ML System miał 10 mln zł zysku netto w 2020 r.

Omawiane walory:

ML System wypracował w 2020 r. 127,3 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 10,2 mln zł zysku netto. Oznacza to wzrost rok do roku odpowiednio o 36,3 proc. oraz 191 proc.

(Fot. spółka)

– Ubiegły rok przyniósł ponadprzeciętną koniunkturę w branży fotowoltaicznej. Koncentrowaliśmy się przede wszystkim na dalszej poprawie rentowności, co ma odzwierciedlenie w naszych wynikach. W 2021 r. zamierzamy umacniać naszą pozycję zagraniczną, a szczególną perspektywę wzrostu dostrzegamy w Skandynawii oraz w krajach Beneluksu. Dodatkowo cieszy nas zwrot USA w kierunku zielonej energii, to także obiecujący rynek dla ML System. Zakładamy, że udział eksportu w sprzedaży ogółem będzie rosnąć – mówi Dawid Cycoń, prezes ML System.

Aktualna wartość portfela zamówień spółki na 2021 r. jest rekordowa i przekracza 100 mln zł.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

ML System konsekwentnie prowadzi prace wdrożeniowe związane z projektami objętymi strategią „nowej ery kwantowej” – Quantum Glass, 2D Glass, Active Glass oraz prace badawcze i rozwojowe zmierzające do komercjalizacji innych innowacyjnych produktów. W 2021 r. spółka rozpocznie realizację projektu badawczego QDrive w partnerstwie z Pilkington Automotive Poland oraz kontynuować będzie prace badawcze związane z wytworzeniem tandemowego ogniwa fotowoltaicznego nowego rodzaju.

Aktualnie trwa również procedura oceny przydatności klinicznej autorskiego urządzenia „Covid Detector” do bezinwazyjnej diagnostyki COVID w czasie rzeczywistym.

ML System to spółka technologiczna, oferująca rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). W piątek rano kurs akcji ML System spada o 4,5 proc. 167 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Mlsystem)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR