ML System podpisał dwa listy intencyjne z sieciami laboratoryjnych badań diagnostycznych

Omawiane walory:

Pierwszy list zawarty został z firmą Diagnostyka (diag.pl), a drugi z ALAB laboratoria (alablaboratoria.pl). Kurs akcji spółki rośnie w wtorek rano o blisko 3 proc.

mlsystem, covid, detector, akcje, umowa, technologia, koronawirus,

„Covid Detector” spółki ML System (Fot. spółka)

– Pozytywna ocena przydatności klinicznej urządzenia „COVID Detectora” wzbudziła spore zainteresowanie rynku diagnostyki, czego efektem są podpisane listy intencyjne. Urządzenie zamierzamy wprowadzić zarówno w trybie profesjonalnym, gdzie niezbędna jest współpraca z firmami diagnostycznymi, posiadającymi rozbudowaną sieć laboratoriów, takimi jak Diagnostyka i ALAB, jak i w trybie do tzw. „samokontroli”, gdzie urządzenie będzie mogło być wykorzystywane do masowego testowania m.in. w zakładach pracy czy urzędach – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu spółka poinformowała, że wyniki skuteczności „COVID Detectora” mieszczą się w zakresie stanowiska zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych w sprawie wartości diagnostycznej testów antygenowych wykorzystywanych w rozpoznawaniu zakażeń SARS-CoV-2 oraz rekomendacji Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dot. czułości i specyficzności testów antygenowych.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

W przypadku porozumienia z ALAB laboratoria, strony deklarują współpracę przy wdrożeniu systemu pomiarowego na rynkach: polskim, niemieckim oraz ukraińskim. Ponadto, firmy deklarują wspólne działania ukierunkowane na rozszerzenie diagnostyki z wykorzystaniem „COVID Detectora” o mutacje wirusa SARS-CoV-2, rozróżnienie stadium choroby oraz inne patogeny, w tym gruźlicę.

Współpraca z laboratoriami Diagnostyka, także uwzględniająca m.in. detekcję mutacji wirusa SARS-CoV-2 czy innych patogenów, zakłada ponadto diagnostykę nowotworów z wykorzystaniem urządzenia.

– Konsekwentnie dążymy do jak najszybszej komercjalizacji „COVID Detectora”. Zdajemy sobie sprawę z dużej roli jaką urządzenie może odegrać w walce z pandemią, przy wykorzystaniu jego zalet w postaci szybkiego i bezinwazyjnego pomiaru. Powyższe atuty sprawiają, że urządzenie cieszy się szczególnym zainteresowaniem sieci hoteli oraz organizatorów imprez masowych. Wykorzystanie najnowszych zdobyczy techniki w zakresie fizyki kwantowej, modelowania matematycznego i uczenia maszynowego może dać niespotykane wcześniej możliwości w rozwoju systemu detekcji i wykrywaniu wielu chorób na szeroką skalę – podsumowuje Dawid Cycoń.

ML System to wysoce wyspecjalizowana spółka technologiczna z bardzo silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). We wtorek rano kurs akcji spółki rośnie o 2,80 proc., a za jedne walor płacono 147 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Mlsystem)



Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR