X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kruk szykuje nowy program emisji obligacji o wartości do 700 mln zł

Opublikowano: 2019-03-11 18:45:11

Omawiane walory:

Spółka windykacyjna lada dzień wystąpi do Komisji Nadzoru Finansowego z wnioskiem o zatwierdzenie VI Programu Emisji Obligacji. Nowy program będzie o 200 mln zł większy od poprzedniego.

(Fot. Kruk)

Poprzedni – piąty w historii spółki – program wygasł 11 marca. Na jego podstawie Kruk mógł wyemitować obligacje o wartości nominalnej do 500 mln zł. Ostatecznie spółka wykorzystała nieco ponad 1/10 tego programu i uplasowała dwie serie (AG1 i AG2) o łącznej wartości 55 mln zł. Plany emisyjne pokrzyżowało załamanie na rynku spowodowane aferą GetBack.

Kruk nie zamierza rezygnować z finansowania z rynku długu. Spółka ma już gotowy prospekt emisyjny. Wszystkie niezbędne dokumenty niebawem mają trafić do Komisji Nadzoru Finansowego.

– Środki pieniężne pozyskane w ramach programu przeznaczone zostaną na działalność operacyjną lub inwestycyjną podmiotów należących do grupy kapitałowej Kruk lub na refinansowanie zadłużenia spółki lub na finansowanie rozwoju grupy poprzez akwizycje – czytamy także.

Kruk jest świeżo po publikacji wyników rocznych. Wrocławski windykator odnotował rekordowe 330 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Wynik w ujęciu r/r jest wyższy o 12 proc. Dwucyfrowe tempo wzrostu Kruk pokazał także na pozostałych poziomach rachunku zysków i strat. Zysk operacyjny podskoczył o 14 proc. do 478,27 mln zł, a wynik EBITDA o 13 proc. do 498,19 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1.164,81 mln zł wobec 1.055,45 mln zł rok wcześniej. Spółka na koniec ubiegłego roku miała niskie zadłużenie, a wskaźnik długo netto do EBITDA gotówkowej wyniósł 2,3x.

>> Włoska robota do wykonania – omówienie sprawozdania finansowego Kruk po IV kw. 2018 r.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Kruk)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku