TIM osiągnął rekordowe 800 mln zł obrotów w 2019 r.

Omawiane walory:

Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów osiągnęły w 2019 r. najwyższy w ponad 32-letniej historii spółki poziom 799,6 mln zł, co oznacza wzrost o 6,2 proc. w stosunku do 2018 r. Ponad 70 proc. tej kwoty (562 mln zł, +11,8 proc. rdr.) przyniosła sprzedaż online. Kurs akcji dystrybutora materiałów elektrotechnicznych rośnie o ponad 5 proc.

Fot. fb/TIM SA

Najwyższy wolumen przychodów ze sprzedaży TIM zanotował w październiku 2019 r., gdy po raz pierwszy w historii obroty przekroczyły 80 mln zł (80,35 mln zł). Z kolei grudzień 2019 r. okazał się najlepszy pod względem miesięcznej dynamiki wzrostu obrotów rok do roku (+12,5 proc. – z 53,82 mln zł w XII 2018 r. do 60,55 mln zł w XII 2019 r.).

– Rok 2019 to bez wątpienia czas bicia przez TIM kolejnych rekordów i osiągania tego, co jeszcze 5-10 lat temu wydawało się nieosiągalne. W aż 11 miesiącach nasze obroty przekroczyły 60 milionów złotych, zaś czwarty kwartał przyniósł zarówno miesięczny rekord wszech czasów, jak i najwyższe kwartalne przychody ze sprzedaży (ponad 211,5 mln zł) – zauważa Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

– To efekt nieustannego doskonalenia naszego hybrydowego modelu sprzedaży. Mam na myśli zarówno technologię, dzięki której funkcjonuje kanał e-commerce, jak i cały team, pracujący z naszymi dostawcami i klientami. To wyjątkowe połączenie pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość i stawiać sobie co roku kolejne, ambitne cele – dodaje Krzysztof Folta.

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 830 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT tim, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR