wstępne dane.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR