Kolejna spółka Konrada K. wystąpiła z wnioskiem o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego

Omawiane walory: ,

Hussar Gruppa, w której prezesem i jednym z udziałowców jest Konrad K., złożyła do warszawskiego sądu wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego.

Wniosek w sprawie otwarcia przyspieszonego postępowania układowego Hussar Gruppa trafił do sądu 30 lipca. Mieczysław Kąkolewski, członek zarządu w komunikacie skierowanym do obligatariuszy poinformował, że spodziewa się decyzji w ciągu 7 dni. Fakt złożenia wniosku redakcja StockWatch.pl potwierdziła w sądzie. Sprawa ma sygnaturę: 10 GR 68/18.

Źródło: Skan pisma

Hussar Gruppa to firma transportowa, o której głośno głównie ze względu na fakt, iż jej prezesem i udziałowcem jest Konrad K., były szef GetBack, który obecnie przebywa w areszcie. Spółka kilka tygodni temu przestała wywiązywać się z zobowiązań z tytułu obligacji.

Hussar Gruppa jeszcze w ubiegłym roku była obecna na Catalyst za sprawą obligacji HGR0517 wartych 1,7 mln zł (oproc. stałe 8,5 proc.) wyemitowanych w 2014 r. w ramach publicznej oferty. Papiery w maju ubiegłego roku zostały wykupione terminowo. Z relacji jednego z obligatariuszy wynika, że obecnie spółka ma do spłaty kilka serii obligacji z prywatnych emisji. Papiery posiadają wbudowaną opcję put, czyli prawo żądania wykupu po upływie roku. Część obligacji była zabezpieczona. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym obligacjom Hussar Gruppa

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, HussarGruppa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prokuratura szykuje list gończy za właścicielem Idea Banku

  Śledztwo dotyczące afery GETBACK i sprzedaży feralnych obligacji nabrało w ostatnim czasie nowego rozmachu. W ubiegłym tygodniu śledczy złożyli w sądzie wniosek o tymczasowe aresztowanie Leszka Cz., a teraz zapowiadają wystawienie za nim listu gończego.

 • Prokuratura chce aresztowania Leszka Czarneckiego w związku z aferą GetBack

  RMF FM informuje o przełomie w śledztwie ws. afery GETBACK. Według ustaleń, w sądzie jest już wniosek o areszt dla Leszka Czarneckiego, właściciela banków, które oferowały na szeroką skalę feralne obligacje. Notowania Getinu, Getin Noble Banku i Idea Banku zareagowały gwałtownym spadkiem.

 • GetBack wniósł pozew przeciwko Altus TFI, spółka kwestionuje roszczenia

  GETBACK wniósł do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew przeciwko Altus Towarzystwu Funduszy Inwestycyjnych oraz dwunastu funduszom w przeszłości przez nie zarządzanym, o zapłatę solidarnie kwoty 134,64 mln zł wraz z odsetkami ustawowymi tytułem odszkodowania w związku z rzekomym zawyżeniem wartości akcji EGB Investments. Altus TFI kwestionuje wszelkie roszczenia wskazane w pozwie.

 • Komornik zajął prawie 135 mln zł z kont Altus TFI na poczet zabezpieczenia roszczeń GetBacku

  Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotowa zajął gotówkę w kwocie 135,72 mln zł i przekazał ją na rachunek depozytowy Ministra Finansów na poczet zabezpieczenia roszczeń GETBACK wobec Altus TFI oraz 12 funduszy inwestycyjnych.

 • Sąd na wniosek GetBack zajął majątek Altusa

  Altus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych otrzymało zawiadomienie o zajęciach praw majątkowych z wniosku GETBACK, dokonanych na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie XXVI Wydział Gospodarczy z 10 marca 2020 roku. Kurs akcji Altus TFI spada w środę rano o ponad 27 proc., a za jedną akcje płacono 0,90 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR