Akcjonariusze Games Operators w ramach IPO chcą sprzedać ok. 20 proc. akcji

Omawiane walory:

Kolejny producent gier szykuje się do wejścia na warszawską giełdę. Spółka przedstawiła właśnie pierwsze założenia dot. planowanej oferty publicznej (IPO).

Games,Operators,debiut,oferta,publiczna,debiut

Games Operators potwierdza zamiar przeprowadzenia oferty publicznej i plan debiutu giełdowego.

– Spółka potwierdza zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej akcji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Planowana oferta zostanie przeprowadzona w Polsce. Oferta obejmie emisję nowych akcji oraz sprzedaż do ok. 20 proc. istniejących akcji spółki sprzedawanych przez jej obecnych akcjonariuszy, w tym przez większościowego akcjonariusza Bartłomieja Gajewskiego, prezesa spółki, oraz PlayWay. Spółka oczekuje, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą do 7 mln zł – czytamy w komunikacie.

Spółka zamierza zaoferować inwestorom indywidualnym ok. 20 proc. akcji istniejących. Według deklaracji, w pierwszej kolejności mają być przydzielane nowe akcje, a następnie akcje oferowane przez obecnych akcjonariuszy.

– Pozostałe akcje należące do obecnych akcjonariuszy będą objęte umowami zakazu sprzedaży typu lock-up przez okres 360 dni od daty pierwszego notowania akcji spółki na GPW. Spółka z kolei zobowiąże się do nieprzeprowadzania jakiejkolwiek nowej emisji akcji przez okres 360 dni – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ramach planowanej oferty, funkcję globalnego koordynatora oraz prowadzącego księgę popytu będzie pełnić Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie. Termin przeprowadzenia oferty będzie uzależniony m.in. od warunków rynkowych oraz uzyskania wszystkich niezbędnych zgód organów nadzoru, jak również podjęcia stosownych decyzji korporacyjnych. Szczegółowe informacje na temat oferty zostaną opublikowane w prospekcie emisyjnym po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego.

W 2018 r. przychody Games Operators wyniosły 5,4 mln zł i wzrosły o 420 proc. w porównaniu do 2017 r. Po trzech kwartałach 2019 r. przychody wyniosły prawie 6,2 mln zł i były wyższe o ok. 42 proc. niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Zysk netto w 2018 r. wyniósł 3,5 mln zł, zaś po trzech kwartałach 2019 r. zbliżył się do 3,7 mln zł i był wyższy o blisko 28 proc. niż rok wcześniej, w tym samym okresie. Rentowność netto za trzy kwartały 2019 r. wyniosła prawie 87 proc. podczas gdy w całym 2018 r. była na poziomie niemal 83 proc.

Zespół Games Operators stoi za globalnym sukcesem gry „911 Operator” (gra stworzona przez Jutsu Games, obie spółki się połączyły). Do końca stycznia 2020 r. gracze łącznie kupili 1,1 mln kopii tej gry (PC, Xbox, PS4), wraz z dodatkami. Płatną wersję mobilną pobrało ponad 200 tys. użytkowników, zaś bezpłatną pobrano ok. 1,6 mln razy. W 2018 r. gra wygenerowała sprzedaż na poziomie niemal 4,3 mln zł, zaś w 2019 r. już ponad 5 mln zł.

Games Operators ma zaplanowany kalendarz premier na cały 2020 r. W pierwszym półroczu 2020 r. zaplanowano premierę gry 112 Operator, będącą rozwinięciem 911 Operator, czyli flagowego produktu spółki.W 2020 roku zadebiutują też takie gry, jak: „Rustler”, „Reptiles in Hunt”, „Transport Inc”, „Cyber Ops”, „Be a Walker”, „Paws and Souls”. Łącznie w tym roku zaplanowano ok. 10 premier gier, których spółka będzie wydawcą.

– Jesteśmy producentem i wydawcą gier, którego model biznesowy zakłada wysoką efektywność. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz wiedzy wiemy, jakie projekty są warte naszej inwestycji i dalszego rozwoju. Każdy prowadzony przez nas projekt ma zabezpieczone finansowanie. Obecnie nadszedł właściwy moment by zacząć rozwijać większe gry niż dotychczas. Chcemy inwestować w projekty o wartości do ok. 2 mln zł, tworzyć produkty wyższej jakości, które pozwolą skokowo zwiększyć skalę naszej działalności. Środki pozyskane z oferty publicznej mają nam w tym pomóc. Nadal chcemy prowadzić co najmniej kilka projektów równolegle, bo to pozwala na dywersyfikowanie ryzyka i równomierne zapełnianie kalendarza wydawniczego. Korzystamy też ze współpracy z Grupą PlayWay, wzajemnie promujemy naszej produkcje oraz wymieniamy się doświadczeniami – powiedział prezes i założyciel Games Operators Bartek Gajewski.

Games Operators to producent i wydawca gier komputerowych. Spółka historią sięga do 2015 r. i specjalizuje się w tworzeniu gier typu menedżer/symulator.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT GamesOperators, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR