ECC Games efektownym driftem wjechał na NewConnect

Omawiane walory: ,

W poniedziałek na małym parkiecie zadebiutowała spółka ECC Games, ale pierwsze transakcje na akcjach zawarto dopiero w czwartek. Tak duży poślizg to efekt wysokiego popytu. Notowania wystartowały od ponad 300-proc. wzrostu. 

Fot. GPW

Od poniedziałku inwestorzy próbowali kupić akcje ECC Games. Olbrzymia przewaga popytu powodowała jednak, że kurs przez ostatnie 4 dni był równoważony. Teoretyczny Kurs Otwarcia (TKO) utrzymywał się w przedziale 2-4 zł. Tymczasem kurs odniesienia wynosił 0,70 zł.

Handel ruszył dopiero w czwartek. O 13:12 zawarto pierwszą transakcję po cenie 2,85 zł, czyli ponad 300 proc. wyżej niż wynosił kurs odniesienia. W kolejnych transakcjach cena spadła do 1,83 zł, co wciąż daje ponad 160-proc. przebitkę.

Kliknij, aby powiększyć.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

ECC Games to małe studio. Jego wycena wg kursu odniesienia to 14 mln zł. Spółka zasłynęła mobilną wersją Car Mechanic Simulator, wydaną przez PlayWay. Grę pobrało 12 mln osób, a głównym źródłem przychodów są mikrotransakcje. Obecnie spółka pracuje nad symulatorem driftingu DRIFT19, który jest największym projektem studia, a koszty produkcji szacowane są na 4 mln zł. Premiera gry planowana jest na połowę 2019 roku. Oprócz komputerów osobistych, tytuł trafi też na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

DRIFT19 nie jest jedyną produkcją, nad którą pracuje ECC Games. Po sukcesie gry Car Mechanic Simulator 18 na systemy Android i iOS, która została pobrana ponad 12 milionów razy, firma pracuje nad kolejną mobilną odsłoną cyklu poświęconemu renowacji samochodów. 15 lutego 2019 roku, swoją premierę będzie mieć opracowany przez ECC Games Car Mechanic Simulator dla konsoli Nintendo Switch.

ECC Games podjęło również współpracę z Ultimate Games, której wynikiem będzie mobilna wersja gry Ultimate Fishing Simulator. Studio chce rozwinąć i ulepszyć rozgrywkę oraz zastosować sprawdzone w Car Mechanic Simulator 18 metody monetyzacji. Prace nad grą są na bardzo zaawansowanym etapie, w najbliższym okresie planowane jest rozpoczęcie testów „Soft launch” w wybranych krajach w celu finalnej optymalizacji monetyzacji gry.

Największym akcjonariuszem spółki jest Inovo sp. z o.o. Venture I SKA (28,95 proc.). Na drugim miejscu jest giełdowy PlayWay z pakietem 27,15 proc. Z kolei członkowie zarządu: Piotr Wątrucki i Jakub Traczyk posiadają odpowiednio 15,47 i 4,99 proc. akcji ECC Games.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ECCGames, playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR