Obligatariusze GetBacku szykują protest przed siedzibą banków Leszka Czarneckiego

Omawiane walory: , ,

Obligatariusze GetBack szykują protest przed warszawską siedzibą Idea Banku, Lion's Banku i Getin Noble Banku. W ten sposób chcą wyrazić swój sprzeciw wobec polityki banków, które taśmowo odrzucają reklamacje ws. obligacji wrocławskiej spółki.

(Fot. Google Street View)

Pikietę zaplanowano na wtorek (24 lipca) na godzinę 12:15 (ul. Przyokopowa 33). Oficjalne zgłoszenie zgromadzenia złożył do władz m.st. Warszawy jeden z członków facebookowej grupy obligatariuszy, która obecnie liczy ponad 2,1 tys. członków. W proteście udział wezmą także członkowie „Stowarzyszenia Poszkodowanych Obligatariuszy Getback SA”.

Obligatariusze GetBacku będą protestować przeciwko polityce banków w kwestii reklamacji. Z sygnałów od kilkudziesięciu członków facebookowej grupy, którzy już otrzymali odpowiedź wynika, że banki taśmowo odmawiają uznania roszczeń.

– W przypadku większości z nas w procesie sprzedaży naruszono wiele przepisów prawa oraz zasad etycznego postępowania. Zgłaszane przez nas reklamacje dotyczące tych nieprawidłowości w zdecydowanej większości przypadków (nie są znane inne przypadki) są odrzucane przez banki jako niezasadne. Ponadto opisy oraz otrzymywane przez nas odpowiedzi wskazują, iż udzielane odpowiedzi są bardzo często kopią jednego wzoru. Zdarzają się nawet przypadki odpowiedzi na reklamację do klientów, którzy nie składali reklamacji, a wysłali zwykłe pismo z prośbą o udzielenie informacji lub przekazanie dowodów. Ponadto ponawiane przez nas próby kontaktu z przedstawicielami zarządów banków spotykają się ze stanowczą odmową. – informują organizatorzy protestu.

Gdzie i jak złożyć reklamację ws. obligacji GetBack >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Idea Bank, czyli jeden z czołowych dystrybutorów feralnych papierów, umywa ręce twierdząc, że jedynie umożliwiał otrzymanie propozycji nabycia obligacji, a za samą ofertę odpowiadał już Polski Dom Maklerski. Rzecznik Idea Banku na pytanie redakcji StockWatch.pl, czy bank uznał jakąkolwiek reklamację w sprawie obligacji GetBack odpowiedział wymijająco, że „nie udziela szerszych informacji o reklamacjach klientów, są one objęte tajemnicą przedsiębiorstwa, o której mowa w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji„.

Obligatariusze liczą, że we wtorek przedstawiciele zarządów poszczególnych banków spotkają się z nimi i odpowiedzą m.in. na szereg pytań dot. reklamacji.

– W przypadku możliwości rozmowy z przedstawicielami banku chcemy poznać opis procesu analizy reklamacji, powody podobnych odpowiedzi, politykę wyciągnięcia odpowiedzialności wobec pracowników banku aktywnie zaangażowanych w proceder sprzedaży obligacji z naruszeniem przepisów. – mówią organizatorzy protestu.

>> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym obligacjom GetBack

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getin, Getinoble, Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR