Moonlit z przytupem zadebiutował na NewConnect

Omawiane walory:

Akcje reprezentanta uwielbianej przez inwestorów branży gamedev na inauguracyjnej sesji drożały już nawet o 85 proc.

Moonlith to polski gamingowy software house zamierzający poszerzyć swoją działalność o segment produkcji gier własnych.

Przed debiutem teoretyczny kurs otwarcia (TKO) wynosił nawet +90 proc. w porównaniu do kursu odniesienia (2 zł). Popyt był tak duży, że na pierwsze transakcje trzeba było nieco poczekać. Handel ruszył dopiero o godz. 11:45 po kursie 3,25 zł (+62,5 proc.). Około 14:00 notowania debiutanta szybują o 77 proc. do 3,54 zł. W szczytowym momencie jeden walor wyceniano na 3,70 zł (+85 proc.). Wartość obrotu na tę chwilę przekracza 850 tys. zł.

Moonlit to polska spółka gamingowa o softwearehous’owym rodowodzie. Z jej usług korzystają polskie oraz zagraniczne studia gamingowe. Za przykład posłużyć może m.in. system koszenia trawy w Garden Flipper lub rozwiązania graficzne w Ultimate Fishing Simulator. Stworzony w Moonlit system symulacji wody UWS znalazł zastosowanie m.in. w takich hitach jak U Boat, The Raft, czy wspomniany wyżej Ultimate Fishing Simulator. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Moonlit

Rok temu Moonlit z emisji pozyskał 2 mln zł, które przeznaczył m.in. na rozszerzenie działalności o produkcję własnych gier.

– Aktualnie w produkcji jest siedem tytułów od opierających się o pixel art, poprzez symulatory, aż po gry multiplayer. Dywersyfikujemy nasze projekty w poszukiwaniu własnej niszy. Inwestorzy doceniają nasz model biznesowy – dodał Michał Gardeła, CEO Moonlit SA.

Prezes Moonlit na wtorkowym czacie w StockWatch.pl podkreślił, że studio ma swoje autorskie technologie i pod wieloma względami wyróżnia się na tle rynkowych rywali.

– Jesteśmy chyba jedyną spółką o tak silnym podłożu software-housowym (…) Praca jako software house przede wszystkim potwierdziła nasze kompetencje w branży gier. (…) Mamy swoje autorskie technologie jak Ultimate Water System, które można uświadczyć chociażby w Uboat czy The Raft, zdobyliśmy także 2-gie miejsce na GameINN w 2017 roku. Jesteśmy jedną z nielicznych spółek ze “stajni PlayWay”, która nie jest przez niego kontrolowana. Jest to unikalna sytuacja. Korzystamy z jego zasobów marketingowych oraz know-how w zakresie promocji, jednocześnie mając wolną rękę w podejmowaniu wszelkich biznesowych decyzji – powiedział w rozmowie na żywo z użytkownikami StockWatch.pl prezes zarządu Moonlit, Michał Gardeła.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Moonlit Games to polski producent gier o software-house’owym rodowodzie. Akcjonariuszem i strategicznym partnerem jest PlayWay, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR