TIM może opublikować politykę dywidendową razem z raportem rocznym

Omawiane walory:

TIM może opublikować politykę dywidendową razem z raportem rocznym za 2020 r., poinformował prezes Krzysztof Folta.

tim,dywidenda,2020

TIM może opublikować politykę dywidendową razem z raportem rocznym

– Prawdopodobnie opublikujemy długoterminową politykę dywidendową razem z raportem rocznym. Na pewno tegoroczna dywidenda i wcześniejsze, które wypłacaliśmy przez ostatnie dwa lata, wpisują się w tę politykę – powiedział Folta podczas telekonferencji.

Dodał, że polityka dywidendowa będzie „prosta i klarowna”.

Wcześniej w listopadzie zarząd TIM podjął decyzję o wypłacie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy na koniec 2020 roku w łącznej wysokości 26 639 040 zł brutto, czyli 1,2 zł brutto na jedną akcję, z czego kwota w wysokości 5 549 800 zł pochodzi z zysku wypracowanego przez spółkę w okresie 01.01.2020 – 30.06.2020 r, natomiast kwota w wysokości 21 089 240 zł pochodzi ze środków zgromadzonych na funduszu dywidendowym.

W czerwcu 2020 r. akcjonariusze TIM zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę 5,55 mln zł z zysku za 2019 r., wynoszącego 22,71 mln zł, wynika z podjętych uchwał. Kwotę w wysokości 17,16 mln zł przeznaczono na fundusz dywidendowy.

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 890 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o tim)

 • sWIG80 jest najwyżej od 2007 r., w grze Oponeo.pl i Ryvu

  Inwestorzy pozostają w szampańskich humorach. Dobre nastroje na warszawskiej giełdzie, będące pochodną oczekiwań na świetny 2021 rok dla akcji, pchają w górę indeksy. Najmocniej zyskuje sWIG80, który wybił się powyżej szczytu z 2017 roku i testuje poziomy nieoglądane od 2007 roku.

 • Oponeo.pl sfinalizowało przejęcie Rotopino.pl od TIM za 35 mln zł

  Oponeo.pl podpisało ze spółką TIM umowę przenoszącą własność wszystkich akcji Rotopino.pl. Wartość transakcji wynosi 35 mln zł.

 • Szczepionka przeciwko giełdowym spadkom, w grze Polnord i KGHM

  Giełda w Warszawie kontynuuje wzrosty. Zatwierdzenie przez Wielką Brytanię szczepionki na Covid-19 i perspektywa uchwalenia pakietu pomocowego w USA podziałała na wyobraźnię inwestorów. W centrum uwagi znalazł się KGHM, który rośnie w ślad za drożejącą miedzią, a także spółki Polnord, Cormay i TIM.

 • TIM zdecydował o 1,20 zł na akcję dywidendy zaliczkowej za 2020 r.

  Zarząd TIM podjął decyzję o wypłacie zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy na koniec 2020 roku w łącznej wysokości 26,64 mln zł brutto, czyli 1,20 zł brutto na jedną akcję, z czego kwota w wysokości 5,55 mln zł pochodzi z zysku wypracowanego przez spółkę w okresie 01 stycznia 2020 - 30 czerwca 2020 r, natomiast kwota w wysokości 21,09 mln zł pochodzi ze środków zgromadzonych na funduszu dywidendowym.

 • Czarne konie sezonu wyników za III kwartał Na warszawskiej giełdzie ruszyła karuzela raportów za III kwartał, czyli okres, w którym gospodarka podnosiła się w wielkiego lockdownu. StockWatch.pl sprawdził, które branże oraz spółki najlepiej poradziły sobie w tym trudnym okresie i mogą sprawić niespodziankę w najnowszych sprawozdaniach.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR