X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Livechat Software szykuje się do debiutu na głównym rynku GPW

Opublikowano: 2014-02-19 14:01:41

Dostawca oprogramowania komunikacyjnego dla biznesu planuje debiut na GPW. Prospekt emisyjny trafił już do Komisji Nadzoru Finansowego. Livechat Software będzie pierwszą spółką świadczącą usługi typu live chat w modelu SaaS notowaną w Polsce.

(Fot. stockwatch.pl)

Livechat Software chce zadebiutować na warszawskim parkiecie. Prospekt emisyjny wrocławskiej spółki już trafił do Komisji Nadzoru Finansowego. Szczegóły oferty publicznej będą znane po jego zatwierdzeniu.

Livechat Software jest producentem oprogramowania typu live chat, które umożliwia właścicielom strony internetowej bezpośredni kontakt (czat) z odwiedzającymi ją klientami oraz udostępnia dodatkowe, rozbudowane funkcjonalności, w tym wiele narzędzi analitycznych.

– Wprowadzenie naszych akcji na warszawską giełdę umożliwi nam wycenę spółki i zapoznanie inwestorów z naszym modelem biznesowym. – powiedział prezes Mariusz Ciepły.

Obecnie spółka ma 6,8 tys. klientów w 83 państwach. Wśród nich znajdują się zarówno małe sklepy internetowe, jak i znane na całym świecie marki, takie jak: Orange, Bosch, Adobe, Kaspersky Lab czy Air Asia. Usługa LiveChat świadczona jest wyłącznie w modelu Software as a Service (Oprogramowanie jako usługa – SaaS). Polega on na zdalnym udostępnianiu klientom oprogramowania przez internet. Instalacja usługi na stronie internetowej klienta jest prosta i nie wymaga długotrwałych wdrożeń ani posiadania infrastruktury informatycznej lub dużego, własnego działu IT. Na rynkach zachodnich, gdzie znaczenie e-commerce i komunikacji z klientem przez internet jest znacznie większe niż jeszcze obecnie w Polsce, usługi typu live chat są traktowane jako coraz ważniejszy kanał dotarcia do klienta. Livechat Software będzie pierwszą spółką świadczącą usługi wyłącznie w tym modelu i w skali globalnej, notowaną na warszawskiej giełdzie.

>> Wszystkie spółki z sektora informatycznego znajdziesz w jednym miejscu. >> Sprawdź i porównaj najważniejsze wskaźniki giełdowych producentów oprogramowania w StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku