Mocny złoty dał się we znaki wynikom Biura Inwestycji Kapitałowych

Omawiane walory:

Deweloper powierzchni magazynowych i handlowych zakończył miniony kwartał stratą na poziomie operacyjnym i netto. Na ujemnym wyniku zaważyło umocnienie złotego względem euro.

Biuro Inwestycji Kapitałowych w III kwartale wypracowało niespełna 4 mln zł przychodów wobec 4,16 mln zł uzyskanych rok wcześniej. Na poziomie operacyjnym pojawiła się strata w wysokości -2,8 mln zł, a strata netto wyniosła -0,8 mln zł. W III kwartale 2015 r. widniały zyski w wysokości odpowiednio 3,6 mln zł i 1,4 mln zł.

– Pogorszenie wyników jest efektem umocnienia złotego w III kw. Pobierane czynsze wyrażone są w euro, a zatem niższy kurs oznacza niższe przychody. Ruch na kursie złotego przede wszystkim uderzył jednak w wynik przez rewaluacje wartości nieruchomości, do szacowania której używa się także czynszów wyraźnych w euro. – komentuje Paweł Bieniek, analityk StockWatch.pl.

Narastająco po trzech kwartałach tego roku przychody dewelopera wzrosły r/r o 6,2 proc. do 13,4 mln zł. EBIT zwiększył o 3,4 proc. do 7,6 mln zł, a zysk netto spadł z 6,4 mln zł do 2,1 mln zł. Na koniec września wartość aktywów netto wyniosła 68,8 mln zł, co oznacza wzrost o 2,2 mln zł w porównaniu do końca minionego roku.

(Źródło: GPW)

(Źródło: GPW)

W minionym kwartale spółka z grupy uzyskała pozwolenie na budowę, co umożliwia jej rozpoczęcie realizacji inwestycji rozbudowy Centrum Logistycznego w Sosnowcu. Finansowanie inwestycji jest zapewnione dzięki pozyskaniu 20,34 mln zł brutto ze sprzedaży akcji w ramach oferty publicznej. Obecnie grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków).

>> Miałeś rachunek w HFT Brokers? Sprawdź rabat od CMC Markets

Spółka zadebiutowała na giełdzie w minioną środę po kursie PDA 18,15 zł. Akcje w ofercie publicznej sprzedawane były po 18 zł za sztukę. Dziś po południu rynek wycenia papiery na 17,97 zł.
>> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Biura Inwestycji Kapitałowych

wykres_bik

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BIUROIK-PDA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR