Tygodniowy raport z rynku Catalyst 19-25.VIII.2013 r.

Ubiegły tydzień dla inwestorów z rynku Catalyst stał pod znakiem dużej dawki sprawozdań finansowych oraz niespodziewanej upadłości spółki MEW. W poniedziałek przypada termin wykupu obligacji Ganta.

(Fot. stockwatch.pl)

Zgodnie z harmonogramem w poniedziałek Gant powinien wykupić papiery dłużne z serii AL notowane na Catalyst pod symbolem GNT0813. Wartość nominalna obligacji to 10 mln zł. Biorąc pod uwagę problemy finansowe, trudno spodziewać się terminowego wywiązania z zobowiązania. Deweloper ma czas do końca września na przekonanie inwestorów instytucjonalnych do udziału w dużej misji obligacji. Negocjacje w tej sprawie trwają już od kilku miesięcy, a ostateczny termin przedkładano już kilka razy.

Warto przypomnieć, że ubiegłotygodniowe walne Ganta nie uchwaliło dużej emisji akcji z PP. Jednocześnie odwołało z rady nadzorczej Adama Michalskiego, a w jego miejsce pojawił się Mariusz Kumorek. Na koniec zarządzono przerwę trwającą do 6 września.

>> Rentowność poszczególnych papierów dłużnych Gant Development możesz bardzo szybko i łatwo sprawdzić w serwisie. >> Skorzystaj z jedynego w Polsce kalkulatora rentowności netto obligacji notowanych na Catalyst.

Informacją, która wstrząsnęła całym rynkiem była upadłość spółki MEW. W lakonicznym komunikacie emitent poinformował, że złożył do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości. O spółce zrobiło się głośno w połowie czerwca za sprawą problemów z wykupem obligacji serii A notowanych na Catalyst pod symbolem MSA0613. Wartość nominalna pechowej emisji to 5,16 mln zł. Według komunikatu, emitent podpisał porozumienie z obligatariuszami dotyczące zrolowania obligacji o wartości 2 mln zł. Dla pozostałych posiadaczy obligacji spółka przygotowała propozycję, o czym poinformowała raporcie bieżącym.>> Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Na rynku Catalyst wciąż są obecne papiery z serii B notowane pod symbolem MSA1013 o wartości nominalnej 2,36 mln zł. Ich notowania spadły do 79 proc. nominału. Obligacje nie są zabezpieczone. Termin ich wykupu przypada 11 października br.

>> Sprawdź wszystkie najważniejsze parametry obligacji MEW SA. >> Skorzystaj z kalkulatora rentowności netto obligacji notowanych na Catalyst.

Warto także zwrócić uwagę na aktywność władz Giełdy, które w ostatnich tygodniach dyscyplinują spóźnialskich emitentów. Tym razem zarząd Giełdy nałożył karę pieniężną w wysokości 10 tys. zł na NMV. Powodem jest opóźnienie w publikacji raportu rocznego za 2012 r. Firma na Catalyst posiada papiery z serii A notowane pod symbolem NMV0114 o wartości nominalnej 1,61 mln zł. Spółka jeszcze w maju uprzedzała, że w związku ze zmianami organizacyjnymi w strukturze grupy sprawozdanie ukaże się najpóźniej do 30 sierpnia.

>> Odwiedź najpopularniejsze w Polsce forum dedykowane rynkowi Catalyst. >> Zajrzyj na forum obligacji w portalu StockWatch.pl

W bieżącym tygodniu (oprócz Ganta) mamy spokój z wykupami obligacji. Ciekawiej zrobi się w ostatnim tygodniu sierpnia, ponieważ do tablicy zostanie wywołanych trzech emitentów: Marvipol, Sco-Pak oraz Odlewnie Żeliwa.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)

 • Hydra Games: Emisja pozwoli nam na zdynamizowanie rozwoju

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Kamil Kurkowski, prezes zarządu Hydra Games. Tematem spotkania były dotychczasowe premiery, plany rozwoju spółki oraz trwająca emisja akcji.

 • Varsav Game Studios: Zbudowaliśmy bardzo ciekawe portfolio spółek na różnym etapie rozwoju

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Łukasz Rosiński, prezes Varsav Game Studios. Tematem spotkania było omówienie bieżącej działalności spółki.

 • AILIS: Automatyzacja nowoczesnej diagnostyki piersi jest koniecznością

  AILIS, startup medyczny z Krakowa, stworzył pionierską w skali świata technologię w celu wczesnego diagnozowania zmian nowotworowych oraz szacowania ryzyka zachorowania. Projekt otrzymał blisko 5 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i budzi zainteresowanie kolejnych inwestorów. O projekcie, problemach diagnostyki nowotworowej i planach komercjalizacji systemu z redakcją StockWatch.pl rozmawia Michał Matuszewski, pomysłodawca i CEO AILIS.

 • The Amazing American Circus zadebiutuje 12 sierpnia na PC i konsolach.

  The Amazing American Circus - trafi na PC i konsole w nowym terminie, premierę przesunięto na 12 sierpnia br.  Jutro rozpoczną się zamknięte beta testy gry, 20 maja spółka planuje przeprowadzić otwarte testy bety z użyciem funkcjonalności Steam Playtest.

 • Spółka zależna Varsav Games Studio tworzy tytuł w klimacie cyberpunk

  Cyber Rain Games, spółka z portfolio Varsav Game Studios oraz No Gravity Games, opublikowała szczegóły swojej nadchodzącej produkcji - Tattoo Punk. Gra, w której wcielamy się w rolę menedżera cyberpunkowego salonu tatuażu, pojawi się na PC (Steam, GOG.com) oraz konsoli Nintendo Switch. Dokładna data premiery oraz cena zostaną ogłoszone w niedalekiej przyszłości.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR