StockWatch.pl

GPW wprowadza do obrotu kontrakty terminowe na akcje LiveChat, PlayWay i Ten Square Games

Omawiane walory: , ,

24 września dla wybranych trzech spółek z branży wysokich technologii GPW wprowadzi po trzy serie kontraktów terminowych. Kontrakty dla LiveChat, PlayWay oraz Ten Square Games będą wygasać w grudniu 2018 r., marcu 2019 r. oraz czerwcu 2019 r. Mnożnik, czyli liczba akcji przypadająca na kontrakt, będzie wynosił 100 dla wszystkich kontraktów.

– Dzięki kontraktom terminowym na akcje spółek inwestorzy dostają możliwość zastosowania dźwigni finansowej, w celu potencjalnego aktywniejszego zarabiania zarówno na wzrostach jak i spadkach cen akcji, a także zabezpieczania ryzyka zmiany ceny instrumentu bazowego. Wprowadzenie kontraktów terminowych na akcje kolejnych spółek wpisuje się w założenia inicjatywy strategicznej dotyczącej rozwoju rynku pochodnych. Jednakże w ramach wspomnianej inicjatywy Giełda pracuje także nad wprowadzeniem produktów inwestycyjnych zupełnie nowych pod względem konstrukcji, instrumentów bazowych, a także możliwości inwestycyjnych, dostosowanych do potrzeb inwestorów – mówi Izabela Olszewska, członek Zarządu GPW.

LiveChat jest spółką informatyczną działająca na globalnym rynku i oferująca w modelu SaaS (Software as a Service) produkt służący do komunikacji tekstowej odwiedzających stronę internetową z jej właścicielem. LiveChat Software ma ponad 25 tys. klientów z ponad 150 krajów. Akcje spółki notowane są w indeksie mWIG40.

PlayWay jest jednym z czołowych producentów oraz wydawców gier komputerowych i mobilnych w Polsce. Od powstania w 2011 r. spółka wyprodukowała i wydała 50 gier. Akcje spółki notowane są w indeksie sWIG80, a od 24 września będą w mWIG40.

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych. Specjalizuje się w grach o tematyce hobbystycznej. Gry Ten Square Games oferowane są na platformach mobilnych – iOS oraz Android oraz poprzez portale internetowe. Akcje spółki notowane są w indeksie sWIG80.

GPW wraz z KDPW_CCP pracuje także nad możliwością wprowadzenia (od stycznia 2019 r.) kontraktów na akcje pojedynczych spółek z mnożnikiem 1 i 10, co pozwoli na dodanie do palety dostępnych instrumentów kolejnych kontraktów na pojedyncze spółki, których oczekują inwestorzy.

Źródło: GPW

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Livechat, playway, TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR