Relacja z czatu inwestorskiego z prezesem Perma-Fix Medical

Omawiane walory:

W piątek użytkownicy StockWatch.pl spotkali się na czacie inwestorskim z prezesem Perma-Fix Medical SA, Louisem Centofanti. Spółka opracowała innowacyjną technologię wytwarzania izotopu wykorzystywanego na rynku, którego wartość w Europie jest szacowana na grubo ponad miliard dolarów.

Perma-Fix Medical SA zadebiutowała na rynku NewConnect za sprawą odwrotnego przejęcia obecnej na alternatywnym rynku spółki CEE Opportunity Partners Poland. Perma-Fix Medical koncentruje się na opracowaniu nowej technologii pozyskiwania Technetium-99 (Tc-99m), który używany jest m.in. do celów medycznych na całym świecie. Izotop Tc-99 ma zastosowanie w zabiegach obrazowania narządów wewnętrznych oraz wykorzystywany jest w ok. 80 proc. zabiegów diagnostycznych z wykorzystaniem pierwiastków radioaktywnych. Popularne zabiegi to obrazowanie serca, diagnostyka nowotworów, obrazowanie kości, mózgu, nerek, trzustki,  diagnostyka chorób układu pokarmowego oraz infekcji organizmu.

Louis Centofanti (Fot. materiały prasowe)

Louis Centofanti (Fot. materiały prasowe)

Tematem spotkania z Louisem Centofanti na czacie w StockWatch.pl były plany rozwoju spółki oraz proces dalszych prac nad produktem Technetium-99. Inwestorzy pytali m.in. o spółkę-matkę Perma-Fix Environmental Services, która od ponad 20 lat jest notowana na rynku Nasdaq. Mimo to jej córka zdecydowała się na wejście na giełdę w Polsce zamiast w USA.

>> Przebieg całego spotkania on-line z Louisem Centofanti, prezesem >> znajdziesz na specjalnej stronie czatu w serwisie StockWatch.pl

– Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ nasza spółka jest firmą globalną, potrzebujemy również obecności w Europie i w Polsce. Polska jest dla nas znakomitym miejscem na naszą europejską siedzibę z uwagi na bogate doświadczenie na polu badań jądrowych oraz duże zaplecze badawcze w tej dziedzinie. W Polsce są duże możliwości uzyskania dotacji unijnych na naszą działalność. Współpracujemy z Instytutem Energii Atomowej POLATOM, który niezależnie zweryfikował naszą technologię i planujemy z nim dalszą współpracę, jak również z innymi strategicznymi partnerami z Polski. POLATOM jest jednym z producentów izotopów medycznych, w tym Tc-99m. – tłumaczył Louis Centofanti w rozmowie na żywo z użytkownikami StockWatch.pl.

>> Przebieg całego spotkania on-line z Louisem Centofanti, prezesem >> znajdziesz na specjalnej stronie czatu w serwisie StockWatch.pl

Louis Centofanti zapowiedział, że spółka również zamierza zadebiutować na rynku Nasdaq na zasadzie dual-listingu. Jednocześnie dodał, iż w niedługim czasie planuje przeniesienie notowań z NewConnect na rynek główny.

Inwestorów ciekawiły także perspektywy dla biznesu w sektorze, w którym działa Perma-Fix Medical.

– Izotop medyczny Tc-99m jest wykorzystywany w 80-85 proc. do zabiegów diagnostycznych z wykorzystaniem pierwiastków radioaktywnych, których to liczba zabiegów wynosi corocznie 25 mln w samych Stanach Zjednoczonych. Wielkość rynku izotopów medycznych w Europie osiągnie 1,6 mld USD w 2017 roku w porównaniu z poziomem 1,1 mld USD w 2012 r. Rynek amerykański jest dwukrotnie większy niż w Europie, oba te rynki dynamicznie rosną. Wierzymy, że nasza technologia zwiększy użycie izotopu Tc-99m na emerging markets. – odpowiadał prezes spółki.

Istotną kwestią dla uczestników czatu było czas potrzebny na uzyskanie pozwoleń na dystrybucję produktu. Centofanti ocenia, że będzie to możliwe już w 2015 roku. Przed tym terminem musi uzyskać zgody w amerykańskiej FDA i Unii Europejskiej.

– Zamierzamy złożyć aplikację do FDA (Amerykańska Agencja ds. Leków i Żywności) i do Unii Europejskiej w drugiej połowie tego roku. Co ważne, nasz wniosek będzie rozpatrywany jako urządzenie medyczne, a nie jako lek lub substancja medyczna, dlatego też nie spodziewamy się abyśmy mieli przechodzić przez badania techniczne, które pochłaniają kilka lat do ich zakończenia. Ponieważ nasza technologia jest postrzegana jako urządzenie medyczne, po prostu musimy zaprezentować, że nasz proces produkcyjny daje identyczny wynik w postaci izotopu Tc-99m w odpowiedniej koncentracji i bez zanieczyszczeń. Już zweryfikowaliśmy wewnętrznie nasz proces i mamy również potwierdzenie naszej technologii od zewnętrznych partnerów. Z tego też powodu jesteśmy pewni, że otrzymamy zgody zarówno w USA jaki UE. Jak tylko takie zgody otrzymamy, inne kraje uznają zgody amerykańskiej i europejskie, co spowoduje że dostaniemy zgody w innych krajach. – wyjaśniał Louis Centofanti.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR