Tygodniowy raport z rynku Catalyst 8-14.VII.2013 r.

Ubiegły tydzień miał być kluczowy dla rynku Catalyst za sprawą emisji ratunkowej Ganta. Ostatecznie deweloperowi nie udało się przekonać inwestorów, ale spółka zapewnia, że emisja jest jedynie kwestią czasu. W bieżącym tygodniu planowane są dwa wykupy, przy czym już wiadomo, że jeden nie dojdzie do skutku.

(Fot. stockwatch.pl

2 lipca o godzinie 16:00 minął wydłużony termin na składanie zapisów wśród inwestorów instytucjonalnych na obligacje konsolidacyjne oferowane przez Ganta z serii BF. Zgodnie z uchwałą dzień emisji papierów dłużnych miał przypadać 5 lipca. Niestety w ubiegłą środę okazało się, że emisja nie doszła do sutku. Według komunikatu, przyczyną niepowodzenia był przedłużający się proces decyzyjny u inwestorów instytucjonalnych. Papiery konsolidacyjne miały być deską ratunku dla deweloperskiej spółki, która zalega ze spłatą obligacji i odsetek za blisko 60 mln zł. Kolejna seria papierów dłużnych Ganta notowana na Catalyst zapada dopiero w sierpniu bieżącego roku – GNT0813 o wartości nominalnej 10 mln zł.

– To niestety spory zawód dla wielu inwestorów indywidualnych, którzy w emisji konsolidacyjnej upatrywali szansy na odzyskanie kapitału zainwestowanego w papiery dłużne Ganta. Spółka nie podała jakie było zainteresowanie emisją, co mogłoby pomóc inwestorom w obecnej ocenie sytuacji dewelopera. Nie znamy kolejnego terminarza emisji. Można tylko przypuszczać, że planowany termin przydziału obligacji z emisji konsolidacyjnej przypadnie na 19 lipca, ponieważ wtedy Gant według komunikatu ma zamiar wykupić obligacje serii BE. Wydaje się jednak, że trzecie podejście będzie tym ostatnim. – skomentował Kamil Gemra, menadżer ds. rozwoju StockWatch.pl.

>> Rentowność poszczególnych papierów dłużnych Gant Development możesz bardzo szybko i łatwo sprawdzić w serwisie. >> Skorzystaj z jedynego w Polsce kalkulatora rentowności netto obligacji notowanych na Catalyst.

W bieżącym tygodniu planowany był wykup obligacji spółki TimberOne. Termin dotyczy serii TBR0713 o wartości nominalnej 3,16 mln zł. Niestety na wykup nie ma co liczyć, ponieważ pod koniec czerwca sąd w Zamościu ogłosił upadłość likwidacyjną spółki. Obligatariusze muszą teraz poczekać na wyznaczenie kuratora, który będzie reprezentował ich prawa. Proces odzyskiwania zainwestowanych pieniędzy rozpocznie się automatycznie. Kurator będzie odpowiedzialny m.in. za złożenie zbiorczego zgłoszenia ze wskazaniem poszczególnych z wierzytelności z obligacji oraz należnych odsetek.>> O szczegółach sprawy informowaliśmy tutaj.

Drugi planowany wykup obligacji to papiery dłużne windykacyjnego Kruka. Spółka ma wykupić serię KRU0713 o wartości nominalnej 11 mln zł. Spółka na Catalyst dała się poznać jako solidny emitent, więc rynek nie spodziewa się najmniejszego kłopotu z wykupem obligacji.>> Rentowność poszczególnych papierów dłużnych Kruka możesz bardzo szybko i łatwo sprawdzić w serwisie.

W ubiegłym tygodniu (28 czerwca) swojej papiery dłużne miał wykupywać BBI Zeneris. Sprawa dotyczyła papierów notowanych pod symbolem BBZ0613 o wartości nominalnej 6,58 mln zł. Według doniesień inwestorów skupionych wokół forum StockWatch.pl, pieniądze z tytułu wykupu obligacji nie pojawiły się na ich kontach w piątek.

Negatywna informacja napłynęła także z Miraculum. Przypomnijmy, że spółka 7 maja nie wykupiła obligacji o wartości 4,78 mln zł. Wypłaciła około jednej trzeciej należnej kwoty obligatariuszom, a resztę, według zapewnień władz, miała wypłacić do końca czerwca. Niestety spółka poinformowała, że nie jest w stanie spłacić swoich wierzytelności i wyznacza kolejny termin spłaty długu na koniec lipca. Mają w tym pomóc nowa emisja obligacji oraz zamiana obligacji na akcje nowej emisji.>> Komunikat znajdziesz tutaj.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)

 • Hydra Games: Emisja pozwoli nam na zdynamizowanie rozwoju

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Kamil Kurkowski, prezes zarządu Hydra Games. Tematem spotkania były dotychczasowe premiery, plany rozwoju spółki oraz trwająca emisja akcji.

 • Varsav Game Studios: Zbudowaliśmy bardzo ciekawe portfolio spółek na różnym etapie rozwoju

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Łukasz Rosiński, prezes Varsav Game Studios. Tematem spotkania było omówienie bieżącej działalności spółki.

 • AILIS: Automatyzacja nowoczesnej diagnostyki piersi jest koniecznością

  AILIS, startup medyczny z Krakowa, stworzył pionierską w skali świata technologię w celu wczesnego diagnozowania zmian nowotworowych oraz szacowania ryzyka zachorowania. Projekt otrzymał blisko 5 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i budzi zainteresowanie kolejnych inwestorów. O projekcie, problemach diagnostyki nowotworowej i planach komercjalizacji systemu z redakcją StockWatch.pl rozmawia Michał Matuszewski, pomysłodawca i CEO AILIS.

 • The Amazing American Circus zadebiutuje 12 sierpnia na PC i konsolach.

  The Amazing American Circus - trafi na PC i konsole w nowym terminie, premierę przesunięto na 12 sierpnia br.  Jutro rozpoczną się zamknięte beta testy gry, 20 maja spółka planuje przeprowadzić otwarte testy bety z użyciem funkcjonalności Steam Playtest.

 • Spółka zależna Varsav Games Studio tworzy tytuł w klimacie cyberpunk

  Cyber Rain Games, spółka z portfolio Varsav Game Studios oraz No Gravity Games, opublikowała szczegóły swojej nadchodzącej produkcji - Tattoo Punk. Gra, w której wcielamy się w rolę menedżera cyberpunkowego salonu tatuażu, pojawi się na PC (Steam, GOG.com) oraz konsoli Nintendo Switch. Dokładna data premiery oraz cena zostaną ogłoszone w niedalekiej przyszłości.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR