Obligacje Sco-Pak drożeją po informacji o dopięciu dużej emisji

Producent opakowań pozyskał ponad 50 mln zł z emisji obligacji serii E. Środki trafią m.in. na spłatę zaległych papierów dłużnych, które były notowane na Catalyst.

Sco-Pak zdobył środki na wykup obligacji i wypłatę kuponu. (Fot. stockwatch.pl)

Obligatariusze producenta opakowań mogą odetchnąć z ulgą. Sco-Pak poinformował o finalizacji emisji obligacji serii E. W ramach oferty złożono zapisy na 50.100 papierów o łącznej wartości nominalnej 50,1 mln zł.>> Komunikat znajdziesz tutaj.

Pod koniec czerwca zarząd Sco-Pak ogłosił plan emisji nie więcej niż 62.000 obligacji serii E na okaziciela. Maksymalna wartość emisji mogła sięgnąć 62 mln zł. Pozyskane środki spółka zamierza wykorzystać na spłatę obligacji serii A, B, C i D wraz z odsetkami, oraz na środki obrotowe. Pierwotnie termin przydziału wyznaczono na 12 lipca, ale ostatecznie termin dwukrotnie przekładano.

Według stanu na 31 marca 2013 r. łączna wartość zobowiązań Sco-Pak z tytułu emisji obligacji to 44,3 mln zł (wraz z naliczonymi odsetkami). Terminy wykupu wypadają w czerwcu, lipcu i sierpniu 2013 r. Producent opakowań na Catalyst posiada dwie serie papierów dłużnych: A (SCO0713) i B (SCO0813). Oprócz tego spółka ma dwie kolejne serie: C i D (nieobecne na rynku długu) – ich termin wykupu bezskutecznie minął w czerwcu. Niedawno spółka porozumiała się z posiadaczami papierów serii C i D i przełożyła termin wykupu obligacji na 25 lipca 2013 r. Termin wykupu papierów dłużnych notowanych na Catalyst pod symbolem SCO0713 minął 25 lipca. Brak przekazania środków na wykup i wypłatę odsetek potwierdziło w czwartkowym komunikacie KDPW.

Informacja pozytywnie wpłynęła na notowania drugiej serii obecnej na Catalyst – SCO0813. Na piątkowej sesji papiery dłużne Sco-Pak zyskują 7,43 proc. i są wyceniane na 99 proc. nominału.

>> Rentowność poszczególnych papierów dłużnych Sco-Pak możesz bardzo szybko i łatwo sprawdzić w serwisie. >> Skorzystaj z jedynego w Polsce kalkulatora rentowności netto obligacji notowanych na Catalyst.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR