TIM sypnie groszem na święta

Omawiane walory:

Dystrybutor materiałów elektrotechnicznych w ramach zaliczki na poczet dywidendy wypłaci 17,76 mln zł. Gotówka trafi do akcjonariuszy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

tim,dywidenda,wyniki

(Fot. TIM)

Akcjonariuszy TIM czeka wcześniejsza wypłata. Do podziału trafi 17,76 mln zł, z czego 5,55 mln zł pochodzi z zysku wypracowanego w tym roku, a pozostałe 12,2 mln zł ze środków zgromadzonych na funduszu dywidendowym. Na każdą akcję przypadnie po 0,80 zł brutto, co przy czwartkowym kursie zamknięcia daje stopę w okolicach 8,8 proc.

Dzień ustalenia prawa do dywidendy zaliczkowej wyznaczono na 13 grudnia. Zgodnie z zasadą rozliczeń KDPW, podział środków nastąpi w oparciu o liczbę akcji w portfelu na koniec sesji 11 grudnia. Gotówka pojawi się na rachunkach maklerskich akcjonariuszy 20 grudnia, czyli jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

W ubiegłym roku TIM również wypłacił zaliczkę na poczet dywidendy. Wówczas w puli było 22,2 mln zł, a stawka na akcję wyniosła równo 1 zł (stopa 13,2 proc.).

>> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

TIM nie prezentował jeszcze wyników za III kwartał. Publikację raportu zaplanowano na 20 listopada. W I półroczu spółka odnotowała 8,46 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 6,63 mln zł zysku rok wcześniej. Jeszcze mocniej podskoczył zysk operacyjny, bo o ponad 70 proc. do 14,78 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 417,7 mln zł wobec 392 mln zł rok wcześniej. Tak mocna poprawa to zasługa zmiany modelu biznesowego i koncentracji na e-commerce.

TIM to dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na GPW. W piątek kurs akcji rośnie o 7,4 proc. do 9,60 zł. To najwyższy poziom od lipca br.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT tim, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • TIM osiągnął rekordowe 800 mln zł obrotów w 2019 r.

  Ze wstępnych szacunków wynika, że przychody TIM ze sprzedaży netto towarów i usług związanych bezpośrednio ze sprzedażą towarów osiągnęły w 2019 r. najwyższy w ponad 32-letniej historii spółki poziom 799,6 mln zł, co oznacza wzrost o 6,2 proc. w stosunku do 2018 r. Ponad 70 proc. tej kwoty (562 mln zł, +11,8 proc. rdr.) przyniosła sprzedaż online. Kurs akcji dystrybutora materiałów elektrotechnicznych rośnie o ponad 5 proc.

 • Faworyci DM mBanku na listopad

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał kilkanaście spółek, które warto obserwować w najbliższych tygodniach. 

 • 14 czarnych koni sezonu wyników za I kwartał wg DM mBanku

  Analitycy DM mBanku w cyklicznym raporcie wskazali kilkanaście spółek, które w trwającym sezonie mogą błysnąć dynamiką zysków. Wśród faworytów są reprezentanci siedmiu ważnych branż.

 • TIM i Agora w górę, a Budimex i LPP w dół po wynikach

  Wyniki i doniesienia ze spółek zdominowały przedpołudniową część handlu na warszawskiej giełdzie. W centrum uwagi znalazł się TIM, Agora, LPP, Budimex i LC Corp. Uwagę przyciąga również PKN Orlen, który ogłosił plan przejęcia bankrutującego Ruchu.

 • TIM proponuje 1,1 mln zł zysku na dywidendę, 9,1 mln zł na fundusz dywidendowy

  Zarząd TIM podjął uchwałę w sprawie zarekomendowania akcjonariuszom, aby na dywidendę przeznaczyć 1,11 mln zł z zysku za 2018 rok, a 9,1 mln zł - na fundusz dywidendowy.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR