Scope Fluidics napotkał na problem podczas testów weryfikujących działanie PCR ONE

Omawiane walory:

Zagadka załamania na kursie akcji Scope Fluidics rozwiązana. Spółka poinformowała właśnie, że napotkała na problem podczas testów weryfikujących działanie PCR ONE.

Scope,Fluidics,testy

Fot. Scope Fluidics

Producent PCR One, aparatu diagnostycznego, który ma wykrywać zakażenie SARS-CoV-2 i dawać wyniki w ciągu 15 minut, ma problemy. Scope Fluidics od 8 lutego przeprowadził prace weryfikujące działanie testu PCR ONE w środowisku klinicznym i laboratoryjnym, w tym na próbkach bezpośrednio pobieranych od pacjentów. Jak informuje spółka, analiza wykazała, iż „w ośrodku klinicznym, z dużym prawdopodobieństwem, na części próbek referencyjnych mogło dojść do krzyżowej kontaminacji”, czyli skażenia badanego materiału.

– Badania referencyjne stanowią odniesienie dla wyników uzyskiwanych przez system PCR|ONE. Spółka nie mogła przewidzieć zaistniałej sytuacji. Do podobnych zdarzeń dochodzi losowo w laboratoriach diagnostycznych – czytamy w komunikacie.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Spółka zdecydowała, że zastosuje w programie testów klinicznych metodę Point-of-Care. Próbki zostaną przekazane przy użyciu jednorazowych kartridży.

– Decyzję o włączeniu metody referencyjnej typu Point-of-Care uzasadnia dodatkowo podobieństwo poziomu limitu detekcji systemu PCR|ONE panel SARS-CoV-2 z wartościami uzyskiwanymi przez konkurencyjne systemy diagnostyki molekularnej Point-of-Care. Limit detekcji (LoD) określa zdolność systemu diagnostycznego do wykrywania określonej ilości cząsteczek RNA w 1 ml testowanej próbki – czytemy dalej.

Włączenie metody Point-of-Care wymaga przeprowadzenia badań w nowym ośrodku klinicznym. To z kolei oznacza, że cały proces badań i testów niezbędnych do skompletowania dokumentacji certyfikacyjnej potrwa dłużej niż zakładano.

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w celu przyspieszenia procesu zbierania próbek, spółka podjęła już działania mające na celu umożliwienie przeprowadzenie testów panelu SARS-CoV-2 w dodatkowym ośrodku klinicznym. Działania te ułatwią spółce realizację obecnie podjętej decyzji. Niemniej, proces włączenia nowej metody referencyjnej skutkuje przesunięciem terminu rozpoczęcia certyfikacyjnych badań klinicznych. Można również zasadnie oczekiwać, że przedmiotowe testy nie zostaną zakończone w marcu bieżącego roku. Spółka niezwłocznie poinformuje raportem bieżącym o rozpoczęciu certyfikacyjnych badań klinicznych systemu PCR|ONE panelu SARS-CoV-2 – tłumaczy Scope Fluidics.

>> Inwestor czeka, my czekamy… – omówienie sprawozdania finansowego Scope Fluidics po 4 kw. 2020 r.

Ktoś wiedział wcześniej?

Najnowszy komunikat Scope Fluidics rzuca nowe światło na przecenę akcji z ostatnich dni. Inwestorzy na forach i w mediach społecznościowych zastanawiali się, dlaczego notowania spółki przy wysokich obrotach lecą jak kamień w wodę.

Jeszcze w poniedziałek na zamknięciu sesji za jeden walor spółki płacono 167 zł. W czwartek cena spadła do 127,50 zł. W sumie w ciągu trzech dni inwestorzy stracili 23,7 proc. Taki ruch poprzedzający publikację negatywnej informacji ciężko uznać za przypadkowy. O to, czy sprawą ewentualnego insider tradingu zainteresuje się Komisja Nadzoru Finansowego, zapytaliśmy rzecznika prasowego urzędu. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy materiał. AKTUALIZACJA

– Urząd KNF nie komentuje i nie poddaje publicznej analizie sygnałów na temat potencjalnych nieprawidłowości, jakie trafiają do UKNF w sprawie konkretnych podmiotów. Urząd na bieżąco monitoruje prawidłowość wypełniania obowiązków informacyjnych przez emitentów, w tym w szczególności w zakresie rozporządzenia MAR i ustawy o ofercie publicznej, a w przypadku wątpliwości co do prawidłowości wykonywania tych obowiązków podejmuje stosowne działania nadzorcze. Podobnie w przypadku zaistnienia możliwości potencjalnej manipulacji kursem lub wykorzystania informacji poufnej. Monitoring ten dotyczy także spółki Scope Fluidics SA – poinformował StockWatch.pl Jacek Barszczewski, dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej KNF.

Kliknij, aby powiększyć.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o scpfl)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR