StockWatch.pl

Leszek Czarnecki i Roman Giertych bez dostępu do akt w sprawie afery KNF

Omawiane walory: ,

Ani Leszek Czarnecki, ani jego pełnomocnik Roman Giertych nie mają dostępu do akt oraz nie mogą brać udziału w przesłuchaniach w sprawie tzw. afery KNF, podała Gazeta Wyborcza. Śląski wydział Prokuratury Krajowej zdecydował, że właściciel Getin Noble Banku i Idea Banku nie jest pokrzywdzonym w sprawie.

O decyzji nie przyznania statusu pokrzywdzonego w sprawie poinformował Czarneckiego 8 maja br. prokurator Paweł Leks ze śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej, w odpowiedzi na wniosek bankiera o udostępnienie opinii biegłych z badania wariografem, które przeszli na początku marca Leszek Czarnecki oraz ówczesny prezes KNF, Marek Chrzanowski, informuje Gazeta Wyborcza.

– Status pokrzywdzonego Leszkowi Czarneckiemu nie przysługuje. Markowi Ch. zarzucono działanie na szkodę interesu publicznego. Z ustaleń śledztwa wynika, że propozycja złożona przez Marka Ch. Leszkowi Czarneckiemu nie powodowała dla niego żadnej szkody, jak również nie doszło do naruszenia żadnego dobra prawnego Leszka Czarneckiego. Pokrzywdzonym jest osoba fizyczna lub prawna, której dobro prawne zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo – powiedziała Wyborczej prokurator Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Brak statusu pokrzywdzonego w śledztwie oznacza, że ani Leszek Czarnecki, ani jego pełnomocnik prawny Roman Giertych nie mają żadnego wpływu na postępowanie – nie mogą brać udziału w przesłuchaniach i zadawać podczas nich pytań, nie mają także dostępu do akt. Leszek Czarnecki złożył już odwołanie od tej decyzji.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Getinoble, Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR