Ciech wchodzi w produkcję maseczek ochronnych klasy FFP2

Omawiane walory:

Jeden z największych koncernów chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Produkowane przez Ciech półmaski filtrujące FFP2 powstają na nowo uruchomionej instalacji w zakładzie w Bydgoszczy, którego pełne moce produkcyjne sięgają ok. 50 tys. sztuk dziennie.

ciech, maseczki, koronawirus, produkcja,

Fot. spółka

– Od początku pandemii naszym priorytetem było podjęcie działań zmierzających do ochrony i wsparcia naszych pracowników, partnerów, podwykonawców, a także systemu ochrony zdrowia. Staramy się elastycznie dostosowywać potencjał zakładów Grupy do zmieniających się potrzeb. Efektem tego jest rozpoczęcie produkcji maseczek ochronnych, w zaledwie pięć miesięcy. W tym czasie zakupiliśmy i uruchomiliśmy w bydgoskich zakładach linię produkcyjną i – co najważniejsze – zakończyliśmy z sukcesem proces certyfikacji maseczek klasy FFP2. Warto szczególnie podkreślić, że nasze maseczki są produkowane w Polsce, na bazie krajowych surowców i komponentów. Wiele wskazuje na to, że pozostaną z nami jeszcze długo, nie tylko ze względu na pandemię, ale i jakość powietrza, którym oddychamy – mówi Dawid Jakubowicz, prezes zarządu Ciech.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Nominalna wydajność linii produkcyjnej w Bydgoszczy wynosi ponad 10 mln sztuk rocznie. Produkt pakowany będzie w opakowania zbiorcze po 25 lub 50 szt. i przeznaczony jest na rodzimy rynek. Wytwarzane przez Ciech półmaski filtrujące FFP2, które niebawem trafią do regularnej sprzedaży, są wykonane z kilku warstw materiałów (w tym również o właściwościach filtracyjnych) i dopasowują się do kształtu twarzy.

Maseczki produkowane przez Ciech są sprzętem ochronnym, gotowym do natychmiastowego użycia. Spełniają unijną normę „EN 149:2001+A1:2009 Sprzęt ochrony układu oddechowego – półmaski filtrujące do ochrony przed cząstkami”. Powinny być stosowane do 8 godzin, a potwierdzona skuteczność ich filtracji to 94 proc.

Uruchomiona produkcja maseczek będzie działalnością dodatkową spółki Ciech Pianki – nadal jej podstawowym obszarem działania jest produkcja pianek poliuretanowych, stosowanych głównie w przemyśle meblarskim. Firma zatrudnia 130 osób.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Ciech)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR