CD Projekt w 3 lata chce zarobić 6 mld zł

Omawiane walory:

CD Projekt przedstawił pierwsze informacje nt. nowego programu motywacyjnego dla kluczowych pracowników. Cele są bardzo ambitne i uzależniają przyznanie ekstra akcji od wyników oraz spełnienia tzw. kryterium rynkowego.

CDProjekt,program,motywacyjny

(Fot. CD Projekt/fb)

CD Projekt w raporcie rocznym za 2019 r. przedstawił pierwsze założenia nowego programu motywacyjnego na lata 2020-2025. Spółka zaznaczyła, że obecnie trwają prace nad przygotowaniem projektu uchwały na walne oraz regulaminu programu, który będzie zawierał szczegóły takie liczba akcji oraz cena, po której będą obejmowane.

Nowy program motywacyjny w konstrukcji będzie podobny do dotychczas funkcjonującego w spółce. CD Projekt przyznanie uprawnień, czyli warrantów zamiennych na akcje, uzależnia od spełnienia dwóch kryteriów. Pierwsze to kryterium wynikowe. Tu spółka przewidziała dwa warianty. Spełnienie tego warunku będzie uprawniało wybranych pracowników do objęcia 80 proc. puli uprawnień. Pozostałe 20 proc. będzie przyznane w sytuacji, gdy ziści się cel rynkowy. Cel wynikowy ma dwa warianty i oba są bardzo ambitne. Pierwszy zakłada nagrodę za wypracowanie przez CD Projekt 6 mld zł zysku netto w latach 2020-2023, lub 7 mld zł w okresie 2020-2024, lub 8,3 mld zł w latach 2020-2025.

– Wariant bazowy uprawniający do realizacji uprawnień po bazowej cenie:
Osiągnięcie sumy skonsolidowanych, wyników netto Grupy Kapitałowej Spółki z działalności kontynuowanej w kolejnych okresach weryfikacji, powiększonych o ujęte w księgach koszty wyceny programu w tożsamym okresie, na poziomie:
a) za lata obrotowe 2020-2023 w wysokości nie mniejszej niż 6.000.000 tys. zł, lub
b) za lata obrotowe 2020-2024 w wysokości nie mniejszej niż 7.000.000 tys. zł, lub
c) za lata obrotowe 2020-2025 w wysokości nie mniejszej niż 8.300.000 tys. zł – czytamy w raporcie.

Jeśli jednak spółka szybciej zrealizuje cel, pracownicy mogą liczyć na akcje po cenie z dyskontem (tj. niższej od bazowej, wspomnianej w pierwszym wariancie). Tu poprzeczka zawieszona jest jeszcze wyżej, bo zakłada osiągnięcie 6 mld zł w zaledwie 3 lata. Akcje z dyskontem zostaną też przyznane, jeśli spółka zarobi 7 mld zł w ciągu 4 lat, lub 8,3 mld zł w 5 lat, lub 10 mld zł w 6 lat.

– Wariant przewidujący realizację dowolnego z celów o jeden rok wcześniej i uprawniający do realizacji uprawnień po cenie z dyskontem:
Osiągnięcie sumy skonsolidowanych, wyników netto Grupy Kapitałowej Spółki z działalności kontynuowanej w kolejnych okresach weryfikacji, powiększonych o ujęte w księgach koszty wyceny programu w tożsamym okresie, na poziomie:
a) za lata obrotowe 2020-2022 w wysokości nie mniejszej niż 6.000.000 tys. zł, lub
b) za lata obrotowe 2020-2023 w wysokości nie mniejszej niż 7.000.000 tys. zł, lub
c) za lata obrotowe 2020-2024 w wysokości nie mniejszej niż 8.300.000 tys. zł, lub
d) za lata obrotowe 2020-2025 w wysokości nie mniejszej niż 10.000.000 tys. zł – czytamy dalej.

Drugie kryterium tzw. rynkowe dotyczy 20 proc. uprawnień i zakłada wzrost kursu akcji CD Projektu o 100 punktów procentowych powyżej zmiany notowań indeksu WIG licząc od stanu na koniec sesji 30 grudnia 2019 roku (279,50 zł). Aktualny kurs akcji spółki to 308,90 zł.

Warto podkreślić, że powyższe cele to część programu motywacyjnego. W żadnym wypadku nie są to oficjalne prognozy spółki, z których za jakiś czas będzie można rozliczać zarząd. Programy motywacyjne to jedna z popularnych metod „związania” pracownika z firmą, który w zależności od osiągniętego wyniku może liczyć na ekstra premię. W tym wypadku będą to docelowo akcje po atrakcyjnej cenie.

W ubiegłym roku CD Projekt zarobił 175 mln zł

cdprojekt,czat

W czwartek 9 kwietnia o godz. 15:00 odbędzie się czat inwestorski z przedstawicielami zarządu CD Projektu.

CD Projekt jest świeżo po publikacji wyników za IV kwartał i cały 2019 r. Raport z pewnością spodobał się akcjonariuszom. W całym 2019 r. CD Projekt wypracował 521 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 43,6 proc. więcej r/r. Zysk netto spółki sięgnął 175 mln zł wobec 109 mln zł przed rokiem. Prawdziwą niespodzianką okazał się ostatni kwartał roku, w którym spółka zarobiła na czysto aż 108,9 mln zł. Dla porównania warto dodać, że konsensus PAP zakładał wynik o połowę niższy (52,7 mln zł). Zysk EBIT wyniósł 103,6 mln zł i był wyższy względem konsensusu o 100 proc., a w ujęciu rocznym aż o 215 proc.

CD Projekt to obecnie największa spółka na warszawskiej giełdzie. W ubiegłym tygodniu producent gier wyprzedził PKO BP, który w rankingu kapitalizacji dominował od kliku lat. W środę na zamknięciu sesji jeden walor CD Projekt wyceniono na 308,90 zł. Kapitalizacja całej grupy wynos 27,24 mld zł. W czwartek o godzinie 15:00 Adam Kiciński i Piotr Nielubowicz wezmą udział w czacie inwestorskim w StockWatch.pl. Tematem spotkania będą najnowsze wyniki finansowe oraz plany rozwoju studia.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Wzrosty przy obrotach na pół gwizdka, CD Projekt powyżej 400 zł za akcję

  Nadzieje związane z odmrażaniem gospodarek i lepsze od prognoz dane z Niemiec okazały się dla inwestorów ważniejsze niż strach przed "nową zimną wojną". Jednak poniedziałkowe wzrosty na giełdach mają jeden poważny mankament: są poparte bardzo niskimi obrotami, głównie z powodu nieobecności graczy z USA i Londynu.

 • CD Projekt ratuje WIG20, w tle potężna przecena Nextbike

  Doniesienia ze spółek zdominowały środowy poranek na GPW. Ponad 40-proc. przecenę notuje Nextbike Polska, które które ogłosiło niewypłacalność. Temat Ostrołęki C psuje krew akcjonariuszom Energi, Enei i Orlenu, a polityka odciska swe piętno na notowaniach OncoArendi Therapeutics. Wzrosty WIG20 to jednak przede wszystkim zasługa CD Projektu.

 • Szybka realizacja zysków i do góry, w grze Enter Air i Sanwil

  Początek wtorkowej sesji na GPW upłynął pod znakiem szybkiej realizacji porannych zysków, ale nastroje na globalnych rynkach dalej pozostają dobre, przez co wszystkie warszawskie indeksy wciąż mają duże szanse zamknąć dzień na solidnych plusach.

 • Wiedźmin 3 świętuje 5. urodziny. Od premiery gry akcje CD Projektu podrożały o blisko 1.600 proc.

  Równo 5 lat temu swoją premierę miał Wiedźmin 3: Dziki Gon, gra która milionom ludzi na całym świecie dała masę rozrywki, a akcjonariuszom przyniosła krociowe zyski. Od premiery trzeciej części wiedźmińskiej sagi akcje CD Projektu podrożały o 1.578 proc.

 • Prognozy wyników za I kwartał wg BM mBanku

  To będzie wyjątkowo trudny i nierówny sezon wynikowy, a motywem przewodnim będą pierwsze efekty pandemii koronawirusa. BM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak poszczególne branże poradziły sobie w czasie kryzysu oraz wykazał garść spółek, które mogą sprawić pozytywną niespodziankę.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR