Kruk uplasował emisję obligacji za 25 mln zł. Redukcja zapisów przekroczyła 60 proc.

Omawiane walory:

Stałokuponowe obligacje Kruka rozeszły się jak świeże bułeczki. Łączna kwota zapisów była o ponad 150 proc. wyższa od zakładanych 25 mln zł.

kruk,emisja,obligacje,

Kruk uplasował emisję obligacji za 25 mln zł

25 września Kruk przydzielił 250 tys. obligacji serii AK1 o łącznej wartości nominalnej 25 mln zł. Była to pierwsza emisja spółki w ramach nowego VII Programu Obligacji. Stopa redukcji wyniosła 61 proc.

– Cieszy nas, że popyt na nasze obligacje wśród inwestorów indywidualnych, dla których dedykowana była ta emisja, okazał się tak wysoki. Łączna kwota zapisów była ponad 150 proc. wyższa od zakładanych 25 mln zł. Wynik ten potwierdza zdolność Kruka do pozyskiwania finansowania w tej formule, pomimo trudnego otoczenia gospodarczego wynikającego z trwającej pandemii COVID-19. Kruk jest dla inwestorów solidnym partnerem, co jest ogromnie ważne zwłaszcza teraz, gdy gospodarka światowa została tak mocno zdestabilizowana przez pandemię – komentuje Piotr Krupa, prezes Kruka.

Warto dodać, że wrześniowa emisja Kruka była nieco inna niż poprzednie. Dotychczas spółka oferowała papiery z kuponem zmiennym, tj. opartym o stawkę WIBOR 3M plus określoną marżę. Tym razem Kruk zaproponował obligacje z oprocentowaniem stałym 4,8 pkt. proc. w skali roku. Pozyskane z emisji środki posłużą spółce do inwestycji w nowe portfele wierzytelności.

– Wzrost podaży portfeli wierzytelności, oczekiwany przez nas na koniec 2020 i w 2021, będzie argumentem za kolejnymi emisjami obligacji przez Kruka. Zdolność pozyskania finansowania dłużnego od inwestorów to ważny aspekt dla działalności inwestycyjnej Kruka i ważna część strategii dywersyfikacji, dlatego bardzo mnie cieszy, że nasza oferta ponownie spotkała się z tak dużym zainteresowaniem rynku – dodaje Piotr Krupa.

Kruk jest już po publikacji wyników półrocznych. W samym II kwartale spółka odnotowała blisko 43 mln zł zysku netto, niemal 60 mln zł zysku operacyjnego, przy przychodach przekraczających ćwierć miliarda złotych. Wyniki na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat w ujęciu r/r spadły, co nie jest żadną niespodzianką, ponieważ w międzyczasie w rynek uderzyła pandemia koronawirusa. Niespodzianką jest natomiast skala hamowania. Rezultaty branżowego lidera okazały się dużo lepsze od oczekiwań rynkowych ekspertów. Konsensus PAP zakładał zysk netto na poziomie nieco ponad 4 mln zł, EBIT w okolicach 32 mln zł, a przychody na poziomie 225 mln zł.

>> Kosztowa poduszka – omówienie sprawozdania finansowego Kruk SA po II kw. 2020 r.

Kruk jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. W piątek kurs akcji Kruka spada o 1,5 proc. do 126 zł. Przy tym kursie wrocławska spółka wyceniana jest na ponad 2,38 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Kruk)

 • Falstart warszawskich indeksów, JSW i Tauron mocno w dół

  Giełda w Warszawie, jak wiele europejskich parkietów, rozpoczęła dzień od wzrostów, reagując na wczorajsze rekordy na Wall Street. Dość szybko jednak uaktywniła się podaż i GPW znalazła się pod kreską. W WIG20 słabo radzi sobie JSW i Tauron. Ten Square Games, KRUK i Kęty ściągają natomiast w dół mWIG40. Losy sesji nie są jeszcze rozstrzygnięte, a strona popytowa może jeszcze odzyskać utraconą przewagę.

 • Rekordowo drogi Budimex i mocne wzrosty spółek spożywczych

  Po kilkudniowej przerwie ponownie zazieleniło się na GPW. Drożejący po wstępnych wynikach Budimex ciągnie w górę indeks mWIG40 i pozostałe spółki z branży budowlanej. Mocno drożeją też zagraniczne spółki spożywcze notowane w Warszawie.

 • Kruk miał 1,8 mld zł wpłat i 0,5 mld zł nowych inwestycji w 2020 roku

  Spłaty od klientów Grupy KRUK na portfelach własnych wyniosły w 2020 roku 1,83 mld zł, o 3 procent więcej niż w 2019 roku i najwięcej w historii działalności Grupy. W tym samym czasie Grupa zainwestowała na czterech rynkach 456 mln zł w nowe portfele wierzytelności o nominale ponad 3,1 mld zł.

 • Kruk wygrał przetarg na zakup dużego portfela wierzytelności w Hiszpanii Wrocławska spółka poinformowała o wygranej w przetargach na zakup portfela na rynku hiszpańskim o wartości nominalnej 372 mln zł od jednego z banków należącego do grupy kapitałowej BNP Paribas. Łączna suma wierzytelności, które zostały lub mają być nabyte od podmiotów należących do Grupy Kapitałowej BNP Paribas przez grupę KRUK w IV kwartale 2020 do dnia dzisiejszego wyniosła 816 mln zł wartości nominalnej, wliczając powyższą transakcję oraz transakcje na rynku polskim i rumuńskim.
 • Kruk sfinalizował w Polsce umowę zakupu portfeli wierzytelności o nominale 839 mln zł od Getin Noble Bank

  KRUK poinformował o podpisaniu umowy zakupu portfeli wierzytelności na rynku polskim o wartości nominalnej 839 mln zł od Getin Noble Bank.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR