Starward Industries wydłużył termin składania zapisów na akcje do 18 grudnia

Omawiane walory:

Starward Industries zaktualizował harmonogram publicznej oferty akcji i przesunął termin składania zapisów z 12 na 18 grudnia. Spółka tym samym przychyliła się do sugestii inwestorów, którzy w okresie świątecznym potrzebowali więcej czasu na zaplanowanie wizyty w Warszawie, gdzie znajduje się punkt przyjęć zapisów, a także uwzględniła rygorystyczne zasady MIFID, wymagające czasu na analizę profilu inwestycyjnego każdego z chętnych na akcje.

Lem,Starward,Industries,emisja,harmonogram

Starward Industries tworzy debiutancki i zarazem kluczowy dla spółki produkt, czyli grę fabularną na licencji jednej z powieści Stanisława Lema. Jest to pierwsza w historii adaptacja twórczości tego autora w formie gry wideo.

– Realistycznie oceniając potrzebujemy kilku dni na zakończenie procesu i otwarcie to komunikujemy inwestorom – powiedział Marek Markuszewski, prezes Starward Industries.

Kolejne terminy – takie jak przydział akcji, podanie wyników oferty oraz zwrot nadpłaconych kwot również – zostają odpowiednio przesunięte. Aktualny harmonogram zakłada zamknięcie formalności do 24 grudnia br.

Zaktualizowany harmonogram emisji Starward Industries

22 listopada 2019 r. Publikacja dokumentu ofertowego
od 27 do 29 listopada 2019 r. (do godz. 15:00) Book-building (budowa księgi popytu)
do 1 grudnia 2019 r. Ustalenie ceny emisyjnej
2 grudnia 2019 r. Rozpoczęcie przyjmowania zapisów i wpłat na akcje oferowane
18 grudnia 2019 r. (do godz. 18:00) Zakończenie przyjmowania zapisów i wpłat na akcje oferowane
do 20 grudnia 2019 r. Przydział akcji
do 20 grudnia 2019 r. Podanie do publicznej wiadomości wyników oferty
do 24 grudnia 2019 r. Zwrot nadpłaconych kwot (w przypadku nadsubskrypcji)
>> Starward Industries: Chcemy wejść do czołówki producentów gier

Starward Industries ustalił ostateczną cenę emitowanych akcji na 41 zł za sztukę. Wartość całej emisji wyniesie więc 2,99 mln zł. W ofercie znajdą się tylko nowe akcje bez ograniczeń sprzedaży. Studio zamierza zadebiutować na warszawskiej giełdzie w II kwartale 2020 r.

Starward Industries to niezależne studio tworzące gry komputerowe Premium Indie. Pomysłodawcą firmy, prezesem oraz szefem pierwszego projektu jest Marek Markuszewski – w przeszłości m.in. senior producer w CD Projekt Red oraz współzałożyciel krakowskiego oddziału tej firmy. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą bardzo doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm, jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Starward Industries

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Starward, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Starward Industries liczy na bliski debiut na NewConnect

  STARWARD Industries liczy, że już niebawem zadebiutuje na NewConnect i że będzie to już w formie offline w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, poinformował prezes Marek Markuszewski.

 • Starward Industries złożył dokument informacyjny, debiut na NC w połowie roku

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl był Marek Markuszewski, prezes studia tworzącego pierwszą grę na podstawie jednej z powieści Stanisława Lema. Przedstawiciel STARWARD Industries omówił m.in. postępy prac nad produkcją oraz plany spółki obejmujące debiut na NewConnect.

 • Gamingowy kwiecień w StockWatch.pl. Zapraszamy na czaty inwestorskie

  Zostań w domu i weź udział czatach inwestorskich. W kwietniu StockWatch.pl zorganizuje kilkanaście spotkań online z przedstawicielami spółek gamingowych, startupami i nie tylko. Już teraz zapraszamy na czaty z takimi spółkami jak CD Projekt, PlayWay, BoomBit czy STARWARD Industries. Kolejne terminy i spółki już wkrótce!

 • Starward Industries pozyskał z emisji akcji 2,99 mln zł, redukcja wyniosła ponad 22 proc.

  STARWARD Industries, krakowskie studio, które postanowiło przenieść w świat gier wideo jedną z powieści Stanisława Lema, z sukcesem zakończyło pierwszą publiczną emisję akcji. Spółka uplasowała wszystkie oferowane papiery pozyskując blisko 3 mln zł, a stopa redukcji zapisów wyniosła 22,19 proc. Premiera debiutanckiej gry planowana jest na 2021 rok i zbiegnie się z obchodami stulecia urodzin twórcy.

 • Starward Industries: Chcemy wejść do czołówki producentów gier

  Do 12 grudnia trwają zapisy na akcje STARWARD Industries. Krakowskie studio chce podbić świat grą opartą o prozę Stanisława Lema, jednego z najpopularniejszych i najczęściej czytanych autorów science-fiction. Specjalnie dla StockWatch.pl prezes Marek Markuszewski i przewodniczący rady nadzorczej Kamil Klinowski na gorąco odpowiedzieli na najczęściej pojawiające się pytania wśród inwestorów.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR