ML System ma umowę o strategicznej współpracy z Guardian Glass

Omawiane walory:

ML System podpisał umowę o strategicznej współpracy z Guardian Glass, dzięki czemu produkty ML System będą oferowane w sieci sprzedaży partnera na całym świecie. Kurs akcji technologicznej spółki wystrzelił o ponad 10 proc., a jeden walor kosztuje obecnie 40,70 zł.

mlsystem, umowa, strategiczna, fotowoltaika, akcje,

(Fot. spółka)

– Współpraca pozwoli na stworzenie symbiozy produktowej i koordynację projektów, przy wykorzystaniu sieci sprzedaży i kanałów dystrybucji Guardian Glass oraz potencjału technologicznego ML System w zakresie BIPV, specjalistycznych powłok i zintegrowanych rozwiązań konstrukcyjnych – skomentował prezes ML System Dawid Cycoń.

– Od teraz nasz doświadczony zespół może przyjąć bardziej holistyczne podejście do projektów. Będziemy mogli pomóc architektom, instalatorom i konsultantom w zakresie elewacji znaleźć najlepsze, pod względem zapotrzebowania na moc, integracji, estetyki i dopasowania do powlekanych przeszkleń przeciwsłonecznych, rozwiązania produktowe dla fasad wytwarzających energię. Wygląd tych niezawodnych, wysokowydajnych rozwiązań BIPV można dostosować tak, aby w możliwie najlepszy sposób spełniał wizualne wymogi projektów – dodał wiceprezes, dyrektor generalny Guardian Glass w Europie Guus Boekhoudt.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ramach współpracy Guardian Glass, w zamian za wynagrodzenie prowizyjne, będzie podejmował działania w celu promowania produktów ML System i zbierania zamówień na nie, wykorzystując własne kanały dystrybucji i promocji. Warunki handlowe sprzedaży produktów określa ML System. Z kolei polska spółka zobowiązała się nabywać od Guardian Glass szkło potrzebne do produkcji produktów objętych zamówieniami pozyskanymi dla ML System przy udziale Guardian Glass, chyba że z przyczyn technicznych, technologicznych, logistycznych lub terminowych nie jest to możliwe, wyjaśniono.

Umowa została zawarta na 4 lata i podlega automatycznym przedłużeniom na kolejne okresy.

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 93,38 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Mlsystem, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • ML System: Cena emisyjna akcji serii E została ustalona na 80 zł

  Cena emisyjna w ofercie akcji ML System serii E została ustalona na 80 zł. Kurs akcji spółki zanurkował o 19,65 proc. a za jedną akcję zapłacimy obecnie 92 zł.

 • ML System w nowej strategii zakłada ponad 400 mln zł przychodów w 2024 r.

  Nowa strategia ML System zakłada osiągnięcie ponad 400 mln zł przychodów w 2024 r. Uwzględnia też między 159 mln zł a 216 mln zł nakładów inwestycyjnych i emisję do 1,5 mln akcji, stanowiących do 21 proc. w podwyższonym kapitale zakładowym.

 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.

 • ML System notuje skokowy wzrost wyników

  ML System wypracowała w okresie I-III kwartał 2018 r. 86,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, 11,2 mln zł EBITDA oraz 4,3 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o blisko 240 proc., 60 proc. i 96 proc. Zarząd spółki liczy, że m.in. współpraca z lokalnymi partnerami w szybkim tempie przełoży się na większy udział eksportu w ogólnej sprzedaży.

 • ML System ma dwie umowy na instalacje fotowoltaiczne o wartości 9,6 mln zł

  ML System, spółka działająca na rynku fotowoltaiki zintegrowanej z budynkami (BIPV), podpisała dwie umowy o łącznej wartości 9,6 mln zł netto, z gminami Chorkówka i Miejsce Piastowe (woj. podkarpackie) na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz wykonanie dalszych prac w budynkach prywatnych.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR