Trzy wiedźmy rozstrzygną o losach WIG20. Amica i Selena FM rosną po wynikach

Omawiane walory: , , ,
Czwartkowy mocny zwrot WIG20 z 3,5-miesięcznych minimów nie znajduje kontynuacji. Losy piątkowej sesji rozstrzygną się w ostatniej godzinie, gdy do gry włączą się tzw. trzy wiedźmy. Do tego czasu w centrum uwagi są małe i średnie spółki.
Amica, rainbow, kety, selenafm, komentarz, akcje, indeksy,

Mapa rynku. Źródło: ATTrader.pl

Dziś przypada Dzień Trzech Wiedźm. To jeden z 4 dni w roku, gdy wygasają serie instrumentów pochodnych na indeksy i akcje. Konkretnie wrześniowe serie. W tym te najważniejsze – na indeks WIG20. To dość często prowadzi do podwyższonej zmienności na blue chipach w samej końcówce notowań. Stąd też obserwowany przed południem spokój i niewielka zmienność WIG20 nie zaskakuje. Aczkolwiek w tym konkretnym przypadku, dodatkowo wpisuje się ona w bardzo podobne zachowanie obserwowane na wielu innych europejskich indeksach.

Przedpołudniowa konsolidacja nie tylko nie rozstrzyga o losach sesji, bo jak to zostało zaznaczone wyżej, te rozstrzygną się w jej końcówce, ale też nie jest oznaką słabości popytu, po tym jak wczoraj WIG20 zawrócił z 3,5-miesięcznego minimum, broniąc lokalnego wsparcia z pierwszej połowy miesiąca (1.720 pkt.) i kreśląc na wykresie dziennym świecową formację młota. W dalszym ciągu możliwe jest potwierdzenie tej formacji, co powinno skutkować próbą wzrostu z obecnych 1.743 pkt. w okolicę 1.780 pkt. Ale też realne jest jej zanegowanie. Na gruncie analizy technicznej, po tym jak na początku września WIG20 wybił się dołem z 3-miesięcznej konsolidacji, ten drugi scenariusz jest bardziej realny. Dlatego niezmiennie technicznym celem pozostaje 1.650 pkt.

W oczekiwaniu na to co na blue chipach wywiną wiedźmy, uwaga inwestorów skupia się na średnich i małych spółkach. A jest tam granych kilka ciekawych tematów. M.in. akcje Amiki i Seleny drożeją po publikacji wyników finansowych.

W II kwartale Amica zarobiła netto 23,3 mln zł, co było wynikiem nieznacznie lepszym od konsensusu. Zysk operacyjny wzrósł do 32 mln zł z 31 mln zł rok wcześniej, a przychody spadły do 594,7 mln zł z 688,8 mln zł. Spółka spodziewa się, że w III kwartale zanotuje dodatnią dynamikę rok do roku zarówno w odniesieniu do zysków, jak i przychodów. Akcje Amiki drożeją o 3,9 proc. do 144,20 zł.

Selena FM poprawiła w II kwartale zyski o 79 proc. rok do roku. Zysk netto ukształtował się na poziomie 26,08 mln zł. W tym czasie zysk operacyjny wzrósł do 34,9 mln zł z 24,5 mln zł przed rokiem. Przychody natomiast spadły o 8,2 proc. do 294,93 mln zł. Akcje spółki drożeją o 3,8 proc. do 15,10 zł, atakując już dziś poziom 16 zł, co było najwyższym kursem od 8,5 miesiąca.

Jednym z liderów zwyżek na GPW jest Rainbow Tours. Akcje turystycznej spółki drożeją aż o 24,3 proc. do 15,85 zł, po tym jak wczoraj wykonały zwrot z 11,40 zł, co było najniższym ich kursem do 5 miesięcy. Można wskazać aż 3 potencjalne czynniki stojące za tym wzrostem. Po pierwsze, i jest to najważniejszy element układanki, analitycy Ipopema Securities w raporcie z 10 września wycenili jedną akcję spółki na poziomie 18 zł i rekomendują ich kupno. Zresztą nie tylko ich, ale również Enter Air. Po drugie, za wzrostami przemawia technika, czyli wczorajszy zwrot kursu. I po trzecie, Rainbow Tours nie będzie zwracać swoim klientom pieniędzy z niezrealizowanych wyjazdów w związku z pandemią, odsyłając ich do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

W piątek na GPW negatywnie wyróżniają się natomiast akcje Kęt. Ich kurs spada o 5,7 proc.(o 26,50 zł) do 439 zł. Jednak tylko pozornie. Kęty są dziś pierwszy dzień notowane bez dywidendy w wysokości 35 zł na jedną akcję.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT amica, kety, RAINBOW, SELENAFM, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR