Mikropożyczka dla firm – warunki mikropożyczek dla firm

Mikropożyczka dla firm - warunki pożyczki. Jak uzyskać bezzwrotną pożyczkę dla firm? Na co można przeznaczyć pożyczkę 5000?

Mikropożyczka dla firm – warunki mikropożyczek dla firm

Mikropożyczki dla firm są coraz bardziej popularne. Pozwalają na utrzymanie płynności finansowej zwłaszcza w tak niepewnych czasach jak dzisiaj. Mikropożyczki pozwalają na opłacenie różnych zobowiązań w terminie, a także na zakup niezbędnych aktywów do prawidłowego działania firmy.

Bezzwrotna pożyczka 5000 zł dla przedsiębiorców

W związku z wybuchem epidemii koronawirusa rząd przygotował pomoc dla przedsiębiorców. Pomoc była w postaci bezzwrotnej pożyczki 5000 zł. Z pomocy mogły skorzystać mikroprzedsiębiorstwa tj. do 10 osób zatrudnionych w firmie oraz małe przedsiębiorstwa do 50 pracowników. Pożyczka była również dla osób, które pracują na zasadzie samozatrudnienia. Pomoc jednak nie była bezzwrotna dla wszystkich. Należało spełnić następujący warunek tj. przedsiębiorca musiał prowadzić swoją firmę minimum 3 miesiące przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy.

Dla wszystkich pozostałych osób, które nie mogły skorzystać z umorzenia oprocentowanie pożyczki wynosi 0,05 stopy procentowej przyjmowanych przez NBP — Narodowy Bank Polski. Pożyczka może być przeznaczona na wszystkie koszty związane z prowadzeniem firmy. Mogą to być rachunki, opłata podatków, koszty związane z wynajmem, zakup materiałów czy pokrycie pensji pracownia. W razie kontroli należy posiadać spis wydatków, na jaki cel były przeznaczone pieniądze. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla przedsiębiorców, jednak teraz nie ma możliwości złożenia wniosku o taką pożyczkę. Pożyczka była udzielana w ramach tarczy antykryzysowej 2.0 oraz 3.0. Obecnie pomoc w tej postaci została zawieszona. Dobrą alternatywą mikropożyczek dla firm jest skorzystanie z oferty firmy Szybka Gotówka. Z ofertą firmy możesz zapoznać się na stronie szybkagotowka.pl

Mikropożyczka – na czym polega?

Mikropożyczka dla firm to specjalna oferta przeznaczona dla przedsiębiorców. Pozwala na utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstw oraz uregulowanie wszystkich zobowiązań finansowych np. opłacenie faktur kontrahentów. Mikropożyczki pozwalają na otrzymywanie zastrzyku gotówki dla firm. Ułatwia to funkcjonowanie, zwłaszcza w takich trudnych czasach jak dzisiaj. Pożyczki są udzielane w dosłownie kilkanaście minut, dlatego też jest odpowiednia do pokrycia nieprzewidzianych wydatków. Pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Nie musimy się z tego tłumaczyć ani podawać powodu pożyczki. Mikropożyczka może być przeznaczona między innymi na:

  • zakup maszyn i urządzeń,
  • wszelkich opłat związanych z prowadzeniem działalności, np. podatki, wynajem lokalu, pensje,
  • remont siedziby firmy,
  • kursy doszkalające.

Mikropożyczki mogą być również wykorzystywane na pokrycie zobowiązań podatkowych. Jest to kłopotliwe zwłaszcza na początku prowadzenia firmy, gdy nie mamy pewnych kontrahentów, a podatku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym trzeba zapłacić na czas. Mikropożyczka dla firm jest również przydatna, gdy nie otrzymujemy na czas zapłaty za wystawione przez nas faktury, a należy opłacić własne zobowiązania.

Mikropożyczka dla firm — jak złożyć wniosek?

Złożenie wniosku o mikropożyczkę jest bardzo proste. Wszystkie formalności można przeprowadzić online, bez wychodzenia z domu lub biura. Wniosek należy złożyć przez stronę internetową lub aplikację mobilną. Warunki, jakie należy spełnić to:

  • trzeba być osobą pełnoletnią,
  • trzeba posiadać polskie obywatelstwo,
  • trzeba posiadać zdolność do czynności prawnych,
  • trzeba posiadać dowód osobisty,
  • trzeba posiadać numer konta bankowego,

Oprócz wyżej wymienionych dokumentów musimy posiadać numer telefonu oraz adres e-mail. Jednak w dzisiejszych czasach te rzeczy posiada chyba każdy przedsiębiorca. Wypełnienie i złożenie wniosku trwa kilka minut. Nie musimy dostarczać dodatkowych dokumentów, np. z Urzędu Skarbowego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wystarczy dowód osobisty. Weryfikacja wniosku o pożyczkę trwa od 10 do 30 minut maksymalnie, a pieniądze są przelewane niezwłocznie.

Mikropożyczka – warunki

Mikropożyczka jest odpowiedzią na wymagania przedsiębiorców — minimum formalności, szybka realizacja. Każdemu przedsiębiorcy zależy na czasie. Czas to pieniądz. Pożyczka może być udzielona w wysokości do 15 000 zł. Pożyczkę należy spłacić w dogodnym przez siebie terminie, lecz nie dłużej niż 60 dni. Szczegóły dotyczące takiej pożyczki znajdziemy na stronie Szybka Gotówka.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR