Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Unimot utworzył odpis w spółce zależnej, wynik grupy za 2018 r. będzie niższy o 3,7 mln zł

Opublikowano: 2019-03-20 09:58:43

Omawiane walory:

Zarząd Unimotu zdecydował o utworzeniu odpisu na utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych w spółce zależnej Blue Cold Sp. z o.o. w wysokości 3,15 mln zł. Dodatkowo, zarząd zdecydował o odpisie na udziałach spółki Blue Cold wysokości 3,5 mln zł. Skonsolidowany wynik Unimotu za 2018 rok będzie tym samym niższy o 3,72 mln zł.

Fot. fb/AVIA Polska

– Decyzja została podjęta po sporządzonym w dniu dzisiejszym teście na utratę wartości środków trwałych na dzień 31 grudnia 2018 r., które wykazały niższą wartość odzyskiwaną niż wartość bilansowa poszczególnych składników majątkowych tworzących punkt skraplania gazu ziemnego w Uniszkach Zawadzkich – podstawowe aktywo spółki Blue Cold. Wartość bilansowa środków trwałych w wysokości 7.453.495,02 zł na dzień 31 grudnia 2018 r. jest wyższa od zweryfikowanej wartości godziwej (możliwej do uzyskania z ewentualnej sprzedaży poszczególnych składników majątkowych w aktualnym ich stanie technicznym po potrąceniu kosztów zbycia) wynoszącej 4.301.788,57 zł – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wysokość dokonanego odpisu z tytułu utraty wartości rzeczowych aktywów trwałych spółki Blue Cold wyniósł 3.151.706,45 zł. Dodatkowo, zarząd emitenta zdecydował o odpisie na udziałach spółki Blue Cold w wysokości 3.532.831 zł.

-Powyższe zdarzenia będą miały wpływ na wyniki finansowe w następujący sposób:
1. Na wyniki skonsolidowane emitenta:
– odpis z tytułu utraty wartości rzeczowych aktywów trwałych: – 3.151.706,45 zł,
– odpis na wartości firmy: – 572.387,54 zł.

2. Na wyniki jednostkowe emitenta:
– odpis na udziałach Blue Cold: – 3.532.831 zł – czytamy.

Unimot podał, że obecnie poszukiwany jest inwestor strategiczny, który zaangażuje środki finansowe na poprawę efektywności produkcji, umożliwiającej Blue Cold osiągnięcie satysfakcjonującego zysku.

– Jednocześnie spółka informuje, że zgodnie z najlepszą wiedzą zarządu na chwilę obecną, realizacja prognozy skonsolidowanego zysku EBITDA na 2018 r. w wysokości 12 mln zł, którą spółka przedstawiała w strategii grupy kapitałowej Unimot (…) nie jest zagrożona – podsumowano.

Kurs Unimotu spada o 8,15 proc., a cena za walor wynosi obecnie 12,40 zł.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o UNIMOT)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku