Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

ZCh Police rekomendują niewypłacanie dywidendy z zysku za 2018 r.

Opublikowano: 2019-05-21 09:39:32

Omawiane walory:

Zarząd Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police (ZCh Police) zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie zysku netto za 2018 w wysokości 29.531.767,29 zł w całości na powiększenie kapitału zapasowego.

– Zarząd spółki, pomimo deklarowanej w strategii Grupy Azoty 2013-2020 polityce dywidendowej wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy, rekomenduje, aby osiągnięty w 2018 roku zysk netto w całości pozostawić w spółce. Pozostawienie zysku w spółce będzie stanowić zabezpieczenie realizacji zaplanowanych zamierzeń inwestycyjnych, w szczególności dotyczących zapewnienia finansowania wkładu własnego projektu ‚Polimery Police’ – czytamy w komunikacie.

W celu realizacji powyższej uchwały zarząd wystąpi do rady nadzorczej spółki o dokonanie oceny wniosku oraz do walnego zgromadzenia w celu dokonania podziału zysku za rok obrotowy 2018.

Głównym przedmiotem działalności Zakładów Chemicznych Police jest produkcja wyrobów chemicznych wytwarzanych w dwóch segmentach branżowych: nawozy i biel tytanowa. Obecnie Police wchodzą w skład Grupy Azoty, która skupia cztery największe polskie zakłady chemiczne – z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna-Koźla.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Police)

 • Chemia, czyli czarny koń sezonu wyników za II kwartał 2019 r.

  Do zamknięcia okresu rozliczeniowego pozostało jeszcze kilka tygodni, ale już teraz wiadomo, że cały II kwartał będzie wyjątkowo udany dla branży chemicznej. 

 • Zakłady Chemiczne Police zawiesiły publiczną ofertę akcji

  Zarząd spółki wycofał się z planowanego podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Swoją decyzję spółka argumentuje możliwością wystąpienia ewentualnych ryzyk dla inwestorów wynikających z aktualnego stanu prawnego dot. prawa pierwokupu akcji przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, przysługującego wobec spółek posiadających nieruchomości rolne.

 • Świetny kwartał Grupy Azoty. Zyski i przychody urosły w dwucyfrowym tempie

  Grupa Azoty ma za sobą wymarzony początek roku. Wyniki za I kwartał na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat zanotowały wysokie dwucyfrowe dynamiki. Spółce sprzyjały m.in. spadki cen gazu oraz wzrosty stawek większości produktów w segmentach nawozy i chemia.

 • Grupa Azoty ma umowę z Hyundai Engineering na realizację Polimerów Police

  PDH Polska, spółka celowa Azoty POLICE i Grupy Azoty, oraz Hyundai Engineering zawarły umowę na kompleksową realizację projektu Polimery POLICE według formuły "pod klucz". Wynagrodzenie należne wykonawcy ma charakter ryczałtowy i wynosi 992,8 mln euro netto w zakresie podstawowym.

 • Grupa Azoty może pozyskać kolejnego inwestora do spółki PDH Polska

  Grupa Azoty nadal rozmawia z podmiotami zainteresowanymi wejściem kapitałowym do spółki PDH Polska, realizującej inwestycję Polimery POLICE, poinformował prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki. Potencjalna wielkość zaangażowania kolejnego podmiotu to ok. 200 mln zł.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku