Moonlit: 4 firmy zainteresowane współpracą przy wydaniu gry Model Builder

Omawiane walory:

Producent symulatora modelarza Model Builder jest coraz bliżej podpisania umowy z potencjalnym wydawcą. Spółka prowadzi obecnie rozmowy z czteroma zagranicznymi podmiotami.

moonlit, gaming, model, builder, wydawca, akcje,

Fot. Moonlit

Jak zaznacza spółka, zainteresowanie wydawców to efekt targów Gamescom, PAX X Online X EGX Digital oraz Digital Dragons Showcase, na których Moonlit prezentował demo Model Buildera. W tym czasie gra była eksponowana na streamie dostępnym na portalu Steam.

– W czasie sierpniowych i wrześniowych targów Model Builder cieszył się niesamowitym zainteresowaniem, a liczba zapisów na wishlistach znacząco wzrosła. Gra cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie od kilku miesięcy. Dodatkowo podpisaliśmy umowy licencyjne z firmami produkującymi sprzęt do modelarstwa – Hobby Zone oraz AK Interactive, które jeszcze bardziej zainteresowały naszych potencjalnych graczy, w tym środowiska modelarskie. Jesteśmy również w trakcie rozmów z wieloma firmami dostarczającymi zestawy modeli oraz akcesoriów modelarskich, w tym z kilkoma markami cieszącymi się bardzo dużą popularnością na świecie – komentuje zainteresowanie Michał Gardeła, prezes Moonlit.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W sumie zainteresowanie projektem wyraziło 11 wydawców z całego świata. Po długich negocjacjach, spółka zawęziła listę potencjalnych dystrybutorów gry Model Builder do zaledwie czterech. Wśród nich znajdują się dwie firmy z Wielkiej Brytanii oraz po jednej z Niemiec i Ameryki.

– Na krótkiej liście wydawców gry Model Builder znajdują się firmy, które mogą zaoferować nam coś więcej, niż tylko pieniądze. Są to spółki z absolutnej światowej czołówki, a sama możliwość współpracy z nimi stanowi dla nas niepowtarzalną okazję do promocji naszej marki. Już teraz czujemy, że bez względu na końcową decyzję dotyczącą wydawcy, Model Builder z pewnością okaże się sukcesem – opisuje sytuację prezes Michał Gardeła.

Moonlit to polski gamingowy software house zamierzający poszerzyć swoją działalność o segment produkcji gier własnych. Zadebiutował na NewConnect w połowie 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Moonlit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Moonlit podpisał pierwsze umowy licencyjne do Model Buildera

  MOONLIT rozpoczął okres wrześniowych imprez PAX Online X EGX Digital oraz Digital Dragons Showcase od podpisania umów licencyjnych z AK Interactive oraz Hobby Zone. Spółka zaprezentowała również nową odsłonę Model Buildera, publikując zaktualizowane demo gry.

 • Moonlit uplasował emisję akcji. Stopa redukcji przekroczyła 60 proc.

  Producent dedykowanych symulatorów przydzielił akcje oferowane w drugiej publicznej ofercie akcji. Popyt inwestorów znacznie przewyższył liczbę oferowanych akcji. Inwestorzy złożyli łącznie zapisy na 892 800 akcji o wartości 4 mln 454 tys. zł, podczas gdy w ramach oferty można było nabyć maksymalnie 499 999 akcji o wartości 2,5 mln zł. 

 • Moonlit ruszył z ofertą nowych akcji. Zapisy potrwają do 25 sierpnia

  Krakowskie studio rozpoczęło drugą publiczną ofertę akcji, z której planuje pozyskać 2,5 mln zł. Zapisy potrwają do 25 sierpnia. Środki zebrane z emisji spółka planuje przeznaczyć na dokończenie i produkcję symulatorów Model Builder i Dog Trainer.

 • Moonlit pokaże Model Buildera na G-Fusion Live Show w Azji

  MOONLIT pojawi się na największych azjatyckich targach gier komputerowych – G-Fusion Live Show. Wydarzenie online, które odbędzie się w dniach 6 - 8 sierpnia 2020 pozwoli producentowi symulatorów na dotarcie z prezentacją Model Buildera potencjalnie do kilkudziesięciu milionów osób w Chinach – największym światowym rynku gamingowym.

 • Moonlit: Skoncentrowaliśmy się na projektach wyróżniających się wysokim potencjałem sprzedażowym

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Michał Gardeła, prezes MOONLIT. Tematem spotkania online była rewolucja, jaka w ostatnim czasie dokonała się w spółce. Nie zabrakło też pytań o bieżące projekty i plany na kolejne kwartały.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR