Obligacje Sco-Pak drożeją po informacji o dopięciu dużej emisji

Producent opakowań pozyskał ponad 50 mln zł z emisji obligacji serii E. Środki trafią m.in. na spłatę zaległych papierów dłużnych, które były notowane na Catalyst.

Sco-Pak zdobył środki na wykup obligacji i wypłatę kuponu. (Fot. stockwatch.pl)

Obligatariusze producenta opakowań mogą odetchnąć z ulgą. Sco-Pak poinformował o finalizacji emisji obligacji serii E. W ramach oferty złożono zapisy na 50.100 papierów o łącznej wartości nominalnej 50,1 mln zł.>> Komunikat znajdziesz tutaj.

Pod koniec czerwca zarząd Sco-Pak ogłosił plan emisji nie więcej niż 62.000 obligacji serii E na okaziciela. Maksymalna wartość emisji mogła sięgnąć 62 mln zł. Pozyskane środki spółka zamierza wykorzystać na spłatę obligacji serii A, B, C i D wraz z odsetkami, oraz na środki obrotowe. Pierwotnie termin przydziału wyznaczono na 12 lipca, ale ostatecznie termin dwukrotnie przekładano.

Według stanu na 31 marca 2013 r. łączna wartość zobowiązań Sco-Pak z tytułu emisji obligacji to 44,3 mln zł (wraz z naliczonymi odsetkami). Terminy wykupu wypadają w czerwcu, lipcu i sierpniu 2013 r. Producent opakowań na Catalyst posiada dwie serie papierów dłużnych: A (SCO0713) i B (SCO0813). Oprócz tego spółka ma dwie kolejne serie: C i D (nieobecne na rynku długu) – ich termin wykupu bezskutecznie minął w czerwcu. Niedawno spółka porozumiała się z posiadaczami papierów serii C i D i przełożyła termin wykupu obligacji na 25 lipca 2013 r. Termin wykupu papierów dłużnych notowanych na Catalyst pod symbolem SCO0713 minął 25 lipca. Brak przekazania środków na wykup i wypłatę odsetek potwierdziło w czwartkowym komunikacie KDPW.

Informacja pozytywnie wpłynęła na notowania drugiej serii obecnej na Catalyst – SCO0813. Na piątkowej sesji papiery dłużne Sco-Pak zyskują 7,43 proc. i są wyceniane na 99 proc. nominału.

>> Rentowność poszczególnych papierów dłużnych Sco-Pak możesz bardzo szybko i łatwo sprawdzić w serwisie. >> Skorzystaj z jedynego w Polsce kalkulatora rentowności netto obligacji notowanych na Catalyst.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)

 • Hydra Games: Emisja pozwoli nam na zdynamizowanie rozwoju

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Kamil Kurkowski, prezes zarządu Hydra Games. Tematem spotkania były dotychczasowe premiery, plany rozwoju spółki oraz trwająca emisja akcji.

 • Varsav Game Studios: Zbudowaliśmy bardzo ciekawe portfolio spółek na różnym etapie rozwoju

  Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Łukasz Rosiński, prezes Varsav Game Studios. Tematem spotkania było omówienie bieżącej działalności spółki.

 • AILIS: Automatyzacja nowoczesnej diagnostyki piersi jest koniecznością

  AILIS, startup medyczny z Krakowa, stworzył pionierską w skali świata technologię w celu wczesnego diagnozowania zmian nowotworowych oraz szacowania ryzyka zachorowania. Projekt otrzymał blisko 5 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i budzi zainteresowanie kolejnych inwestorów. O projekcie, problemach diagnostyki nowotworowej i planach komercjalizacji systemu z redakcją StockWatch.pl rozmawia Michał Matuszewski, pomysłodawca i CEO AILIS.

 • The Amazing American Circus zadebiutuje 12 sierpnia na PC i konsolach.

  The Amazing American Circus - trafi na PC i konsole w nowym terminie, premierę przesunięto na 12 sierpnia br.  Jutro rozpoczną się zamknięte beta testy gry, 20 maja spółka planuje przeprowadzić otwarte testy bety z użyciem funkcjonalności Steam Playtest.

 • Spółka zależna Varsav Games Studio tworzy tytuł w klimacie cyberpunk

  Cyber Rain Games, spółka z portfolio Varsav Game Studios oraz No Gravity Games, opublikowała szczegóły swojej nadchodzącej produkcji - Tattoo Punk. Gra, w której wcielamy się w rolę menedżera cyberpunkowego salonu tatuażu, pojawi się na PC (Steam, GOG.com) oraz konsoli Nintendo Switch. Dokładna data premiery oraz cena zostaną ogłoszone w niedalekiej przyszłości.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR