pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Maciek1981

Maciek1981

Ostatnie 10 wpisów
@ Watchdg, trochę się po resplicie rozjechały wskaźniki....

zależy jak kto odbiera nepotyzm :)

moim zdaniem więcej ludzi liczy na info, które pojawiło się w tym komunikacie a szczególnie ostatnie zdanie.
Jeśli wartość Spółki urosłaby do takich rozmiarów to obecna wycena jest śmiesznie niska.

Warszawa (PAP) - Sprzedaż w ramach joint-venture Biotonu z Actavisem ma ruszyć w 2012 r. - poinformował dziennikarzy na konferencji prasowej prezes Biotonu, Sławomir Ziegert. Podpisanie umowy dotyczącej rozszerzenia współpracy o dodatkowe 24 rynki planowane jest do końca lutego, a sprzedaż na tych rynkach ma się rozpocząć na przełomie 2012 i 2013 roku.

"Naszą intencją jest, by rozpocząć sprzedaż jak najszybciej. Chcemy, by sprzedaż ruszyła jeszcze w 2012 roku. Na początku wejdziemy na kilka rynków. Najprawdopodobniej będą to Bałkany, któryś z krajów afrykańskich" - powiedział podczas konferencji prasowej prezes Biotonu, Sławomir Ziegert.

Dodał, że do końca lutego planowane jest podpisanie umowy dotyczącej rozszerzenia sprzedaży o dodatkowe rynki, między innymi w Turcji, Australii, Argentynie, Brazylii i Meksyku.

Bioton poinformował wcześniej o podpisaniu z Actavisem umowy joint venture, dotyczącej komercjalizacji rekombinowanej insuliny ludzkiej, analogu insuliny szybko działającej oraz analogu insuliny długo działającej na terytorium krajów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Japonii, Albanii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Islandii, Kosowa, Lichtensteinu, Macedonii, Norwegii, Serbii i Szwajcarii. Actavis zobowiązał się do zapłaty na rzecz Biotonu w sumie 55,5 mln euro.

Spółka podała jednocześnie, że Bioton zawarł porozumienie z Actavisem w sprawie sprzedaży insulin na dodatkowych 24 rynkach, w tym w Turcji i w Australii, za które Actavis zapłaci Biotonowi dodatkowe wynagrodzenie w wysokości nieprzekraczającej 1,9 mln euro.

Partnerzy oczekują, że w wyniku joint-venture, wartość każdego z przedsiębiorstw zwiększy się o ok. 900 mln euro

pojawiło się jakieś info? Skąd takie obroty i spadki?

Santander mierzy wysoko — w Unicredit

Szef KBC namawiał polskie banki do przejęcia Kredyt Banku. Belgowie wyraźnie obniżyli cenę. Czemu zatem nie kupi go Santander?

Polscy bankowcy podejrzewają jednak, że Hiszpanie nie kupują Kredyt Banku, bo grają o znacznie wyższą stawkę: Pekao. A może jeszcze wyżej, bo o właściciela polskiego banku, włoski Unicredit.

www.pb.pl/2544454,51910,santan...


Amerykański fundusz BlackRock przyznał, że ma więcej akcji włoskiego UniCredit, niż podawał 2 tygodnie temu. Wtedy informacja o zmniejszeniu zaangażowania do 1,7 proc. wywołała masową wyprzedaż akcji banku. Dziś kurs odrabia straty.

Dzięki salute

@ WD, kiedy można się spodziewać aktualizacji wskaźników?

a kiedy wyniki spółki, na SW było podane, że 10-11-2011 a tu nic.

są już wyniki International Paper, tak dla szerszego poglądu:

Zysk International Paper w III kw. 2011 powyżej prognoz, 92 centy na akcję

27.10. Nowy Jork (PAP/Bloomberg) - Skorygowany zysk International Paper, spółki z branży
papierniczej, wyniósł w III kw. 2011 r. 92 centy na akcję - podała firma w czwartek w
raporcie kwartalnym.

Analitycy spodziewali się w III kw. zysku 80 centów na akcję.

Sprzedaż w III kw. wyniosła 6,63 mld USD wobec spodziewanych przez analityków 6,78 mld USD.

Zysk operacyjny w III kw. wyniósł 571 mln USD wobec 483 mln USD w II kw. br. i 752 mln USD
w III kw. 2010.(PAP)

Nabycie akcji Arctic Paper S.A. przez osobę zobowiązaną
Podstawa prawna
Art. 160 ust 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych
Treść raportu:
Zarząd Arctic Paper S.A. (dalej "Spółka") informuje o otrzymaniu w dniu 13 września 2011 roku zawiadomienia w trybie art. 160 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi w którym poinformowano, że:
Przewodniczący Rady Nadzorczej nabył w dniu 12 września 2011 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 10.000 akcji Spółki, po cenie 3,94 złotych za jedną akcję. Transakcje miały miejsce na rynku regulowanym w trakcie sesji zwykłej.
Podstawa prawna przekazania raportu:
Art. 160 ust. 4 Ustawy o obrocie - informacja o transakcjach osób mających dostęp do informacji poufnych

ciekawe czyją kasę ukryty sypacz tak pięknie spala....klasyczny przykład "ustawki"...jakiś fund wywala z 75% przeceną a wtajemniczeni zbierają do oporu a w międzyczasie pojawia się rekomendacja "kupuj".....tzw. fair play ;)

nie cashują tych 3 mln akcji, ponieważ obowiązuje i polityka informowania a emitent nic o tym nie wspominał.

nasuwa się natomiast pytanie dlaczego "schodzi" przy tych poziomach....miał okazję od 12-6 pln za akcję

ten co sypie absolutnie nie kieruje się rekomendacją idmsa.... ona jedynie miała utrzymać rynek na tym poziomie by mogło dojść do wymiany waloru...

@ addison, patrząc po dzisiejszych obrotach to chyba otrzymałeś swoją odpowiedź dlaczego IDMDSA na tyle obniżyło swoją rekomendację ;)

addison napisał(a):
Póki co rekomendacje gonią rynek, nie dziwi to bardzo często ma miejsce.

DM IDM SA obniżył cenę docelową Arctic Paper do 6,50 zł z 10,7 zł,
źródło: http://stooq.pl/n/?f=492111

tutaj owa rekomendacja: http://www.idmsa.pl/aktualnosci.html

Ja niestety nie mam dostępu(nie jestem klientem). Stąd prośba do kogoś kto ma dostęp o wysłanie na skrzynkę na stockwatchu.
co ciekawe, analityk wydający rekomendacje z IDMSA dot. ATC to Pan Maciej Wiewiórski.
Pod koniec kwietnia podawał jeszcze 10,7, 3 miesiące później 6,5 a w między czasie waluta raczej sprzyjała ATC a na cenach celulozy nie zaobserwowałem aż tak wielkich wahnięć ;)

szczególnie w takich przypadkach warto tym bardziej obserwować spółki

takimi rekomendacjami chyba się właśnie dąży do "taniego" zakupu akcji....40% przecena to już coś...Przy obecnej wycenie, cały FF jest wart ok. 80mln PLN co daje 25% w ATC. a wartość księgowa tego pakietu to 160mln PLN

IDMSA od kilku miesięcy skutecznie obniża wycenę Arctica w drastyczny sposób....znając życie ich zaangażowanie w ten papier znacznie wzrośnie w najbliższych miesiącach...

niepokojący jest absolutny brak informacji od strony spółki. W ciągu 3 miesięcy wartość akcji spadła o ponad 50%.
C/WK obecnie na poziomie 0,5, więc teoretycznie już dosyć atrakcyjna.
Wyniki kwartalne dopiero 31 sierpnia.

warto pamiętać, że jeden zakład posiada własną celulozownię, która prawie w pełni zaopatruje zapotrzebowanie zakładu a główny akcjonariusz Arctica, Pan Thomas Onstad posiada 27% udziałów w celulozowni Rottneros http://www.rottneros.com/sv więc nie wszystko jest "poza kontrolą" ;)

Zarząd Arctic Paper S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 15 lutego 2011 roku podmiot zależny Spółki tj. Arctic Paper Munkedals AB dokonał spłaty zadłużenia wobec Banku Polska Kasa Opieki S.A. z tytułu umowy kredytowej z dnia 23 października 2008 roku (z dalszymi zmianami) ("Umowa Kredytowa"). O Umowie Kredytowej Spółka informowała w prospekcie emisyjnym akcji serii B i serii C.
W związku ze spłatą zadłużenia Arctic Paper Munkedals AB wobec Banku Polska Kasa Opieki S.A., Arctic Paper Munkedals AB został zwolniony z wszelkich zobowiązań wynikających z Umowy Kredytowej i przestał być jej stroną.
Jednocześnie maksymalna kwota kredytu B (jak zdefiniowano w prospekcie emisyjnym akcji serii B i C) została obniżona z kwoty 110.600.000,00 PLN do kwoty 104.862.802,55 PLN. Stronami Umowy Kredytowej pozostają nadal: Spółka, Arctic Paper Kostrzyn S.A., Arctic Paper Mochenwangen GmbH oraz Arctic Paper Investment GmbH.
Środki na spłatę zadłużenia Arctic Paper Munkedals AB wobec Banku Polska Kasa Opieki S.A. z tytułu Umowy Kredytowej zostały pozyskane przez Arctic Paper Munkedals AB od Svenska Handelsbanken AB. Całkowity limit zadłużenia Arctic Paper Munkedals AB wobec Svenska Handelsbanken AB wynosi w przeliczeniu na PLN 57.573.477,72 PLN.
Podstawa prawna przekazania raportu:
Art. 56 ust. 1 punkt 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.

Arctic Paper poinformował, że w marcu podniesie ceny sprzedaży papieru o 5–8 proc., by zmniejszyć negatywny wpływ wzrostu cen surowców oraz kosztów transportu.

moim zdaniem klasyczne zagranie pod puszczenie SL

biznes.onet.pl/spolka-dnia--ar...

Kurs spółki znajduje się w trendzie spadkowym, a w ostatnich tygodniach papier wyznaczył minimum na 11,59. Kolejne sesje upłynęły pod znakiem konsolidacji, a na wczorajszej sesji papier wybił się w górę przebijając linię trendu spadkowego, jak również średnią z 45 sesji ostatnie lokalne maksimum na 12,70.

Na razie jest zbyt mało przesłanek by z pełną odpowiedzialnością można mówić o odwróceniu trendu. Z drugiej strony zachowanie spółki pozwala liczyć na kontynuację wzrostu na najbliższych sesjach, a potencjalne cele wyznaczyłbym na 14,29 lub 14,79. W przypadku silniejszego ruchu celem winien być poziom 16 lub też 16,42. Najbliższe wsparcie wyznacza przebita linia trendu spadkowego, która teraz znajduje się na 12,33, a w przypadku jej przebicia kupujący winni bronić 12. Ewentualne przełamanie tego pułapu będzie sugerowało test 11,59.

Interpretacja wykresu: POZYTYWNA.

Arctic Paper: ING podnosi rekomendację do "kupuj"
W raporcie z 25 stycznia analitycy ING podnieśli rekomendację dla walorów spółki papierniczej Arctic Paper do „kupuj” z „trzymaj”.
18:01:44
Cena docelowa wyznaczona na 12 miesięcy została obniżona o 1,3 proc. do 14,7 zł. W poprzednim raporcie analitycy ING wyceniali akcje ARCTIC na 14,9 zł.
W dniu wydania raportu na zamknięciu sesji na warszawskiej giełdzie za walory spółki płacono 12,28 zł. W środę około godz. 10:05 ich cena wzrosła do 12,3 zł.

dodatkowo zaangażowanie generali:

http://stooq.pl/n/?f=408197

morfeusz napisał(a):
Dopiero po wynikach rzuciłbym okiem, bo to co się dzieje w spółce to kpina, zmieniłbym zarząd i poszedł bym w stronę przenoszenia kosztów na odbiorców... Maćku mi ATC nie pasuje... mimo iż można zaryzykować pod AT, ale osobiście uważam, że może wyznaczyć nowe minima.


co do arctic to warto zacząć obserwować zaangażowanie Generali OFE w papier

http://stooq.pl/n/?f=408197


morfeusz, kiedyś wspominałeś o Arctic Paper? Jak się dzisiaj zapatrujesz na zakup akcji tej spółki?

widać, że co niektórym już się cierpliwość skończyła :)

gospodarka.gazeta.pl/Gielda/0,...

Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe

Treść raportu:
Zarząd Arctic Paper S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 23 grudnia 2010 roku Spółka oraz jej podmioty zależne, tj. Arctic Paper Kostrzyn S.A., Arctic Paper Munkedals AB, Arctic Paper Investment GmbH oraz Arctic Paper Mochenwagen GmbH zawarły z Bankiem Polska Kasa Opieki S.A. aneks nr 5 ("Aneks Nr 5") do umowy kredytowej z dnia 23 października 2008 roku, zmienionej następnie aneksami z 20 maja 2009 roku, z 18 czerwca 2009 roku, 7 września 2009 roku oraz 17 czerwca 2010 roku ("Umowa Kredytowa"). O Umowie Kredytowej Spółka informowała w prospekcie emisyjnym akcji serii B i serii C oraz w raportach bieżących nr 13/2009 z dnia 1 grudnia 2009 oraz nr 30/2010 z dnia 17 grudnia 2010.

...

Zarząd Arctic Paper S.A. ("Spółka") informuje, iż w dniu 14.12.2010r. Rada Nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu z dniem 31.12.2010r. z Zarządu Spółki Pana Kent Bjarne Bjork, pełniącego funkcję Członka Zarządu. W uchwale Rady Nadzorczej nie podano przyczyny odwołania.
Podstawa prawna:
§ 5 ust. 1 pkt 21 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim

czyli pod zakup czeskiej spółki, akurat by się zgadzało :)

jakieś info dzisiaj niepokojące?

@morfeusz, dot. twoich ostatnich propozycji..mi. Arctic Paper

www.paperage.com/foex/pulp.htm...

7 grudnia przebiło w końcu betonowe 870...

www.paperage.com/foex/pulp.htm...

7 grudnia przebiło w końcu betonowe 870...

w 4 kwartale sprzedaż karpi znacznie rośnie ;)

nie stało się nic niekorzystnego...najwyraźniej są jeszcze spore transakcje do przeprowadzenia na poziomie 45 gr.

Azoty i ACP jak najbardziej ale raczej długoterminowo.
Co do PEP'u to trzeba obserwować dalsze regulacje co do dopłat i zielonych certyfikatów.

Zarząd PETROLINVEST S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 18 listopada 2010 roku Spółka zawarła z Morgan Stanley Capital Group, Inc. ("Morgan Stanley") porozumienie dotyczące ostatecznego rozliczenia stron w związku z wypowiedzeniem przez Morgan Stanley umowy dostawy LPG z dnia 4 listopada 2009 roku zawartej pomiędzy Spółką a Morgan Stanley, o zawarciu której Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 99/2009 z dnia 5 listopada 2009 roku ("Umowa"). Przedmiotem Umowy był zakup przez Spółkę w latach 2010-2011 łącznie 140.000 ton LPG. Szacunkowa wartość zakontraktowanych dostaw miała przekroczyć 90.000.000 USD. Umowa uległa rozwiązaniu z dniem 13 października 2010 roku. Wskazaną przez Morgan Stanley przyczyną wypowiedzenia Umowy było nieustanowienie przez Spółkę, stosownie do postanowień Umowy, zabezpieczenia płatności Spółki na rzecz Morgan Stanley z tytułu dostaw LPG w ramach Umowy w postaci akredytywy dokumentowej.

Zgodnie z warunkami porozumienia zawartego w dniu 18 listopada 2010 roku, w ramach ostatecznego rozliczenia stron w związku z wypowiedzeniem Umowy, Spółka będzie zobowiązana do zapłaty na rzecz Morgan Stanley kwoty 2.450.000 USD, odpowiadającej nadwyżce marży, którą Morgan Stanley zrealizowałby dostarczając Spółce LPG, w porównaniu z dostawami dla innych odbiorców, na co Spółka wskazywała w raporcie bieżącym nr 99/2009 z dnia 5 listopada 2009 roku. Kwota rozliczenia jest w pełni pokryta rezerwą utworzoną w roku 2008, w związku z czym zapłata kwoty rozliczenia nie obciąży wyniku finansowego Spółki w roku 2010.

W ocenie Zarządu Spółki utrzymująca się od dłuższego czasu sytuacja relacji cenowych na rynku LPG pomiędzy zachodnioeuropejskim i wschodnioeuropejskim obszarem zakupów powoduje, że realizacja Umowy nie przyniosłaby Spółce spodziewanych efektów ekonomicznych. Tym samym Zarząd podkreśla, że zawarcie porozumienia pozwoli na ograniczenie negatywnych skutków ekonomicznych Umowy.

Rozwiązanie Umowy z Morgan Stanley jest kolejnym elementem kończonej restrukturyzacji działalności segmentu LPG Spółki. Zgodnie z zapowiedziami, działalność w tym segmencie została zdynamizowana od początku roku, czego efektem jest m.in. podpisanie kontraktu z Orlen Gaz Sp. z o.o. na dostawy LPG, o czym Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 69/2010, jak również znaczący wzrost wolumenu sprzedaży.

W ocenie Spółki wypowiedzenie Umowy nie będzie miało innych negatywnych skutków finansowych dla Spółki i Grupy Kapitałowej PETROLINVEST. Zarząd Spółki podkreśla, iż ww. porozumienie z Morgan Stanley rozlicza całość relacji pomiędzy Spółką a tym kontrahentem, wynikających z umowy z dnia 4 listopada 2009 roku, i pokrywa wszelkie roszczenia Morgan Stanley wobec PETROLINVEST S.A.

Syndyk masy upadłości Techmex S.A. w upadłości likwidacyjnej
zawiadamia, że w dniu
dzisiejszym otrzymał informację, że podmiot związany z Członkiem
Zarządu (w myśl Ustawy o
obrocie instrumentami finansowymi Art. 160) zbył 338 000 akcji Techmex
S.A. w upadłości
likwidacyjnej. Przed zawarciem transakcji podmiot związany z Członkiem
Zarządu posiadał
4.58% ogólnej liczny głosów na Walnym Zgromadzeniu. Średnia cena
sprzedaży wynosiła 0,53
zł za akcję. Osoba powiązana ze sprzedającym podmiotem nie wyraziła
zgody na publikację
danych osobowych, a także na przekazanie informacji o nazwie podmiotu.

Arctic Paper spodziewa się zysku operacyjnego w całym 2010 r.

15.11. Warszawa (PAP) - Arctic Paper spodziewa się, że czwarty kwartał tego roku powinien
być dla spółki lepszy niż trzeci kwartał, jednak spółka nie chce szacować poziomu wyniku
netto. Zdaniem przedstawicieli Arctic Paper, na koniec 2010 roku spółka powinna osiągnąć
zysk na poziomie operacyjnym.

"Czwarty kwartał powinien być nieco lepszy niż trzeci kwartał. Nie potrafimy natomiast
przewidzieć jaki będzie zysk netto" - powiedział na konferencji prezes spółki Michał
Jarczyński.

"Na poziomie operacyjnym w całym 2010 roku spółka powinna osiągnąć wynik dodatni" - dodał.

W trzecim kwartale tego roku Arctic Paper miał 627,1 mln zł przychodów, 1,3 mln zł zysku
operacyjnego oraz 6,9 mln zł straty na poziomie netto. PO trzech kwartałach przychody
Arctic Paper wynoszą 1,7 mld zł. Na poziomie operacyjnym grupa wykazała stratę 8,2 mln zł,
a na poziomie netto 6,2 mln zł straty.

Przedstawiciele spółki oceniają, że główną przyczyną negatywnych wyników finansowych
Arctic Paper są niekorzystne relacje kursowe oraz utrzymujące się wysokie ceny celulozy.

Spółka podała, że ceny celulozy w połowie tego roku wrosły do 918-976 USD/t, a od tamtej
pory do końca trzeciego kwartału spadły do 973-870 USD/t. Pomimo niewielkiego spadku,
średnie ceny celulozy w trzecim kwartale tego roku były o 44,8 proc. (dla celulozy
iglastej NBSK) i 61,6 proc. (dla celulozy liściastej BHKP) wyższe rok do roku.

"Spodziewamy się, że ceny celulozy będą nadal spadać. Do końca pierwszego kwartału
przyszłego roku powinny one spaść o około 120 dolarów za tonę wobec obecnych poziomów" -
powiedział prezes.

Spółka podała też, że na jej przychody wyrażone w złotych negatywnie wpływa umocnienie się
złotego i szwedzkiej korony wobec euro.

Arctic Paper nie wyklucza, że wkrótce wprowadzi procedury zabezpieczeń cen celulozy.

"Zamierzamy zabezpieczać 15-30 proc. naszego zapotrzebowania na celulozę, ale czekamy na
spadek cen tego surowca" - powiedział Jarczyński.

Spółka podała w raporcie za trzeci kwartał, iż prowadzone już były rozmowy z bankami na
temat otwarcia linii hedgingowych dla celulozy. Spółka ocenia, że w przypadku znaczącej
obniżki cen celulozy na przełomie roku, czego spodziewają się eksperci, byłby to dogodny
moment do uruchomienia transakcji zabezpieczających zawieranych na bardziej atrakcyjnych
poziomach niż dostępne w trzecim kwartale. (PAP)

DENT-A-MEDICAL SA podpisanie umów partnerskich

12.11. Warszawa (PAP/EBI) - Nr: 44/2010

W związku z przyjętą strategią rozwoju Spółki Zarząd Emitenta informuje, iż w dniu 12 listopada 2010 r. podpisane zostały umowy partnerskie z 31 klinikami stomatologicznymi zlokalizowanymi w następujących miastach: Łódź (dwie), Poznań, Jelenia Góra, Bydgoszcz, Kielce, Konin, Kalisz, Inowrocław, Jarocin, Opole (dwie), Polkowice, Świdnica, Pruszków, Warszawa (trzy), Wołomin, Oława, Dzierżoniów, Piaseczno, Legnica, Bolesławiec, Gniezno, Żyrardów, Wałbrzych, Kluczbork, Legionowo, Pabianice, Rawa Mazowiecka.

Jednocześnie Zarząd Emitenta podtrzymuje założenia strategii Spółki dotyczące stanu rozwoju sieci na koniec 2010 r. według których do końca 2010 roku w sieci Dent-a-Medical powinno znaleźć się ok. 40 placówek. Na dzień przekazania raportu, łącznie z kliniką własną Spółki w Warszawie oraz kliniką własną we Wrocławiu przekazaną we franczyzę (vide: raport bieżący nr 8/2010) w sieci Dent-a-Medical są już 33 placówki medyczne.

W nawiązaniu do powyższego Zarząd Emitenta informuje, iż zakończona została rekrutacja Działu Rozwoju Sieci, który rozpoczął pracę terenową dla rozszerzenia liczebności klinik partnerskich w sieci Dent-a-Medical. Dział Rozwoju Sieci Dent-a-Medical S.A. został częściowo utworzony z osób dotychczas współpracujących w zakresie tworzenia sieci medycznej z podmiotem zagranicznym, z którym Spółka prowadzi negocjacje dotyczące długoterminowej współpracy na rynku polskim (vide: raport bieżący nr 36/2010 oraz 38/2010, raport okresowy nr 35/2010). Kierownictwo Działu Rozwoju Sieci Emitenta objął Pan Łukasz Wilczewski, który uprzednio z sukcesem zbudował ogólnopolską sieć ponad 130 klinik stomatologicznych (vide: raport bieżący nr 19/2010 oraz 38/2010).

Warunki przedmiotowych umów nie odbiegają od standardowych warunków umów partnerskich zawieranych przez Spółkę.

W opinii Zarządu Emitenta podpisanie w/w umów może istotnie wpłynąć na wyniki finansowe osiągane przez Emitenta w przyszłości a rozpoczęcie pracy przez Dział Rozwoju Sieci może przełożyć się pozytywnie na tempo budowy sieci Dent-a-Medical i w efekcie istotnie wpłynąć na przyszłe wyniki finansowe Spółki.

Podstawa prawna: § 3 ust. 2 pkt. 2 Załącznika nr 3 do Regulaminu ASO.

a c/wk wynosi 0,03 też coś nie tak...

@ magnat...a co ty taki poddenerwowany tą spółką? nie zdążyłeś wejść czy sprzedałeś ze stratą?

niestety na razie brakuje odpowiedniej informacji uzasadniającej ostatnie wzrosty...

Dent-a-Medical zapłaci 200 tys. zł odszkodowania

2010-10-15 15:31
Spółka musi zapłacić 200 tys. zł odszkodowania z tytułu niewykonania obowiązków, określonych w umowie najmu powierzchni w obiekcie, należącym do Echo-Park Postępu.

Strony rozwiązały
umowę za porozumieniem. Dent-a-Medical jeszcze w 2008 r. zapowiadał otwarcie drugiej kliniki stomatologicznej w Warszawie, ale później firma
zmieniła strategię i postawiła na rozwój sieci
placówek partnerskich. Na razie równiez nic z tego nie wyszło.

ciekawie to wygląda, na S stoi ponad 30% całego FF

piękny pakiet poszedł ale niestety z prawej na lewą....

jaka jest obecna c/wk?

no to mamy piękne obroty dzisiaj....

Zarząd BBI Development NFI SA informuje, iż w dniu 7 września br. otrzymał zawiadomienie w
trybie artykułu 160 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi,
od osoby pełniącej funkcję Prezesa Zarządu Funduszu - p. Michała Skotnickiego, o
dokonanych przez niego transakcji nabycia łącznie 100.000 sztuk (słownie: sto tysięcy)
akcji Funduszu po cenie 0,42 zł za akcję.
Transakcje zostały zawarte w dniu 6 września 2010 roku, na rynku regulowanym, na Giełdzie
Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.
Podstawa prawna:
Art. 160 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi (Dz. U. z
2005 roku nr 183 poz. 1538)

Arctic Paper spodziewa się do końca roku spadku cen celulozy o 80-120 dolarów

01.09. Warszawa (PAP) - Arctic Paper spodziewa się do końca roku spadku cen celulozy o
80-120 dolarów za tonę. W dłuższym okresie ceny celulozy, głównego surowca do produkcji
papieru, będą dążyć do średniej z ostatnich kilku lat na poziomie 720 dolarów za tonę -
uważa Michał Jarczyński, prezes Arctic Paper.

"Po wzroście do 920-970 dolarów za tonę ceny celulozy ustabilizowały się. Oczekuję, że do
końca roku spadną one o 80-100 dolarów, a w dłuższym okresie będą zmierzać do średniej z
ostatnich kilku lat na poziomie 720 dolarów" - powiedział na środowej konferencji
Jarczyński.

Koszty celulozy stanowiły w pierwszym półroczu około 48 proc. kosztów Arctic Paper.

Prezes poinformował, że w pierwszym półroczu 2010 roku popyt na papier był wyższy o około
10 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

"Od końca I kwartału rynkowe ceny papieru wzrosły o 5-12 proc., my zwiększyliśmy ceny
naszych produktów, w zależności od segmentu rynku, o 6-11 proc." - powiedział prezes.

Spółka planuje osiągnąć samowystarczalność zakładu w Mochenwangen.

"Chcemy zwiększyć produkcję własnej celulozy w Mochenwangen. Wymaga to inwestycji o
wartości kilku milionów euro, ale dzięki temu w 2011 roku niemiecka fabryka będzie
niezależna pod względem dostaw celulozy" - poinformował.

W II kwartale 2010 roku Arctic Paper miał 582,9 mln zł przychodów, -22,2 mln zł EBIT i 85
tys. zysku netto.

"Nasze wyniki są znacznie poniżej naszych oczekiwań, a ich słabość wynika głównie z
niekorzystnych kursów walutowych i wysokich cen celulozy" - powiedział.

"Sądzę, że trzeci kwartał będzie pod względem wyników lepszy od drugiego, a czwarty lepszy
od trzeciego" - dodał.

W trakcie spotkania prezes potwierdził wcześniejsze zapowiedzi ogłoszenia strategii spółki
do 2015 roku. Jej przedstawienie ma nastąpić przy okazji publikacji wyników za III
kwartał. Potwierdził też zapowiadaną na wrzesień podwyżkę cen papieru o 3-8 proc. (PAP)

25.08. Warszawa (PAP) - Strata netto grupy Banku BPH w drugim kwartale 2010 roku wyniosła 169,9 mln zł - poinformował bank w komunikacie. Analitycy ankietowani przez PAP spodziewali się, że strata netto banku wyniesie 142 mln zł.

Oczekiwania czterech biur maklerskich co do straty netto banku wahały się w przedziale od 172 mln zł do 126 mln zł. Mediana oczekiwań wynosiła 136 mln zł.

"Głównym powodem ujemnego wyniku finansowego były utworzone rezerwy, tak na restrukturyzację w kwocie 143 mln zł, jak i na kredyty z utratą wartości, w wysokości 264 mln zł w II tylko kwartale 2010 r. oraz 513 mln zł w całym I półroczu" - napisano w raporcie.

Wynik odsetkowy banku w II kwartale wyniósł 334 mln zł i okazał się zgodny z oczekiwaniami analityków, którzy liczyli, że wyniesie on 340 mln zł (w przedziale oczekiwań 334-351 mln zł). Wynik odsetkowy banku jest o 3 proc. niższy niż w I kwartale 2010 roku.

Wynik z prowizji w II kwartale 2010 roku wyniósł 192,1 mln zł i był zgodny z szacunkami rynku, który spodziewał się 186 mln zł (oczekiwania wahały się od 178 mln zł do 195 mln zł). Wynik z prowizji wzrósł kw./kw. o 3 proc.

Wynik z działalności bankowej w II kwartale 2010 roku wyniósł 552 mln zł, podczas gdy w I kwartale 547 mln zł.

Koszty banku wyniosły w II kwartale 495,2 mln zł, czyli były o 11 proc. wyższe niż oczekiwał rynek. Koszty kwartalnie wzrosły o 38 proc. W I połowie 2010 roku koszty wyniosły 855 mln zł.

Odpisy z tytułu utraty wartości kredytów wyniosły w drugim kwartale 2010 roku 264 mln zł. Rynek oczekiwał tymczasem odpisów na poziomie 266 mln zł. W I kwartale 2010 roku odpisy wynosiły 249 mln zł.

Należności od klientów netto w połowie 2010 roku wyniosły 30,69 mld zł, czyli wzrosły r/r o 5,5 proc. Zobowiązania wobec klientów wynoszą z kolei 14,3 mld zł i wzrosły w ciągu roku o 41,6 proc.

BPH podał, że w samym II kwartale zebrał 2 mld zł nowych depozytów.

ROE netto za I półrocze 2010 roku wynosi -10,57 proc., wskaźnik kosztów do dochodów bez uwzględnienia kosztów restrukturyzacji 64,6 proc., a wskaźnik kredytów do depozytów 214 proc.

Współczynnik wypłacalności banku wynosi 12,1 proc. (PAP)


empel napisał(a):
Jest list intencyjny z inwestorem strategicznym!


gdzie?

w którym miejscu pojawił się raport za II kwartał???

Mariusz Andrych, prezes Dent-a-Medical, wierzy, że tym razem emisja się uda. Czy sam obejmie akcje?

Dziś formalnie przyznano prawa poboru akcji serii E wrocławskiej spółki
, która chce stworzyć sieć gabinetów dentystycznych w całym kraju. Cena emisyjna wynosi 0,02 zł.

— Ze sprzedaży
ponad 80 mln akcji chcemy uzyskać co najmniej 1,5 mln zł. Pieniądze te przeznaczymy na realizację naszej strategii i rozwój sieci franczyzowej — mówi prezes Mariusz Andrych.

Po niepowodzeniu poprzedniej emisji, przy stracie netto na koniec 2009 r. przekraczającej 3,8 mln zł i przy kursie akcji wynoszącym 0,03 zł, notowany na NewConnect Dent-a-Medical bardzo potrzebuje kapitału
. Nie jest jednak pewne, że inwestorzy
zaufają spółce po serii niezrealizowanych zapowiedzi.

Przypomnijmy te obietnice: do końca czerwca w sieci franczyzowej miało działać 20 gabinetów stomatologicznych, do końca roku — już 40, a na przełomie 2011 i 2012 r. dentyści pod szyldem Dent-a-Medical mieli przyjmować pacjentów w aż 200 punktach w całym kraju. Spółka chwaliła się podpisanymi listami intencyjnymi (łącznie z jedenastoma placówkami, w tym pięcioma z Wrocławia). Dziś — podobnie jak na początku roku — w sieci Dent-a-Medical są tylko dwa gabinety: we Wrocławiu i w Warszawie. Wrocławski w marcu został przekazany we franczyzę, to samo stanie się w sierpniu z warszawskim.

newconnect.pb.pl/2180444,88111...

w dniu dzisiejszym następujące transakcje pakietowe:

DENTAMDC 0,03 300,0 5000000
DENTAMDC 0,03 600,0 10000000

kupno/sprzedaż 15mln akcji za 450,000 PLN

sbyszek napisał(a):
filip.w napisał(a):
a z tą turystyką dentystyczną dla Niemców a nawet i nie tylko, to jest bardzo dobry pomysł. popieram.

doczekaliśmy się www.dent-a-medical.com/pl/tury...


ale czego??? wpisu na stronie internetowej?

lrosielewski napisał(a):
Cenna uwaga, też tak sądzę. Czy w takim razie na rekomendacjach biur maklerskich warto opierać swe inwestycje?


odważę się stwierdzić, że warto obserwować ale nie sugerować się rekomendacjami...

myślę, że jedni chcieli kupić a drudzy sprzedać po odpowiedniej cenie :)

Na niekorzyść kursu PGNIG zadziała niestety w tym samym czasie debiut Taurona. Pytanie na którą spółkę fundusze się skuszą...

zaczeła się nerwóka przed 1 lipca....

Pamiętajmy, że pomimo lock-upów sporo akcji zmieniło już właściciela...
Akcje pracownicze są skupowane od paru lat poza rynkiem kasowym...

obserwuję od jakiegoś czasu i jak widać cierpliwość akcjonariuszy powoli się kończy...

PGNiG dostarczy gaz dla Lotosu za ponad 2,2 mld zł w pięć lat

16.06. Warszawa (PAP) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo dostarczy do gdańskiej
rafinerii Grupy Lotos gaz wartości ponad 2,2 mld zł w ciągu pięciu lat. Dostawy rozpoczną
się w grudniu 2011 roku. W roku 2012 PGNiG dostarczy 403 mln metrów sześciennych gazu, a
docelowo będzie to 447 mln metrów sześciennych - poinformował PGNiG w środowym komunikacie.

Umowę zawarto na czas nieokreślony.

W komunikacie napisano, że gaz zastąpi obecnie używany przez Lotos w Gdańsku gaz
propan-butan, benzynę lekką oraz olej opałowy.

"Zamiana paliw wykorzystywanych w rafinerii spowoduje uwolnienie puli produktów w ilości
nawet do 300 tys. t rocznie, które zostaną skierowane na rynek. Dotyczy to głównie gazu
LPG" - napisano w komunikacie.

W komunikacie napisano też, że dzięki wykorzystaniu gazu ziemnego gdańska rafineria
ograniczy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

"Umowa podpisana z Grupą Lotos należy do największych, jakie podpisaliśmy w ostatnich
latach. Dzięki tej umowie Lotos wszedł do pierwszej piątki największych odbiorców paliwa
gazowego" - mówi cytowany w komunikacie Artur Bieliński, Dyrektor Departamentu Obrotu
Gazem w PGNiG.

W ramach umowy należąca do PGNiG Pomorska Spółka Gazownictwa wybuduje gazociąg wysokiego
ciśnienia relacji Kolnik k/Pszczółek - Gdańsk, o długości ok. 31 km.

"Gazociąg, oprócz zasilenia Grupy Lotos, będzie źródłem gazu dla sieci dystrybucyjnej
średniego ciśnienia Gdańska, umożliwiając przyłączenie nowych odbiorców i gazyfikację
nowych obszarów" - napisano w komunikacie.(PAP)


Zarząd Gastel Żurawie S.A., informuje, iż skonsolidowane przychody ze sprzedaży w miesiącu
maju 2010 roku wyniosły 7,2 mln zł co oznacza 6,5% wzrost w stosunku do poprzedniego
miesiąca.
Narastająco za okres od początku roku przychody skonsolidowane wyniosły 28,7 mln zł.

spore pakiety po 1,5mln akcji

PGNiG poinformował ostatnio o odkryciu złoża gazu (9-16 mld m sześc. zasobów wydobywalnych) na szelfie norweskim w bliskim sąsiedztwie przygotowywanego już do produkcji złoża Skarv. - Udział PGNIG w tej koncesji wynosi niecałe 12 proc., tak więc nowe zasoby bezpośrednio przypadające na polski koncern mogą sięgać od 6,8 mln boe do 11,9 mln boe. Dodatkowa wartość z wczorajszego odkrycia dla PGNiG może więc być szacowana na około 150-260 mln zł, czyli około 0,7-1,3 proc. obecnej kapitalizacji spółki - szacuje Kamil Kliszcz, ekspert z DI BRE Bank.
Zwraca on jednak uwagę, że nowe pole będzie prawdopodobnie połączone ze złożem Skarv i eksploatowane przy użyciu tej samej infrastruktury, co zwiększy efektywność produkcji.

Łącznie z wcześniej nabytymi aktywami na szelfie norweskim PGNiG posiada obecnie prawa do około 61 mln boe zasobów węglowodorów.

- Produkcja ma się rozpocząć w sierpniu 2011 roku, a przy osiągnięciu optżeniach roczny EBIT z tej działalności będzie wówczas sięgał około 220 mln USD (przy cenie ropy 75 USD/Bbl), a zysk netto 60 mln USD (przy uwzględnieniu efektywnej stopy podatkowej na poziomie 78%). W 2011 roku w związku z początkową fazą uruchomienia EBIT może wynieść 57 mln USD, a zysk netto 15 mln USD - wylicza Kamil Kliszcz.

- W najbliższym czasie przedstawimy bardziej szczegółową ocenę projektu norweskiego PGNiG - dodaje.

dodatkowe 5mln pln na dywid. według Ciebie to "niskim kosztem"?

a kto się jeszcze w obecnych czsach sugeruje rekomendacjami....?
obserwować euro/dolara i ceny celulozy!

raczej taka wersja....dolar wobec złotego umocnił się o kilkanaście procent....
pgnig stracił ostatnio kilkanaście %
c/wk było ok 0,85
w takim razie należało kupić PLN, wybrać jedną z najbardziej przecenionych spółek i się zapakować.
teraz spore szanse na c/wk 1,0 czyli cena ok 3,75

WatchDog napisał(a):
Wywalił się proces przeliczający wskaźniki po sesji. Przepuściłem go jeszcze raz i za chwilę będzie dobrze. Dzięki i sorry.


dzięki za szybką odpowiedź!

dlaczego od wczoraj c/wk wzrósł od 0,81 na 0,9 pomimo, że dzisiaj cena akcji spadła o 4,4%???

pamiętajmy jeszcze o dywidendzie w wysokości 0,80 zł

nieszczęścia nie ma


Wyniki Arctic Paper w '10 będą gorsze rdr po stronie zysku i przychodów (opis)

18.05. Warszawa (PAP) - W drugim kwartale tego roku Arctic Paper może mieć lekko ujemny
wynik skonsolidowany. Spółka spodziewa się poprawy wyników od trzeciego kwatału, jednak
ocenia, że w całym 2010 roku rezultaty będą gorsze rok do roku po stronie zysków i
przychodów - poinformował prezes spółki Michał Jarczyński.

Spółka ocenia także, że rok 2011 powinien być lepszy, zysk netto grupy Arctic Paper może
uplasować się wówczas pomiędzy wynikiem za 2008 rok i 2009 rok.

"Pierwsze półrocze będzie trudnym okresem, spodziewam się, że drugi kwartał będzie słaby.
Skonsolidowany wynik netto za drugi kwartał może być lekko ujemny" - powiedział Jarczyński
podczas wtorkowej konferencji prasowej.

"Wynik za cały 2010 rok będzie gorszy rok do roku po stronie zysku i przychodów" - dodał.

Michał Bartkowiak, dyrektor finansowy spółki ocenia, że słabe wyniki w drugim kwartale nie
są jeszcze przesądzone.

"Jeśli negatywny trend w kursach walut i cenie celulozy odwróci się, możemy mieć
przyzwoity wynik za drugi kwartał" - powiedział.

Zdaniem prezesa spółki, obecnie ceny celulozy są na rekordowo wysokich poziomach i w
drugim półroczu powinny zacząć spadać. W efekcie, wyniki w 2011 roku powinny poprawiać się.

"Spodziewam się, że rok 2011 będzie zdecydowanie lepszy od 2010 roku. Grupa powinna
osiągnąć wynik netto pomiędzy wynikiem roku 2008 a 2009" - powiedział Jarczyński.

W 2008 roku grupa Arctic Paper osiągnęła 50,3 mln zł zysku netto, a w 2009 roku było to
132,4 mln zł zysku.

W pierwszym kwartale 2010 roku grupa Arctic Paper osiągnęła 479,4 mln zł przychodów, 12,7
mln zł zysku operacyjnego oraz 670 tys. zł zysku netto. W pierwszym kwartale 2009 roku
było to: 475,6 mln zł przychodów, 50,3 mln zł zysku operacyjnego oraz 39,4 mln zł zysku
netto.

Spółce zaszkodziły głównie niekorzystne różnice kursowe oraz wysokie ceny celulozy.

"W pozostałych obszarach, czyli w całkowitych kosztach energii, czy kosztach chemikaliów w
relacji na tonę produktów - koszty były niższe" - powiedział Bartkowiak.

Spółka podejmuje szereg działań w celu obniżki kosztów.

"Rozważamy nawiązanie ścisłej współpracy z producentem celulozy, co pozwoliłoby
zabezpieczyć się przed wysokimi cenami celulozy. Zmniejszamy sprzedaż na rynki mniej
rentowne, biorąc pod uwagę kursy walut. Ograniczamy koszty, wprowadzamy dopłaty na
produkty niestandardowe. Wprowadzamy plany oszczędnościowe w poszczególnych fabrykach" -
powiedział Jarczyński.

Arctic Paper, w reakcji na zwyżki cen celulozy, podwyższył od 1 kwietnia ceny papieru, od
5 do 8 proc., w zależności od rynku i asortymentu.

"Od czerwca planujemy kolejną podwyżkę, o ok. 10-12 proc." - powiedział prezes. (PAP)

jtb napisał(a):
Długoterminowo jakiś wpływ pewnie będzie miało, choć to ledwie połowa tego o co wnioskowali. Sytuacja jednak jest tak dynamiczna na USDPLN, ropopochodnych, że tak naprawdę taryfa powinna być ustalana co miesiąc by miało to jakiś stabilny wpływ na sytuację w spółce.


"zaledwie połowa" a mogło być i 0% więc lepiej 5% do przodu...

piękna sprawa....tyle szumu było wokół Dubaju, teraz Grecja, krzyczą już o Portugalii i Hiszpanii a nagle wszyscy zapomnieli o USA :)


@Maciek, być może nie głupota, a nóż na gardle.[/quote]

myślę, że to nikogo z obecnych posiadaczy akcji rynkowych nie interesuje...sytuacja może się szybko zmienić i to oni będą mieli niedługo nóż na gardle...
poza tym patrząc się po średnim wynagrodzeniu w PGNIG śmiem wątpić by ktokolwiek miał nóż na gardle ;)

Maj 2009

Najwyższa cena, pokrywamy koszty transakcji, w razie potrzeby oferujemy transport, profesjonalna obsługa - to zachęcające do sprzedaży akcji pracowniczych PGNiG hasła z rozdawanych ludziom wizytówek.

www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/...

przeglądając różne fora zastanawiała mnie czasami "głupota" posiadaczy akcji pracowniczy, którzy oferowali swoje akcje po 2zł. :)

tulkas napisał(a):
Czy to nie dobry moment na zaladowanie sie?


według DM BZWBK cena docelowa to 3,05 :)

to w takim razie pytanie czy pracownicy poczekają na lepszą cenę czy też zacznie się sypanie 750mln akcji od lipca...

oraz info kiedy kończą się lock-up'y na akcje pracownicze....?

czy pojawiło się już info. dot. decyzji URE w sprawie podwyżek stawki?

fakt, obroty jak na spółkę z taką kapitalizacją są ogormne...
pytanie czy ktoś z właścieli skupuje wszystkie 0,04....paczki wywalane nie są wielkie ale ktoś konsekwętnie zbiera...dołączam do obserwacji, może 0,04 będzie ciekawą opcją ale w spółkę dopiero uwierze po danych finansowych

ARCTIC PAPER SA rekomendacja zarządu dotycząca podziału zysku netto za 2009 r.

12.05. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 18/2010

Zarząd Arctic Paper S.A. informuje, iż w dniu 12 maja 2010 roku podjął uchwałę
rekomendującą Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu Spółki wypłatę dywidendy za rok obrotowy
2009 w wysokości 0,80 PLN na jedną akcję.
Podstawa prawna przekazania raportu:
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i
okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania
za równoważne informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem
członkowskim (Dz.U. z 2009 r., Nr 33, poz. 259, z późn. zm.) ő 38 ust. 1 pkt 11.

12.05. Warszawa (PAP) - Zysk netto grupy PGNiG, przypadający akcjonariuszom jednostki
dominującej, wyniósł w I kwartale tego roku 987 mln zł wobec 398,8 mln zł straty netto rok
wcześniej i był o 13 proc. niższy od konsensusu rynkowego na poziomie 1,13 mld zł.

Zysk operacyjny grupy wyniósł 1,22 mld zł, podczas gdy rok wcześniej firma miała 457,2 mln
zł straty operacyjnej. EBIT w I kw. 2010 r. był niższy o 12,5 proc. od średniej wyliczonej
przez PAP na podstawie prognoz 11 analityków na poziomie 1,39 mld zł.

Przychody wzrosły do 6,62 mld zł z 6,38 mld zł w I kw. 2009 r. Konsensus rynkowy zakładał,
że wyniosą one 6,67 mld zł.

"Umocnienie kondycji finansowej GK PGNiG spowodowane zostało przede wszystkim poprawą
rentowności sprzedaży gazu wysokometanowego, odzwierciedloną we wzroście zysku
operacyjnego (EBIT) o 1.673,5 mln zł" - podała spółka w komentarzu do raportu kwartalnego.

Zysk operacyjny segmentu poszukiwanie i wydobycie wyniósł 241,5 mln zł i był wyższy rok do
roku o 38,1 mln zł (19 proc.).

"Wzrost wyniku operacyjnego w segmencie poszukiwanie i wydobycie spowodowany był przede
wszystkim poprawą rentowności sprzedaży ropy naftowej. W rezultacie wzrostu notowań ropy
naftowej na rynkach światowych Grupa Kapitałowa realizowała sprzedaż tego surowca po
cenach o 46 proc. wyższych niż w analogicznym okresie roku ubiegłego" - podano w raporcie.

Poprawa rentowności sprzedaży gazu wysokometanowego przełożyła się na wysokość
osiągniętego zysku operacyjnego segmentu Obrót i magazynowanie, który wyniósł 445,6 mln zł
i był wyższy od poziomu z analogicznego okresu roku ubiegłego o 1.503,7 mln zł.

Wpływ na poprawę tego wyniku miał spadek jednostkowych kosztów zakupu gazu z importu o 46
proc., na co z kolei wpłynęła stosunkowo stabilna sytuacja na rynku paliwowym, która w I
kwartale 2010 roku zapewniła grupie łagodny wzrost cen gazu z importu oraz spadek
średniego kursu USD o 16 proc. w relacji do I kwartału ubiegłego roku.

"Poprawa rentowności sprzedaży gazu wysokometanowego nastąpiła pomimo spadku średnich cen
sprzedaży gazu o 5 proc. Spadek ten był następstwem decyzji Prezesa Urzędu Regulacji
Energetyki, w rezultacie której od czerwca 2009 roku wprowadzona została obniżka
taryfowych cen gazu" - poinformował PGNiG.

W segmencie dystrybucji zysk operacyjny wyniósł 535,9 mln zł i był wyższy od
ubiegłorocznego o 142,2 mln zł (36 proc.).

Czynnikami decydującymi o tym wyniku był wzrost średnich cen sprzedaży usług sieciowych
oraz zwiększenie wolumenu sprzedaży gazu o 11 proc. W efekcie zatwierdzenia nowej taryfy
od 1 czerwca 2009 roku ceny usług sieciowych wzrosły średnio o 7,3 proc. w stosunku do
poprzednio obowiązujących. Wzrost wolumenu sprzedaży gazu spowodowany był wyższym
zapotrzebowaniem na paliwa gazowe w sezonie grzewczym. (PAP)

Dług PGNiG spadł do 1,18 mld zł na koniec I kw. z ponad 2 mld zł na koniec '09

12.05. Warszawa (PAP) - Zadłużenie grupy kapitałowej PGNiG spadło na koniec pierwszego
kwartału tego roku do 1,18 mld zł z ponad 2 mld zł na koniec roku 2009 - poinformowała
spółka w komentarzu do raportu kwartalnego.

"Na koniec I kw. 2010 roku całkowite zadłużenie grupy kapitałowej PGNiG wyniosło 1,18 mld
zł i było o 851 mln zł niższe niż na koniec 2009 roku. Spadek zadłużenia wynika przede
wszystkim z osiągnięcia lepszych wyników finansowych przez grupę" - napisano w komunikacie.

Oznacza to spadek zadłużenia o 42 proc.

Spółka podała także, że wynik na transakcjach pochodnych oraz różnicach kursowych w I kw.
2010 roku wyniósł minus 33 mln zł, a w analogicznym okresie 2009 roku wynik ten był
dodatni i wyniósł 22 mln zł.

PGNiG podało, że zamierza utrzymać wysoki poziom nakładów finansowych na działalność
inwestycyjną, w tym głównie na realizację projektów w zakresie rozbudowy podziemnych
magazynów gazu, wzrostu zdolności wydobywczych, dywersyfikacji źródeł dostaw gazu, w
działalności związanej z poszukiwaniem i rozpoznawaniem złóż ropy naftowej i gazu ziemnego
oraz budowie sektora elektroenergetycznego.(PAP)

wyniki/prognozy dobre czy złe w danej chwili nie mają znaczenia.
wszystko zależy od rynków...miejmy nadzieje, że rynek zdąży się skorekcić do przyszłej środy.
niestety papier gdy rośnie to strasznie wolno a jak spada to.....sami widzicie :)

Wybrane skonsolidowane dane finansowe Grupy Kapitałowej Pfleiderer Grajewo S.A. osiągnięte w I kwartale 2010
RB 37/2010 06.05.2010

Zarząd Pfleiderer Grajewo S.A. informuje, że Grupa Kapitałowa Pfleiderer Grajewo S.A. osiągnęła w I kwartale 2010 następujące wyniki finansowe:

Mln zł

I Kwartał 2010

I Kwartał 2009
Sprzedaż

305,8

295,0
EBIT

(12,5)

17,5
Zysk/strata netto*

(11,4)

(13,2)
*Zysk/strata netto akcjonariuszy większościowych

Wartość sprzedaży Grupy Kapitałowej Pfleiderer Grajewo S.A. wzrosła o ok. 4%, co może oznaczać odwrócenie trendu spadkowego sprzedaży i być optymistycznym sygnałem dotyczącym rozwoju sytuacji na rynku meblarskim w kolejnych kwartałach 2010 roku.

U podstaw okresowego pogorszenia wyników finansowych leżą przede wszystkim skokowy wzrost cen surowca drzewnego, wyższe zużycie energii będące następstwem srogiej i długotrwałej zimy oraz efekt sezonowego zmniejszenia popytu przekładający się na wzmożoną konkurencję cenową.

Przewidywane zmniejszenie kosztów produkcji, przeprowadzane w ślad za wzrostem kosztów podwyżki cen sprzedaży oraz oczekiwane ożywienie na rynku w II półroczu bieżącego roku w połączeniu ze wzrostem obrotów winno doprowadzić do znacznej poprawy wyników finansowych.

Raport kwartalny Pfleiderer Grajewo zostanie opublikowany w dniu 14.05.2010.

może miał koszyki ;)

MARKET, STOCK MARKET, SELLOFF, DOW, TRADING ERROR, CITIGROUP, TRADING ERROR
CNBC.com
| 06 May 2010 | 04:21 PM ET

A human trading error at a major firm was the root cause of Thursday's sudden, 9 percent selloff in U.S. stocks, sources told CNBC.

Multiple sources said a trader entered the letter "b"—as in "billion"—when he or she meant to type "m," for "million," shortly before 2:47 p.m. New York time.

U.S. stocks plunged suddenly, briefly by more than 9 percent, before pulling back to a near 3 percent drop, as investor worries mounted that Greece's debt problems could spread.

Sources also told CNBC that the firm in question is Citigroup.

Citigroup said it has no evidence of a bad trade but it is investigating the situation.

The New York Stock Exchange reported there were no computer glitches in its systems Thursday.

Separately, Nasdaq said it was working with other major markets to review the market activity that occurred between 2:00 p.m. and 3:00 p.m.

dzisiejsze nowe minima spowodowane przede wszystkim "utratą" dywidendy dla zagranicy....w sensie eur/pln i eur/$ $/pln..została chyba skonsumowana przez szarpnięcie walutą

a mi to wygląda na trend boczny przed korektą....

Panie i Panowie,
myślę, że i usiaki i grubasy będą sobie pompować polski rynek tak długo aż wprowadzą krótką sprzedaż na w20

Robert Oppenheim, członek rady nadzorczej Hydrobudowy Polska, sprzedał za 2,3 mln zł 650,5 tys. akcji spółki (0,3 proc. kapitału).

Papiery kupiła wielkopolska grupa PBG, która przed transakcją kontrolowała 62,74 proc. kapitału.

jak większość "szmat" przed korektą...

Trion

Unicredit

THE UNICREDIT GROUP IN 2009: BALANCE SHEET AND CAPITAL STRUCTURE STRENGTHENED, CONSTANT IMPROVEMENT IN COSTS; NET PROFIT OF €1,702 MILLION

FULL YEAR 2009:* The Group’s portion of net profit €1,702 million
* Operating income €27,572 million, +2.6% YoY
* Operating profit €12,248 million, +20.3% YoY
* Balance sheet strengthened: total assets, trading and net interbank exposure reduced, leverage ratio improved
* Capital strengthened: Core Tier 1 ratio reaches 7.62%, +104 bp with respect to December 2008 post CASHES. Pro – forma the capital increase successfully completed in February 2010: Core Tier 1 ratio 8.47%
* Constant improvement in operating costs: -8.2% YoY; Cost/income ratio of 55.6%
* 2009 cash dividend of €0.03 per shareFOURTH QUARTER 2009:* The Group’s portion of net profit €371 million, versus €394 million in 3Q09
* Operating income €6,443 million; quarterly trend shows growth in net commissions and, in line with the sector trend, a drop in net trading, hedging and fair value income
* Operating costs €3,803 million, dropping further QoQ
* Loan loss provisions €2,068 million, with the cost of risk dropping for the second quarter in a row to 146 bp
* Operating profit €2,640 million, down due to a drop in net trading, hedging and fair value income with respect to 3Q09
* 21 bp of the Core Tier 1 ratio generated in the quarter; up 7 bp including the effect of the dividend, booked entirely in the fourth quarter

www.unicreditgroup.eu/en/press...

sytuacja ciekawa, rynek w euforii a akcje pgnig'u trzymane od paru w przedziale 3,5 - 3,6
ostatnio obroty ładnie rosną...może szykują się pod wyniki

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 5 czerwca 2009
Ostatnia wizyta: 3 lutego 2014 11:43:14
Liczba wpisów: 469
[0,13% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,938 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,55% +30 909,35 zł 50 909,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d