Euforia na kursie ML System po informacjach dot. „Covid Detectora”

Omawiane walory:

ML System uzyskał wyniki oceny przydatności klinicznej, czułości i specyficzności Covid Detectora do bezinwazyjnej diagnostyki w czasie rzeczywistym, zakażeń wywołanych przez wirus SARS-CoV-2 z wydmuchiwanego powietrza. Kurs akcji wystrzelił w czwartek o ponad 20 proc.

„Covid Detector” spółki ML System (Fot. spółka)

Zgodnie z otrzymanym raportem wyniki badań są zgodne ze Stanowiskiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych w sprawie wartości diagnostycznej testów antygenowych wykorzystywanych w rozpoznawaniu zakażeń SARS-CoV-2 oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która rekomenduje stosowanie szybkich testów antygenowych, które cechują się czułością ≥80 proc. i swoistością ≥97 proc. w porównaniu z metodą genetyczną. 

– Uzyskaliśmy wyniki przydatności klinicznej, zgodne z rekomendacjami WHO. Dobrze wykorzystaliśmy czas trzeciej fali pandemii. Naszym urządzeniem przebadano ponad 700 pacjentów, uzyskano ponad 5000 pomiarów. Osiągnięty został ważny kamień milowy na drodze komercjalizacji „Covid Detectora”. Naszym celem jest uzyskanie dopuszczenia urządzenia do masowego stosowania zarówno w trybie profesjonalnym wykonywanym przez diagnostów, jak i do tzw. „samokontroli”, gdzie urządzenie będzie mogło być stosowane powszechnie np. w zakładach pracy, urzędach czy placówkach oświatowych – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

– Szybka diagnostyka w miejscach publicznych i dużych skupiskach podczas imprez masowych ma kluczowe znaczenie w walce z koronawirusem i jego mutacjami, a w przyszłości z innymi patogenami. Zdajemy sobie sprawę z ogromnej roli społecznej naszego wynalazku i dążymy do tego, aby dziś nasze urządzenie odegrało istotną rolę w walce z pandemią, a w przyszłości być może zrewolucjonizowało świat diagnostyki medycznej. Cyfrowa postać materiału genetycznego pobieranego od tysięcy ludzi w ramach badania może dać niespotykany wcześniej potencjał badawczo-analityczny, do wykrywania wielu chorób, nie tylko Sars-Cov-2. Będzie to możliwe dzięki tworzeniu sieci zależności z wykorzystaniem m.in. zjawisk fizyki kwantowej i uczenia maszynowego – dodaje Dawid Cycoń.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Ustalenie w warunkach klinicznych potencjału Covid Detectora w diagnostyce z wykorzystaniem krwi – celem wykrycia przeciwciał – oraz wymazów z nosogardzieli i policzków pacjenta zgodnie z przyjętym harmonogramem badania będzie miało miejsce w terminie późniejszym.

Jak zaznacza spółka, Covid Detector ma duży potencjał diagnostyczny, szczególnie biorąc pod uwagę zalety urządzenia, takie jak m.in.: szybkość pomiaru bez konieczności pobierania materiału genetycznego z nosogardzieli, prostą obsługę oraz skuteczność. Wykorzystuje spektroskopię rozproszeniową, która umożliwia określenie charakterystycznego dla wirusów widma oraz dokonanie w czasie rzeczywistym oceny próbki pobranej z wydychanego powietrza. Wynik testu jest prezentowany na ekranie urządzenia w ciągu kolejnych kilku sekund.

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Mlsystem)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR