pixelg
Kredyt na akcje - akcje na kredyt - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

Kredyt na akcje - akcje na kredyt

Kamil Gemra
Dołączył: 2009-12-09
Wpisów: 3 001
Wysłane: 2 lipca 2011 08:52:12
Chcemy napisać artykuł o kredytach na akcje. W związku z tym prosimy Was o wszelkie spostrzeżenia na ten temat.

Kto korzysta? Czy jest trudno dostać taki kredyt? W jakie papiery można inwestować? Oraz tak subiektywnie - nie boicie się lewarować? binky

Najciekawsze i najbardziej pomocne wypowiedzi zostaną nagrodzone abonamentami do serwisu. thumbright

Proszę o pomoc!
Edytowany: 3 lipca 2011 13:27

Frog
Dołączył: 2009-08-06
Wpisów: 5 433
Wysłane: 2 lipca 2011 09:50:07
U mnie była ciekawa sytuacja. Wziąłem na zakup akcji kredyt hipoteczny Anxious

Upraszczając - miałem 100 zł. Chciałem kupić mieszkanie za 160 zł. Potrzebowałem więc 60 zł kredytu.
Bankowi powiedziałem że mam 80 zł i wziąłem 80 zł kredytu - czyli więcej niż rzeczywiście musiałem. Różnicę między 80 zł które wziąłem, a 60 zł których potrzebowałem na mieszkanie wsadziłem w akcje.
Suma sumarum - pożyczyłem od banku 20 zł na akcje, a spłacam jako kredyt hipoteczny.

Strachu większego nie ma - kredyt spłacam z bieżących wpływów pozagiełdowych.
Nie zdecydowałbym się natomiast na kredyt na akcje, który miałbym spłacać tylko ze spodziewanych zysków. W przypadku strat można by wtedy szybko osiwieć.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum
Edytowany: 2 lipca 2011 11:26

SteV
Dołączył: 2011-02-02
Wpisów: 302
Wysłane: 2 lipca 2011 11:01:03
Co do samej kwestii lewarowania kredytem inwestowania w akcjie to wg mojej opinii muszą być spełnione takie warunki:

1. Kredyt oczywiście musi być jak najtańszy. Tak jak wspomniał wcześniej Frog, kredyt hipoteczny całkiem fajnie spełnia swoje zadanie. Ja z mojej strony polecam jeszcze jeden ciekawy - być może nie wszystkim znany - sposób na tani kredyt. Będąc studentem staramy się o przyznanie kredytu studenckiego. Aktualnie jest to 600zł miesięcznie. Żadne halo aczkolwiek jak ktoś ma rodzeństwo to sumka może być większa. Ja wziąłem jeszcze na siostrę. 1200zł miesięcznie przez 10 miesięcy rocznie i 5 lat okresu trwania studiów (teoretycznieWhistle ) daje nam sumkę 60 tys. zł. Całkiem fajna kasa jak na studenta dziennego, prawda? Jeśli dodam do tego fakt, że połowę odsetek spłaca państwo, a sam kredyt oprocentowany jest na ok. 5-6% w stosunku rocznym (w tym momencie) to pozostaje na płacić za niego 2,5%-3% rocznie. Nawet na lokacie można "zarobić". Dodam do tego jeszcze fakt że mamy 2 lata okresu karencji po skończeniu studiów i mamy praktycznie 7 lat na inwestowanie zanim przyjdzie nam owy kredyt spłacać. A spłacamy go przez 10 lat po połowie rat, cały czas inwestując. Tak więc, wychodzi okres 17 lat na inwestowanie obcym kapitałem po śmiesznych kosztach.

Sposób kredytu studenckiego oczywiście w głównej mierze skonstruowany jest dla studentów, aczkolwiek przy mądrym zarządzaniu po spłacie ostatniej raty za kredyt "z niczego" może nam się pojawić bardzo fajny dodatek finansowy. Ale dlaczego również nie mieliby go sobie wziąć rodzice finansujący swoim dzieciom studia?Angel

2. Kolejną kwestią jest wybranie odpowiedniego momentu koniunkturalnego. Nie można od tak wskoczyć sobie na giełde kiedy wszystko leci na łeb na szyje w dół. Trza inwestować mądrze. Jak jest źle to przeczekać np w funduszach rynku pieniężnego czy też w miare bezpiecznych obligacji.

3.Do lewarowania przydałoby się mieć większy zestaw cojones.Angel Na pewno nie jest to dla każdego.

Myśle, że dla większości to co napisałem jest oczywiste i niewiele wnosi do tematu, aczkolwiek może niektórym się przyda.

Pozdrawiam


daab007
Dołączył: 2010-11-27
Wpisów: 448
Wysłane: 2 lipca 2011 11:31:51
Mogę się domyślać, że kredyt na akcje dotyczy większej sumy, ale jak chodzi o mniejsze kwoty, ja to robię tak:

- nie mam wolnej gotówki, żyję tylko i wyłącznie z karty kredytowej (drobną sumę trzymam na poczet rachunków, zakupu bułek, itp).

- przychodzi wypłata - spłacam kredytówkę (to, co muszę). Jeżeli nie mam nic ciekawego na oku, spłacam całe zadłużenie (natychmiastowa spłata + zadłużenie z nowego okresu); jeżeli uważam, że jest dobra okazja do zainwestowania dodatkowej kasy, spłacam tylko tyle, ile muszę (przeważnie cała sumę do natychmiastowej spłaty, rzadko kwotę minimalną);

- linia kredytowa: sprawa jest gorsza, bo % naliczają:] ale czasem jest to opłacalne. Wykorzystuję ją głównie do wyjątkowych sytuacji - DT tylko i wyłącznie (czuję, że coś urośnie dużo i szybko, to kupuję na ciasnym SL).


W zależności od banku/dochodów można tanim kosztem nieźle się lewarować (ale jak pisałem - raczej o mniejsze sumy tutaj tylko chodzi).


//
Czasem są jakieś extra promocje na kredyty na akcje - ost z JSW tak było. Jeżeli tata/mama nie chcą, to my możemy chcieć ;)
I never think of the future - it comes soon enough.
A. Einstein

Kamil Gemra
Dołączył: 2009-12-09
Wpisów: 3 001
Wysłane: 2 lipca 2011 11:42:14
Dziękuję za informacje dotychczasowym wypowiadającym się.

Jednak chodzi o usługę biura maklerskiego. Przykład: http://www.bdm.com.pl/kredyt

zjablik66
Dołączył: 2009-02-02
Wpisów: 52
Wysłane: 15 lipca 2011 12:32:53
W domu maklerskim KBC Securities (z jego oferty korzystam) są dwa sposoby na lewarowanie zakupów:
Dopalacz finansowy TRADER - odroczona płatność i wygląda to troszeczkę inaczej niż standardowa odroczna na polskim rynku.
Opis:
- usługa za darmo
- możliwość skladania zleceń bez środków pieniężnych na rachunku inwestycyjnym
- brak limitu kwotowego - limit stanowi równowartość max 50% wartości portfela (do wyceny portfela brane są wszystkie akcje z rynku - nawet z rynków zagranicznych)
- możliwość wystawiania zleceń z dowolnym terminem ważności
- do 3 dni na zapłatę za zakupione akcje
- zapłata następuje w formie wpłaty (przelewu) środków na rachunek lub sprzedaży akcji
- brak kosztów w przypadku gotówkowej zapłaty
- jeżeli akcje sprzedajemy tego same dnia (day-trading) nie ma żadnych kosztów - czyli mamy pożyczke z 50% dżwignią bez kosztó
- jezeli sprzedajemy następnego dnia (max 3 dni na sprzedaż) za każdy dzień płacimy odsetki od salda debetowego - obecnie 11 % w skali rocznej - info jest na stronie
Jak to działa w praktyce:
- wystawiam zlecenia długoterminowe bez gotówki na rachunku inwestycujnym i dopiero jak się kupi to mam 3 dni na przelanie (a wtym czasie kasa leży na koncie w baku i procentuje)
- można wystawiać zlecenia "od czapy" na takich akcjach jak Wikana (np. po 10 groszy i czekać jak się kupi) - nie blokuje gotówki na kilka tygodni
- jak stosuej day-trading to wogóle nie ponosze kosztów za "pożyczkę"
- jeżeli trafi się inwestycja z której nie wyskoczy się tego samego dnia to i tak mam trzy dnia na albo wpłącenie gotówki (jeżeli chce potrzymać lub mam kase) albo na sprzedaż akcji (jak nie chce trzymać albo nie mam kasy) - a 11% odsetek w skali roku od salda debetowego to nie są wielkie pieniądze - żadnych innych opłąt nie ma

Inna sposób na dźwignie do standardowa pożyczka giełdowa, ale z nie standardowymi parametrami:
- niskie opłaty za uruchomienie i marże (są na stronie kbcmakler.pl/oferta/pozyczka_g... można jeszcze coś utargować) w stosunku do tego ca na rynku
- szeroka lista spółek pod zabezpieczenie - podan 200 (jedna z najszerszych list na rynku i dostępna w internecie - co też jest pewną wartością)
- szybko udzielają, bo udziela jej biuro, a nie bank
- odsetki od pożyczki naliczane tylko od wykorzystanej, a nie od całej puli (niby standard, ale zdarzają się pojedyncze przypadki na rynku z inną zasadą) - dodatkowo odsetki można sobie wrzucić do puli kredytu, więc nie musimy posiadać oddzielnej gotówki na opłacanie comiesięcznych odsetek
- jak pożyczka powyżej 2 mln to dochodzi jeszcze opłąta notarialna za oswiadczenie o poddaniu się egzekucji, ale jak w oświadczeniu nie podamy daty ważności pożyczki, to później przy rolowaniu biuro nie wymaga nowego oświadczenia (wystarcza im stare, ale oświadczenie musi być ważne - odpadają dodatkowe koszty)
- taki myk dla sprytnych, jak ktoś będzie miał pożyczkę i bedzie handlował na zasadzie day-tradingu to nie będzie ponosił kosztów odsetek - pozyczka jest urucamiano rano i spłącana po sesji - jeżeli kupimy i sprzedamy to cała kasa jest na rachunku i pożyczka w całości spłaca się na koniec - zostawałaby tylko sama prowizja za uruchomienie
- codziennie na koniec dnia raport mailowy z wyceną rachunku oraz wyliczonym wskaźnikiem zabezpieczania
Jak dla mnie bardzo fajne rozwiazania i na razie nic ciekwaszego nie znalazłem u konkurencji.

Scarry
Dołączył: 2011-02-28
Wpisów: 4 400
Wysłane: 15 lipca 2011 14:14:38
@zjablik666
mam pytanie o OTP z KBC Securities opisane przez Ciebie. Alior ma podobny produkt, tylko że przekroczenie terminu spłacenia OTP, obok odsetek wiąże się z karą 50 zł każdorazowo, czy tak samo jest w KBC?

A propo kwot itd w Alior Banku - tutaj równiez mamy 2 kredyty, odroczony termin płatności (OTP) (50 000 bez wkładu własnego albo 70 000 z 1/3 wkładu własnego) i do tego standardowy kredyt na akcje (kredyt brokerski), linia kredytowa bardzo łatwa do otrzymania, częściowo zależna od własnego stanu akcji. W sumie pozyskanie środków obrotowych i dodatkowych pieniędzy jest w Aliorze banalne.

tutaj więcej o kredycie brokerskim Aliora: Brokerska linia kredytowa
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu." J. Walkiewicz
Edytowany: 15 lipca 2011 14:15

Kamil
Dołączył: 2008-11-17
Wpisów: 637
Wysłane: 15 lipca 2011 19:07:07
Ja jadę na linii kredytowej w DM BOŚ już drugi rok, ogólnie fajna sprawa. Jak sobie pomyślę że w odsetkach oddałem im już ponad 10k robi mi się ciężko na sercu, z drugiej strony, jak sobie pomyślę ile bym miał bez linii, uśmiech wraca na usta:)

Dość długo przeglądałem oferty, przeważnie warunki są bardzo podobne do opisanych przez zjablika666, a najistotniejsza jest wysokość odsetek. Wtedy najtańszy był alior, więc czym prędzej udałem się do oddziału. Miła pani przedstawiła warunki, które już wcześniej znałem z internetu, później było wypełnianie formularza okraszone gadką szmatką o ryzyku, następnie polecono mi odczekać na 2 tyg na decyzję z centrali. Decyzja nadeszła po 3 tygodniach, ku mojemu zaskoczeniu była negatywna. Miła pani nie chciała lub nie była w stanie określić czemu, najprawdopodobniej chodziło o brak stałych dochodów, brak historii kredytowej lub o dokument tożsamości który okazałem (był to paszport a nie dowód osobisty).

W drugiej kolejności skierowałem się do DM BOŚ. Tam nie robili problemów z paszportem:) Pan od formalności wyśmiał aliora, bo przecież kredyt jest zabezpieczony w akcjach i stałe dochody są zbędne. Stwierdził że na 99% dostanę linię, tylko trzeba poczekać na oficjalną decyzję(<2tyg). Oto najważniejsze kwestie:
1.Odsetki pół procent wyższe niż w aliorze (teraz 4.5%+WIBOR3M=9.2%/rok)
2.Przeważnie minimalna wielkość linii to 80k, w BOŚu 10k.
3.Linię można wykorzystać na wszystkie akcje prócz bankrutów i NC, a w innych bankach przeważnie jest lista dopuszczalnych spółek.
4. Inny sposób naliczania zabezpieczenia, przy inwestowaniu w blue chipy pozwalający na większy lewar niż u konkurencji.

Póki co jestem zadowolony, jak przyjdzie babcia bessa pewnie będę mniej:)
Aktualnie: MRB(100%)

Kamil Gemra
Dołączył: 2009-12-09
Wpisów: 3 001
Wysłane: 15 lipca 2011 21:32:38
Dziękuję wszystkim za bardzo wartościowe wypowiedzi. Mam maila z domów maklerskich z opisem ich oferty. Po weekendzie jak już skończę inną "misję" i wrócę w pełni do pracy zbiorę wszystko i powinien powstać ciekawy artykuł.

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Dołączył: 2011-03-26
Wpisów: 3 936
Wysłane: 17 lipca 2011 13:22:57
korzystam z kredytu od kilku lat ( z kredytem przetrwać bessę nie jest łatwo), podstawowa zasada przy tych kredytach jest taka ze nie mozna z tych pieniedzy inwestować we wszystko,najcześciej można tylko w najbardziej płynne walory i bez newconect. Biura róznie te ograniczenia opisują albo poprzez wskazanie konkretnych spółek w które mozna kupić albo poprzez wagę % kazdej spółki do zabezpieczenia, gdzie cześć ma np 1 a inni 0,4 a jeszcze inni 0, sa tez listy ograniczajace itd.

dobra jest linia kredytowa która jest automatycznie splacana z rachunku jesli jest niewykorzystana choćby w części.
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com


Masa
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2010-09-05
Wpisów: 769
Wysłane: 24 sierpnia 2011 22:39:47
Kamil Gemra napisał(a):
Dziękuję wszystkim za bardzo wartościowe wypowiedzi. Mam maila z domów maklerskich z opisem ich oferty. Po weekendzie jak już skończę inną "misję" i wrócę w pełni do pracy zbiorę wszystko i powinien powstać ciekawy artykuł.


Panie Kamilu czy powstał już artykuł na temat kredytu pod akcje i go przegapiłem czy jeszcze jest w trakcie przygotowania ?
Cytat:
Business and business every day :)

eewwa
Dołączył: 2011-08-26
Wpisów: 47
Wysłane: 26 sierpnia 2011 12:20:07
Mam pytanie dotyczące kredytu na akcje. Czy warto wziąć taki kredyt w celu uśrednienia akcji w dół? Mianowicie, kupiłam 200 akcji KGHM po 189 zł. Nie była to mądra decyzja, ale trudno. Przy obecnych spadkach jestem jakieś 7-8 tysięcy do tyłu. Nie zrealizowałam straty. Nie chciałabym jednak, żeby te pieniądze były zamrożone na rok czy więcej, aż kurs wróci do 189. To może potrwać. Pomyślałam więc o kredycie brokerskim i zakupie dodatkowych 600 akcji celem uśrednienia. Chciałabym spłacić ten kredyt przed czasem (jest wydawany na rok, ale można spłacić wcześniej lub prolongować na kolejny rok)- po prostu uśrednić, poczekać, aż kurs dojdzie do poziomu uśrednienia i sprzedać akcje kupione na kredyt. Swoje akcje zostawić na długi termin. Kredyt jest oprocentowany 10,5 w skali roku, prowizja to 0,8% kwoty kredytu. Kredyt jest w ofercie ING.
Jak się domyślacie, na giełdzie jestem nowa, potrzebuję więc waszej rady. Nie chciałabym się wpakować w kolejną złą inwestycję.

Kamil Gemra
Dołączył: 2009-12-09
Wpisów: 3 001
Wysłane: 26 sierpnia 2011 12:33:21
Decyzje inwestycyjne trzeba podejmować samemu. Nikt za inwestora tego nie zrobi. Wszystko zależy od podejścia do ryzyka. Nigdy nie wiadomo czy uśrednianie nie będzie na jakimś bardzo wysokim poziomie. Ja pamiętam Kagieh po 20 zł...

eewwa
Dołączył: 2011-08-26
Wpisów: 47
Wysłane: 26 sierpnia 2011 12:48:52
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Oczywiście, wiem, że nikt za mnie nie podejmie tej decyzji. Chodziło mi tylko o to, czy uśrednianie akcji w dół jest praktykowane i jest dobrym pomysłem na zmniejszenie straty.
Właśnie perspektywa KGHM za 20 każe mi myśleć o zmniejszeniu strat - wtedy miałabym 30000 straty, odrabianie na 10 lat, wyrzucone pieniądze.
Chciałabym z tymi akcjami coś sensownego zrobić, jakoś wybrnąć z tej sytuacji. Nie chcę ich sprzedawać ze stratą 8000, nie mogę uśrednić na własny koszt, więc przyszedł mi do głowy kredyt. Musiałabym go wziąć jakoś teraz, póki jeszcze moje akcje mają jaką taką wartość - bo od tej wartosci jest uzależniona kwota kredytu (250 % wartości portfela). Obserwować rynek i po unormowaniu się sytuacji dokupić akcje.

iktorn
Dołączył: 2009-04-02
Wpisów: 687
Wysłane: 26 sierpnia 2011 13:12:26
Jak najszybciej wybij ten pomysł sobie z głowy :-) Nie patrz ile możesz zyskać a przede wszystkim najpierw ile możesz stracić.
Jak KGH dalej mocno zleci, chcociażby na 3 dni, to DM wywali za Ciebie Twoje papiery bo spadnie Ci poziom zabezpieczenia poniżej wymaganego.
Tym samym nawet jak trafnie przewidzisz w dłuższym terminie zachowanie kursu, zanim to nastąpi możesz być już bez akcji i na dużo większym minusie.

No ale Twoja decyzja.
Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.
Edytowany: 26 sierpnia 2011 13:14

sss56
Dołączył: 2010-12-18
Wpisów: 522
Wysłane: 26 sierpnia 2011 13:13:50
Cytat:
Chciałabym z tymi akcjami coś sensownego zrobić, jakoś wybrnąć z tej sytuacji. Nie chcę ich sprzedawać ze stratą 8000, nie mogę uśrednić na własny koszt, więc przyszedł mi do głowy kredyt. Musiałabym go wziąć jakoś teraz, póki jeszcze moje akcje mają jaką taką wartość - bo od tej wartosci jest uzależniona kwota kredytu (250 % wartości portfela). Obserwować rynek i po unormowaniu się sytuacji dokupić akcje.Cierpliwość to podstawa, ja bym się z uśrednianiem nie spieszył, straty nie masz jakiejś ogromnej, będziesz uśredniał jak ceny będą naprawdę super. Ale wtedy trzeba mieć stalowe jaja bo np wyobraź sobie że kurs spadnie na 50 zł cena super więc uśredniasz (na kredyt) ale na giełdzie nigdy nic nie wiadomo (no może niektórzy wiedzą wszystko:)) i kurs może spaść jeszcze np do 30 zł a to by było kolejne - 40%.
Musisz się zastanowić jak to zniesiesz tym bardziej że przy takiej cenie nikt nie będzie pisał że cena jest super w gazetach portalach itp będzie nagonka że cena wysoka że przebijemy ostatni dołek i w ogóle hekatomba ble ble ble .
Moja rada: jak jesteś odporny na stres to można uśredniać ale bardzo ostrożnie np za 10% kasy i jak kurs podskoczy powyżej ceny kupna to stawiać stoop lossa i uśredniać za kolejne 10%. Nie należy się spieszyć, "co nagle to po diable".
"człowiek jest niewolnikiem swego posiadania..."
"Wszystko jest trudne nim stanie się proste "
Edytowany: 26 sierpnia 2011 13:14

owner
Dołączył: 2008-09-16
Wpisów: 2 859
Wysłane: 26 sierpnia 2011 14:08:39
eewwa napisał(a):
Musiałabym go wziąć jakoś teraz, póki jeszcze moje akcje mają jaką taką wartość - bo od tej wartosci jest uzależniona kwota kredytu (250 % wartości portfela). Obserwować rynek i po unormowaniu się sytuacji dokupić akcje.


Ewo proszę się nie łudzić że wystąpi coś takiego jak "unormowana sytuacja" podczas której dobrze będzie dokupić. Unormowane sytuacje dobrze widać ale już po czasie a branie kredytu na uśrednianie w dół to wg mnie głupota w czystej postaci tymbardziej że na odbicie dajemy sobie tylko rok. Najprawdopodobniej wystapi sytuacja po której uśrednisz a pozniej tylko powiekszysz strate nic wiecej.

W takiej sytuacji nie lepiej sprzedac i odkupic jak się "unormuje sytuacja"? salute
EEX

krishic
Dołączył: 2009-10-05
Wpisów: 500
Wysłane: 26 sierpnia 2011 14:18:24
@eewwa
Chcialym Cie najpierw powitac w naszych szeregach. Tym bardziej, ze niewiele kobiet interesuje sie gielda.

Co do meritum, abstrahujac od tej konkretnej spolki.
Usrednianie w dol to walka z trendem, ktora statystycznie przynosi straty. Taka strategia moze sie sprawdzac dla inwestorow fundamentalnych, o dlugim horyzoncie, z duza iloscia gotowki i cierpliwosci.
W przypadku kredytu na spolke w trendzie spadkowym musisz docelowo pokryc nie tylko koszt kredytu, ale takze utrate wartosci pozyczonego kapitalu. Jest to inwestowanie w oparciu o lewar, wiec istnieje ryzyko bankructwa. Jesli jednak upierasz sie przy takiej strategii to istnieje tansza opcja.
Mozesz zalozyc rachunek w xtb, gdzie dostepne sa CFD na akcje KGHMu z 25% depozytem (czyli 4 krotnym lewarem). Koszt takiego kredytu to Wibor1M + 2,5% marzy (czyli obecnie 7,11%). Jest to bezterminowa dzwignia bez koniecznosci otwierania linii kredytwej.
Pozdrawiam
Edytowany: 26 sierpnia 2011 14:21

eewwa
Dołączył: 2011-08-26
Wpisów: 47
Wysłane: 26 sierpnia 2011 17:13:58
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i oczywiście gdyby ktoś jeszcze chciał zerknąć na mój problem, byłabym bardzo wdzięczna. Zależało mi na tym, żeby na mój pomysł spojrzał ktoś z giełdowym obyciem i doświadczeniem. Widzę, że pomysł jest zbyt ryzykowny.
Na giełdzie jestem nowa. Nie wiedziałam wcześniej, że jest coś tak interesującego. Szkoda tylko, że zaczęłam od straty.
Pozdrawiam

v3nom
Dołączył: 2009-03-06
Wpisów: 3 045
Wysłane: 26 sierpnia 2011 19:21:46
Strata Ci ciąży i jednym słowem chcesz powiększyć pozycję, która i tak jest zbyt duża? Angel
Klika się i sprzedaje ;-)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,824 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +80,41% +16 082,26 zł 36 082,26 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d