TIM sypnie groszem na święta

Omawiane walory:

Dystrybutor materiałów elektrotechnicznych w ramach zaliczki na poczet dywidendy wypłaci 17,76 mln zł. Gotówka trafi do akcjonariuszy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

tim,dywidenda,wyniki

(Fot. TIM)

Akcjonariuszy TIM czeka wcześniejsza wypłata. Do podziału trafi 17,76 mln zł, z czego 5,55 mln zł pochodzi z zysku wypracowanego w tym roku, a pozostałe 12,2 mln zł ze środków zgromadzonych na funduszu dywidendowym. Na każdą akcję przypadnie po 0,80 zł brutto, co przy czwartkowym kursie zamknięcia daje stopę w okolicach 8,8 proc.

Dzień ustalenia prawa do dywidendy zaliczkowej wyznaczono na 13 grudnia. Zgodnie z zasadą rozliczeń KDPW, podział środków nastąpi w oparciu o liczbę akcji w portfelu na koniec sesji 11 grudnia. Gotówka pojawi się na rachunkach maklerskich akcjonariuszy 20 grudnia, czyli jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

W ubiegłym roku TIM również wypłacił zaliczkę na poczet dywidendy. Wówczas w puli było 22,2 mln zł, a stawka na akcję wyniosła równo 1 zł (stopa 13,2 proc.).

>> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

TIM nie prezentował jeszcze wyników za III kwartał. Publikację raportu zaplanowano na 20 listopada. W I półroczu spółka odnotowała 8,46 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 6,63 mln zł zysku rok wcześniej. Jeszcze mocniej podskoczył zysk operacyjny, bo o ponad 70 proc. do 14,78 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 417,7 mln zł wobec 392 mln zł rok wcześniej. Tak mocna poprawa to zasługa zmiany modelu biznesowego i koncentracji na e-commerce.

TIM to dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na GPW. W piątek kurs akcji rośnie o 7,4 proc. do 9,60 zł. To najwyższy poziom od lipca br.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT tim, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR