uxrrnvhh
Advertisement
PARTNER SERWISU
xsvmksjc

Chemiczna wunderwaffe – analiza techniczna POLICE

Od prawie roku trwa silny trend wzrostowy na walorach spółki Police. Na początku kwietnia popyt znów zademonstrował siłę, pokonując opór szczytu z 2011 roku, otwierając tym samym drogę do poziomu 25 zł. Długoterminowy wykres w interwale miesięcznym doskonale ilustruje perspektywy kursu. Warto jednak zawęzić ramy czasowe i spojrzeć na wykres w rocznym ujęciu.

 

W tym przedziale czasowym akcje zyskały ponad 140 proc. Zwyżce cen towarzyszy rosnąca linia wskaźnika AD, potwierdzająca akumulację. Korelację z wykresem cenowym utrzymuje również linia OBV, co dobrze świadczy o panującym trendzie. Jedyną wadą jest widoczny wytracany impet zwyżki, co skrzętnie odnotowują wskaźniki.

Ostrożność popytu jest tutaj w pełni zrozumiała. Roczna zwyżka pozbawiona była solidniejszych ruchów korekcyjnych, a na dodatek kurs znalazł się tuż przy górnym ograniczeniu kanału. Zachowawcze podejście kupujących poskutkowało zalążkami negatywnych dywergencji na wielu wskaźnikach. Widać je na CCI, histogramie MACD oraz RSI. Również wskaźnik MFI, mierzący napływ kapitału, zaczyna kreślić negatywną rozbieżność z wykresem cenowym. Dodatkowo mamy do czynienia z wysoką zmiennością kursu w ostatnich tygodniach, co jest typowe podczas kształtowania się lokalnych szczytów. To wszystko powoduje zwiększone ryzyko wystąpienia krótkoterminowej korekty.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

Najnowsze wiadomości (aktualności, giełda, akcje)
  • Unimot liczy na dywidendę z zysku za 2025 rok

    Wiceprezes Unimotu zapowiada, że mimo kilku miesięcy do końca roku spółka nie widzi zagrożeń dla wypłaty dywidendy z zysku za 2025 r. W I półroczu wypracowała ponad dwukrotnie wyższy wynik netto niż rok wcześniej.

  • MFiPR konsultuje „Strategię Rozwoju Polski do 2035 r.”. Czas na uwagi do końca października

    Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej rozpoczęło konsultacje „Strategii Rozwoju Polski do 2035 r.”. Główne cele to wzmocnienie bezpieczeństwa, rozwój wieloośrodkowy kraju oraz wzrost udziału polskiego kapitału w największych firmach.

  • Bez dziecka i czworonoga, za to z umową o pracę. Dla kogo (nie) jest rynek najmu w Polsce?

    Raport “Ukryte bariery. Komu rynek najmu w Polsce odmawia?” to pierwsze tak kompleksowe badanie wykluczeń na rynku najmu obejmujące zarówno perspektywę wynajmujących, jak i najemców. Obejmuje ono grupę 1 500 respondentów – 500 wynajmujących i 1 000 najemców. Stanowi kolejne z serii opracowań simpl.rent dotyczących polskiego rynku najmu. W zeszłym roku start-up opublikował badanie “Moralność płatnicza najemczyń i najemców”.

  • Unimot inwestuje w drony i systemy antydronowe. Produkcja ruszy w 2026 roku

    PZL Defence, spółka z udziałem Unimotu, planuje rozpocząć produkcję dronów i systemów antydronowych w Polsce. Start pełnoskalowego biznesu przewidywany jest na połowę 2026 roku, po uzyskaniu wymaganych zgód i koncesji.

  • PGE chce więcej środków z KPO na inwestycje w dystrybucję

    Polska Grupa Energetyczna prowadzi rozmowy w sprawie zwiększenia finansowania z Krajowego Planu Odbudowy na projekty dystrybucyjne. W grę wchodzą środki dla PGE Dystrybucja oraz PGE Energetyki Kolejowej, jednak konkretne kwoty nie zostały jeszcze określone.




Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Kampanie reklamowe - emisje akcji, obligacji, crowdfunding udziałowy Forex Kursy walut Akcje Giełda Waluty Kryptowaluty
Trading jest ryzykowny i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Treści publikowane w portalu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej. Portal StockWatch.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści.
peek-a-boo
×

FOSA – nowa usługa analityczna poświęcona zagranicznym spółkom w StockWatch.pl

Sprawdź
cookie-monstah

Serwis wykorzystuje ciasteczka w celu ułatwienia korzystania i realizacji niektórych funkcjonalności takich jak automatyczne logowanie powracającego użytkownika czy odbieranie statystycznych o oglądalności. Użytkownik może wyłączyć w swojej przeglądarce internetowej opcję przyjmowania ciasteczek, lub dostosować ich ustawienia.

Dostosuj   Ukryj komunikat