Oponeo.pl z 40-proc. wzrostem przychodów w maju

Omawiane walory:

Internetowy sprzedawca opon w maju utrzymał wysokie dwucyfrowe tempo przyrostu sprzedaży. W czwartek akcje Oponeo.pl przy symbolicznych obrotach zyskują blisko 1 proc.

Oponeo.pl oszacował wyniki za maj 2015 roku. Jednostkowe przychody za ubiegły miesiąc wzrosły r/r o 40 proc. do 30,9 mln zł. Największą dynamikę wzrostu zamówień wykazały takie rynki jak Irlandia (113 proc.), Hiszpania (73 proc.) oraz Holandia (50 proc.).

Łącznie przychody za okres od stycznia do końca maja 2015 roku wzrosły o 28 proc. i wyniosły 159,5 mln zł. Spółka zaznacza, że w przychodach jednostkowych nie jest ujęta sprzedaż z rynku brytyjskiego, który udziałowo jest największym rynkiem zagranicznym dla Oponeo.pl, niemieckiego i tureckiego.

– W maju br. internetowy sprzedawca opon wygenerował na 10 rynkach przychody rzędu 30,9 mln zł wobec przychodów w wysokości 22 mln zł za maj 2014 roku. W minionym miesiącu spółka Oponeo.pl zrealizowała łącznie 39 proc. więcej zamówień niż rok temu. Na polskim rynku wzrost zamówień w porównaniu z majem 2015 roku wyniósł 33 proc., natomiast na rynkach zagranicznych spółka odnotowała 54-proc. wzrost zamówień. – mówi Dariusz Topolewski, prezes zarządu Oponeo.pl SA.

W samym pierwszym kwartale Oponeo.pl zanotowało prawie 80 mln zł przychodów, czyli 16,9 mln więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Dynamika sprzedaży osiągnęła poziom 27,7 proc., a motorem napędowym były rynki zagraniczne.

Źródło: omówienie wyników Oponeo.pl za I kwartał 2015 r.

Źródło: omówienie wyników Oponeo.pl za I kwartał 2015 r.

Internetowy sprzedawca opon zakończył miniony kwartał stratą netto w wysokości 1,4 mln zł wobec 84 tys. zł na plusie rok wcześniej. Strata operacyjna to blisko 1,5 mln zł, przy 199 tys. zł na minusie w analogicznym okresie 2014 r. Wynik okresu to przede wszystkim efekt sezonowości sprzedaży i wyższych nakładów reklamowych – wzrost o 1,7 mln zł.

>> W serwisie znajdziesz analizę aktualnej sytuacji fundamentalnej Synthosu po wynikach za ostatni kwartał >> Zobacz analizę najnowszego raportu przygotowaną przez analityka portalu StockWatch.pl

W czwartek kurs akcji Oponeo.pl rośnie o blisko 1 proc., a jeden walor kosztuje równo 11 zł. Od początku roku stopa zwrotu z akcji internetowego sprzedawcy opon wynosi 4 proc.

wykres_oponeo

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT oponeo.pl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Oponeo.pl proponuje 1,4 mln zł dywidendy z zysku za 2019 r.

  Zarząd OPONEO.PL będzie rekomendować na walnym przeznaczenie na dywidendę 1,39 mln zł z zysku netto za 2019 r. Proponowana stawka na akcję to 0,10 zł.

 • Dadelo z Grupy Oponeo zwiększyło sprzedaż rowerów o 143 proc. r/r w I kwartale 2020 r.

  Spółka Dadelo, do której należą sklepy internetowe Dadelo.pl i CentrumRowerowe.pl zwiększyła sprzedaż rowerów o 143 proc. r/r w ujęciu wolumenowym oraz o 95 proc. r/r w ujęciu wartościowym w I kw. 2020 r., podało OPONEO.PL, które jest 100-proc. właścicielem tej spółki. Sprzedaż rowerów to główny obszar działalności Dadelo.

 • Oponeo.pl w ekstremalnych warunkach rynkowych zwiększyło sprzedaż

  W I kwartale 2020 roku internetowy dystrybutor opon i felg wypracował blisko 168 mln zł przychodów ze sprzedaży. Wynik o 5 proc. wyższy niż przed rokiem udało się wypracować mimo spowolnienia gospodarczego w kraju i na świecie wywołanego przez epidemię SARS-CoV-2 oraz spadków sprzedaży opon osobowych na całym rynku, które wyniosły 13 proc. w Europie i 23 proc. w Polsce.

 • Grupa Oponeo.pl zwiększyła przychody w kwietniu Po słabszym marcu internetowy dystrybutor opon i felg znów przyspiesza. Według najnowszych danych, w kwietniu OPONEO.PL wypracowało 111,2 mln zł, co oznacza wzrost o 5 proc. r/r.
 • Pandemia koronawirusa wyhamowała sprzedaż Oponeo.pl w marcu

  Wstępna wielkość przychodów ze sprzedaży netto osiągniętych przez OPONEO.PL w marcu 2020 roku wyniosła 68,98 mln zł, co oznacza spadek o 8 proc. r/r. Spółka tłumaczy niższy wynik przesunięciem sezonu wymiany opon na letnie oraz pandemią koronawirusa.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR