Mo-Bruk złożył prospekt w KNF, możliwa sprzedaż akcji imiennych bez nowej emisji

Omawiane walory:

Mo-Bruk złożył w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt w związku z ubieganiem się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym 1.249.092 akcji serii B oraz w związku z publiczną sprzedażą do 1.756.442 akcji zwykłych na okaziciela serii B i C. Główni akcjonariusze spółki rozważają opcję sprzedaży części posiadanych przez nich akcji w ramach oferty publicznej. Mo-Bruk podał też, że nie zamierza emitować nowych akcji.

mobruk, akcje, knf, prospekt,

Mo-Bruk złożył prospekt w KNF, możliwa sprzedaż akcji imiennych bez nowej emisji

– Możliwa jest sprzedaż części akcji przez dotychczasowych akcjonariuszy, którzy, dostrzegając znaczny potencjał Mo-Bruk do kontynuacji wzrostu, zachowają pakiet większościowy. Mając na uwadze cel poprawy płynności akcji na GPW zależy nam na włączeniu do akcjonariatu nowych inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych – powiedział prezes Józef Mokrzycki.

Ubieganie się o dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym GPW akcji imiennych serii B, należących do rodziny Mokrzyckich, stanowiących łącznie 34,38 proc. kapitału Mo-Bruku, ukierunkowane jest na uporządkowanie struktury akcjonariatu. Posiadane przez rodzinę Mokrzyckich akcje serii A, B i C zostały wcześniej wniesione do dedykowanej spółki (SPV).

Mo-Bruk podpisał umowy mandatowe z Biurem Maklerskim mBanku oraz Ipopema Securities w związku z potencjalną transakcją. Harmonogram oraz szczegółowe parametry ewentualnej transakcji zostaną podane do publicznej wiadomości w momencie publikacji prospektu emisyjnego.

Mo-Bruk w 2012 roku przeniósł się z NewConnect na rynek główny warszawskiej giełdy. Jego głównym biznesem jest gospodarka odpadami – zestalanie odpadów, produkcja paliwa alternatywnego i spalanie odpadów niebezpiecznych i medycznych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki wyniosły 130,57 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mobruk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Mo-Bruk przedstawił nową politykę dywidendową

    Mo-Bruk przyjął politykę dywidendową, która zakłada wypłacanie akcjonariuszom 50-100 proc. zysku netto pod warunkiem utrzymania wskaźnika długu netto do EBITDA na poziomie maksymalnie 2,5x na koniec danego roku obrotowego

  • Giełdy wpatrzone w szczyt UE, światłowody windują kurs Orange

    Głównym tematem dnia jest startujący dziś dwudniowy szczyt Unii Europejskiej. Szybkie porozumienie ws. budżetu i unijnego Fundusz Odbudowy może dać kopa giełdom. Na GPW kolejną mocną sesję zalicza Orange Polska.

  • Mo-Bruk szykuje wypłatę rekordowej dywidendy

    Zarząd Mo-Bruk zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 36,01 mln zł z zysku netto na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 10,25 zł na akcję. Kurs akcji spółki rośnie w środę rano o 8,93 proc., a za jedną akcję zapłacimy 183 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR