Noble Securities obniżył cenę docelową akcji Dino Polska

Omawiane walory:

Dariusz Dadej, analityk Noble Securities w raporcie z 25 listopada podwyższył rekomendację dla Dino Polska z redukuj do trzymaj, jednocześnie obniżając cenę docelową ze 140,20 zł do 129 zł.

Dino,Polska,zysk,rekomendacje,wyniki,handel

(Fot. Dino Polska)

Dino Polska kontynuuje trend dynamicznego wzrostu i poprawy wyników finansowych. Wyniki za miniony kwartał były bardzo dobre. Przychody w 3Q19 wyniosły 2,023 mld zł (+31 proc. r/r), głównie za sprawą wzrostu powierzchni sprzedaży o 25,4 proc. r/r oraz wzrostu sprzedaży lfl o 12 proc. r/r.

– W całym roku 2019 z 3Q włącznie sprzedaż lfl wzrosła o 11,4 proc. r/r w porównaniu do 11,6 proc. r/r w całym 2018 roku. EBITDA w 3Q19 wyniosła 192 mln zł (+36,1 proc. r/r), a marża EBITDA 9,5 proc. i była wyższa o 0,3 pkt. proc. niż przed rokiem, głównie dzięki utrzymaniu marży brutto na sprzedaży (nieznaczny spadek o 0,1 p.p. r/r,) i efektowi skali – czytamy w raporcie.

>> Przystanek na stacji LFL – omówienie sprawozdania finansowego Dino Polska po III kw. 2019 r.

Dino Polska w pierwszych trzech kwartałach br. powiększyło sieć sprzedaży o 136 sklepów w porównaniu do 120 w analogicznym okresie 2018 roku. Zarząd zapowiada przyśpieszenie otwarć w 4Q19. Natomiast na 2020 r. zakładane jest powtórzenie liczby z roku 2019.

– Uwzględniając powyższe plany zmodyfikowane zostały długoterminowe prognozy dotyczące nowych otwarć (patrz tabela na stronie 5). Wydatki inwestycyjne do końca 3Q19 wyniosły 630 mln zł w porównaniu do 474 mln zł przed rokiem. Wskaźnik dług netto do wyniku EBITDA za ostatnich 12 miesięcy wyniósł 1,48x na koniec 3Q19 r. wobec 1,34x przed rokiem – mówi Dariusz Dadej.

W październiku konkurencja sieci Dino – Biedronka ogłosiła plan dalszego rozwoju polegający na otwieraniu nowych sklepów poprzez odsprzedaż licencji. Sklepy powyżej 400 m2 miałyby powstawać w miejscowościach liczących od 3 do 5 tys. mieszkańców.

– Na dziś trudno wyrokować jak będzie przebiegał ten proces natomiast widać, że cel przyjęty przez Dino znajduje naśladowców przez co warunki konkurencyjne mogą ulec zaostrzeniu – czytamy w raporcie.

Dino Polska to wiodący gracz w segmencie supermarketów proximity w Polsce, zlokalizowanych głównie w zachodniej części Polski, o średniej powierzchni sali sprzedaży wynoszącej ok. 400 m2. Spółka zadebiutowała na GPW w 2017 r.

Rekomendacja dla Dino Polska powstała 25 listopada 2019 r. Autorem rekomendacji jest Dariusz Dadej, analityk Noble Securities. Skrót rekomendacji jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT dinopl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR