pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 8 września 2010 11:33:08
white_eagle napisał(a):

i stawiam dolary przeciwko orzechom, że [...]

To się próbujesz ustawić. Ja też stawiam dolary przeciwko orzechom.
Zdecydowanie wolę orzechy :)

LuckyTony
6
Wpisów: 40
Wysłane: 8 września 2010 12:01:51
Taurus, gwoli ścisłości to wymieniłem Francję i UK, do tego można dodać choćby Turcję, Chiny czy Indie. Cała Europa kształtuje prawdopodobnie szczyt. Jak widać jest tu cały przekrój państw o różnym stopniu rozwoju. Również z różnymi perspektywami rynku giełdowego. Wpływ spowolnienia na giełdy poznamy dopiero gdy objawi nam się jego skala. Dane będziemy mieli pewnie za jakieś pół roku. Co ważne - spowolnienie samo w sobie wcale jeszcze nie oznacza krachu na giełdach - widać to dokładnie na poprzedniej hossie, gdzie łagodne przetrawienie spowolnienia przez rynki sprawiło, że niektórzy uważają, że każda hossa musi trwać co najmniej 5 lat. Rzeczywisty cykl jest znacznie krótszy i wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że dobiega końca. Czego ja oczekuje ? Wzrostów - może w okolice 2600, może wyżej, dokąd dokładnie pokaże mi aktualny trend. Jednak gdy trend zostanie złamany - to trzymanie akcji bądź eLek w portfelu będzie po prostu głupotą - prawdopodobieństwo załamanie będzie bowiem na szczególnie wysokich poziomach. Jeśli się to zmaterializuje to będzie świetna wiadomość dla nas wszystkich - przybliża nas to bowiem do niedowartościowania akcji i rajdu na nowe szczyt, zamiast kiszenia się w boczniaku.

Swoją drogą - co z Twoją prognozą spadku poniżej dołka ostatniego cyklu ? Już nie wierzysz w taki scenariusz. Co istotne byłoby to złamanie pierwotnego rynku byka - wtedy dopiero byłoby ciekawie, bo prawdopodobnie większość teorii jakie znamy musielibyśmy schować do lamusa. Ja takiemu rozwojowi wydarzeń wciąż daje parę procent na realizację, ale to dopiero po aktualnym trendzie wzrostowym.

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 8 września 2010 12:17:32
Moja teoria odnosnie spadku ponizej dolkow caly czas aktualna :) i brana pod uwage tylko to nie nastapi dzisiaj czy jutro i bedzie zalezalo tylko i wylacznie od "NOBLA" blackeye
Mysle ze wlasnie teraz "w tym roku" beda sie wazyly losy i bedzie to zalezne od tego czy szanowny pan Obama zrozumial jakie bledy popelnili szczegolnie w ostatnim roku i zaczna je naprawiac.
Czyli w skrocie jak bedzie sie zachowywal rynek pracy w USA, bo od tego zalezy czy bedzie dalsza recesja czy nie a zapewne sam sie orientujesz ze duzo nie brakuje i potrzebna jest natychmiastowa reakcja.

Niemniej jednak w tym roku mysle ze rynki nie beda za bardzo sobie zaprzataly tym glowy a tym bardziej amerykanscy beneficjenci dzialan zielonego bena :)
W tym roku sadze ze bedziemy na nowych maksach a ewentualny koniec obecnej hossy bedzie zalezal w duzej mierze od amerykanskich rzadzacych, mysle ze najwczesniej 2011 w najlepszym przypadku koniec hossy przewiduje na 2012. No ale to za daleko aby teraz o tym mowiec wrozka ani jasnowidzem nie jestem :)

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 8 września 2010 12:31:13

Lucky mógłbyś wypunktować powody, które sprawiają, że stawiasz taką tezę:

"Cała Europa kształtuje prawdopodobnie szczyt" ?

póki co z koniem nie ma się co kopać.

a co do obamy, to te jego ostatnie wystapienie przypominalo mi wypisz-wymaluj komunistyczny wiec spod kremla.
każdy swoim sterem i żeglarzem.

Taurus80
0
Wysłane: 8 września 2010 12:42:52
Nie liczy sie styl gadania :) licza sie czyny i efekty dzialania :)
Amerykanie to glupi narod i trzeba im kity wciskac :)
Najwazniejsze aby "NOBEL" cos zaczal dzialac :) bo po wyborach bedzie mial podwojnie pod gore wave dlatego mysle ze tam jest obecnie najwieksze niebezpieczenstwo, cala europa idzie w ograniczanie deficytow i wbrew gadaniu amerykanskich bankow spekulacyjnych jakos sie rozwija i to szybciej jak USA za to w USA deficyt zwiekszaja w coraz szybszym tepie i zamiast sie rozwijac to sie zwijac zaczynaja :)
Ciekawe czy oba dzialania maja szanse sie sprawdzic czy tez bedzie jeden wielki wygrany i jeden wielki przegrany :)

white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 8 września 2010 14:21:35
sam obama jest właśnie takim noblem - figurką w rękach administracji ścisle skoligaconej z fedem,
obietnice jedno, życie swoje, tea parts mają się coraz lepiej, a poziom rozgoryczenia biedniejszej czesci widac jak niedanwo podczas rozdawania talonów w jednym ze stanów
rzeczywiscie wiele sektorów stoi lub wolno sie odbudowywuje, i problem z zatrudnieniem jest duży,
wyniesli produkcje z kraju, tylko i aż mają know-how i przemysl militarny, może wznów wkroczą w jakiś rejon wybawiać świat co by pobudzić gospodarkę?
co bedzie z nieruchomosciami i fala resetów alt-a, których szczyt przyjdzie w 2011? macie w ogole jakies rozwiazanie na to, tzn czy banki mogą grać na zwłoke i przerzucic zobowiazania na przyszlosc?
w sumie fajnie by było, jakby sie wzieli do roboty, choć na razie giełda żyje nadzieją i przyszłością, a własciwie to jedno w drugim
Tarus jesli chodzi o deficyt to benek na pewno też to widzi, pytanie jakiego asa ma w rękawie, bo nie sądzę by tak po prostu ustapił z tronu. i w sumie tutaj droga wiedzie do działań na walutach
każdy swoim sterem i żeglarzem.

Taurus80
0
Wysłane: 8 września 2010 14:29:44
A tymczasem idziemy jak po sznurku :) 2530 juz jestesmy w granicy bledu ktory dla mnie wynosi +-1% bardzo mnie to cieszy ciekaw jestem czy do konca podazy jak mysle :)

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 128
Wysłane: 8 września 2010 14:45:25
@Taurus,
taki talent marnujesz na akcjach ;)
153 punkty już od lokalnego dołu urośliśmy, poprzednio ruch od dołka wyniósł 183...
nie sądzę, by dało się utrzymać podobne tempo do końca przyszłego tygodnia, ale instytucja figurująca w tabeli koncentracji już nie raz udowadniała nam, że najmniej prawdopodobne wydarzenia stają się realne.

Taurus80
0
Wysłane: 8 września 2010 14:48:03
Spokojnie nauka nie idzie w las :) jak juz wielokrotnie mowilem na nastepna besse wiedza sie przyda :) jak narazie nie pozostaje nic innego jak obserwowac i bacznie notowac dane fundamentalne i szukac czerwonych swiatel :)

LuckyTony
6
Wpisów: 40
Wysłane: 8 września 2010 14:50:39
White_eagle - Powód jest jeden i nie ma w nim zbyt wielkiej filozofii CLI stoi w miejscu, a w krajach które wymieniłem spada. To nie zmienia faktu, że jak wspomniałem wcześniej skala spowolnienia dopiero pokaże nam kierunek na giełdach i określi albo jak mocno spadniemy, albo jak płasko będziemy rosnąć. Na razie wiemy tylko, że w okresie 6-9 miesięcy czeka nas spowolnienie gospodarcze, a zatem obecna fala wzrostowa powinna zostać wykorzystana do zamknięcia długich pozycji.

v3nom
0
Wpisów: 3 045
Wysłane: 8 września 2010 15:40:31
Wpadła mi w oko sonda na Stooq.pl, mozna potraktować, jako ciekawostkę Angel

http://stooq.pl/sonda/
Klika się i sprzedaje ;-)

Vox
134
Wpisów: 6 639
Wysłane: 8 września 2010 15:57:57
i te 2600-2800 z sondy pewnie będzie wave

Taurus80
0
Wysłane: 8 września 2010 16:24:07
2530 hello1 odbijemy ?? Think wave

Versace
0
Wpisów: 268
Wysłane: 8 września 2010 19:09:27
Vox napisał(a):
i te 2600-2800 z sondy pewnie będzie wave

głosowałem tam na ten przedział kilkanaście dni temu. Ale kierowałem się tylko życzeniowym myśleniem santa

limagraf
0
Wpisów: 412
Wysłane: 8 września 2010 19:46:33
Ale u Usiakow sa widoczne oznaki poprawy:

www.bloomberg.com/news/2010-09...

Job Openings in U.S. Rose in July by 178,000 to 3.04 Million.

Companies added 67,000 jobs in August, more than forecast, after a 107,000 gain in July that was more than initially estimated, the Labor Department said last week. The jobless rate, which rose to 9.6 percent last month, will still take time to decline, restraining consumer spending and the economy.

W lipcu Oferty pracy wzrosly o 178k do 3mln.

W sierpniu firmy zwiekszyly miejsca pracy o 67k, wiecej nic sie spodziewano, po wzroscie o 107k w lipcu, ktory byl wiekszy niz poczatkowo szacowano. Bezrobocie, ktore wzroslo do 9.6% ostatniego miesiaca, dlugo pozostanie na tym poziomie zanim zacznie spadac, hamujac wydatki i gospodarke.

Niby jest troche lepiej..., ale nalezy pamietac ze oferowane zarobki sa duzo nizsze od tych z przed kryzysu.

Moim zdaniem bedziemy sie krecic na tych poziomach przez jakis czas.

Pozdr
salute
Płyń za rekinem trafisz do ludzi.

limagraf
0
Wysłane: 8 września 2010 20:01:29
I cus jeszcze:

W segmecie (budownictwo mieszkaniowe), ktory byl glowna przyczyna tego kryzysu tez jakby zaczyna sie poprawiac. A wg wielu znawcow tego swiata powrot na sciezke rozwoju tego segmentu bedzie kluczowym czynnikiem wspierajacym recovery.

Pozdr
salute

limagraf
0
Wysłane: 8 września 2010 20:07:49
No i mamy akcent Polski:

Stocks Advance as Debt Concern Eases; Treasuries Decline

Stocks climbed, rebounding from yesterday’s slide, while Treasuries and the dollar declined as improved demand for Portuguese and Polish bonds tempered speculation Europe’s debt crisis will trigger another recession.

Poland’s auction of five-year debt attracted the strongest demand since 2008.

Jest tez i mala rysa:

Germany’s DAX Index climbed 0.8 percent even after the nation’s exports slumped 1.5 percent in July, the first drop in three months, the government said.

Pozdr
salute

Taurus80
0
Wysłane: 8 września 2010 20:36:36
limagraf napisał(a):
I cus jeszcze:

W segmecie (budownictwo mieszkaniowe), ktory byl glowna przyczyna tego kryzysu tez jakby zaczyna sie poprawiac. A wg wielu znawcow tego swiata powrot na sciezke rozwoju tego segmentu bedzie kluczowym czynnikiem wspierajacym recovery.

Pozdr
salute

Z tymi ich drewutniami nie bedzie tak latwo i szybko :) to co banki przejmuja musi byc zrownane z ziemia bo nikt zniszczonej rudery nie kupi :) wiec mysle ze jakas wieksza poprawe na rynku nieruchomosci zobaczymy najwczesniej w przyszlym roku lub jeszcze pozniej :)
Najpierw musi byc poprawa na rynku pracy a pozniej ruszy nowe budownictwo domy ktore banki przejely lub przejma zostana skasowane a to bedzie jeszcze dlugo ciazylo na bilansach :) i pewnie predzej czy pozniej sie okaze ze banki oklamuja w raportach.

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 128
Wysłane: 8 września 2010 20:49:58
w okolicach 256x przebiega linia łącząca szczyty 2600 i 2575. wybicie ponad ten poziom powinno uruchomić lawinę z zamykanych S-ek i w ten sposób wywindować kurs w okolice 2600.
po dzisiejszym dniu wszytkie moje dotychczasowe koncepcje wzięły w łeb.
Buldi, v3nom - macie jakieś przemyślenia na ten temat?

Taurus80
0
Wysłane: 8 września 2010 20:58:14
Patrzysz na kontrakty ??
Ja patrze na index i na moim wykresie dzisiaj zatrzymalo sie dokladnie na suficie :) mysle ze jutro korekta docelowo 2490-95 i pozniej gora na szczyt.
Na wykres konski ostatnio kompletnie nie patrze :)
A po wybiciu przez sufit zasieg widze nawet w okolicach 2800-2900 ale to potrwa troche :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość