pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

althanowy

althanowy

Ostatnie 10 wpisów
DRIVER77 napisał(a):
PIT 38 nie łączysz z innymi dochodami (praca,emerytura,renta)
PIT 37 oraz 38 to dwie różne kwestie których nie łączysz ze sobą.

Akurat do limitu ulgi na dziecko dochody te się łączy:
Cytat:
Prawo do ulgi przysługuje natomiast rodzicom zarabiającym w roku podatkowym nie więcej niż 112.000 i pozostającym cały rok w związku małżeńskim, a także osobie, która nie będąc w związku małżeńskim przez cały rok spełnia warunki, by uznać ją za osobę samotnie wychowującą dziecko (faktycznie samotnie wychowuje dziecko będąc panną, kawalerem, wdową, wdowcem, rozwódką, rozwodnikiem, osobą, której małżonek został pozbawiony praw rodzicielskich lub odbywa karę pozbawienia wolności).
Za dochody, które należy brać pod uwagę, uważa się dochody uzyskane łącznie w danym roku podatkowym, do których mają zastosowanie:
- skala podatkowa (podatek 18 i 32%, czyli wszystkie podstawowe tytuły zarobkowania),
- podatek liniowy 19%, czyli wykazywanych standardowo na PIT-36L (mimo, że podatnik od dochodów opodatkowanych w ten sposób nie odliczy ulgi, to dochody tego rodzaju do limitu musi doliczyć),
- dochody ze zbycia akcji, udziałów w spółkach i pochodnych papierów wartościowych oraz praw z nich wynikających (czyli wykazywanych standardowo na PIT-38)
.
Sumować należy kwotę dochodów z powyższych tytułów, czyli wartość uprzednio obniżoną o przysługujące koszty uzyskania przychodów. Sumę powyższych dochodów pomniejsza się dodatkowo o kwotę składek ZUS

Już wiem. Sytuacja jest dość kuriozalna. Wg tej interpretacji:
www.pit.pl/aktualnosci-podatko...
straty nie można traktować jako ujemnego dochodu i trzeba by policzyć dochód zerowy dla mojej straty. Tak licząc nie moglibyśmy odliczyć ulgi na dziecko.

ALE można rozliczyć się osobno. I wtedy żona może odliczyć całą ulgę na dziecko, bo suma wszystkich jej dochodów nie przekracza 56tys. :)

I tak oto pierwszy raz widzę, jak rozliczanie osobne jest bardziej korzystne niż wspólne... Polskie przepisy podatkowe są naprawdę wyjątkowe...

Witam wszystkich,

Czy miał ktoś do czynienia z poniższym problemem, albo zna wykładnię?:

Rozliczam się z żoną w PIT-37. Nasze łączne dochody (ze stosunku pracy), pomniejszone o składki na ubezpieczenie społeczne są nieco poniżej (około 105tys.) limitu odliczenia ulgi na dziecko (limit to 112.000zł). Dodatkowo oboje dokonaliśmy sprzedaży papierów wartościowych w 2014 roku: żona ma około 9000 dochodu, ja mam około 4000 straty. Jak łącznie to wszystko dodam to wychodzi około 110tys., czyli mieścimy się w limicie, umożliwiającym odliczenie ulgi na dziecko, tylko nie jestem pewny, czy po dodaniu do dochodu z pracy i dochodu żony z PIT-38 mam prawo odjąć moją stratę z PIT-38? Logicznie myśląc tak, ale przepisy nie zawsze są logiczne...?

ricco1 napisał(a):
ma ktoś już kasę dzisiaj od EKA 0215?

Tak, mam (mBank). A czemu miałoby nie być?

trzaska napisał(a):
a co myślicie o tym?

To co zawsze - lepsza rzeczywista kasa od urojonej... ;)

Cytat:
Od 21 lutego tych papierów nie miałbym w portfelu

A nie od 21 stycznia przypadkiem?

Cytat:
Stawiam na prezesa.

No i miałem rację. W dniach 23-27 czerwca prezes Tuora "wrzucił" w rynek ponad 700tys. akcji...

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/com...

Dodatkowo przyłączył się ktoś z zarządu z 22.692 akcji:

Akcje Orphee też nadają się do sprzedaży przez członków zarządu (9.405szt.):

Stawiam na prezesa. Miałem akcje CRM, kiedy sprzedawał w lutym 2013r. także przed emisją (dobrze, że miałem SL). Wg mnie prezes Tuora może i jest dobry w tym co robi, ale zupełnie nie liczy się z akcjonariuszami (zwłaszcza drobnymi).

Cytat:
Na ile dni Brs zniknął z gpw? Kiedy będzie można kupić/sprzedać akcje?

Masz trzy posty wyżej... d'oh!

topfacet napisał(a):
W sumie byly trzy transakcje nabycia akcji przez JZ.

Aby być dokładnym, to dwie nabycia i jedna zbycia:
1. 10-02-2014: kupno 24.409szt. po średniej cenie 1,40zł,
2. 12-02-2014: kupno 5.914szt. po średniej cenie 1,25zł,
3. 13-02-2014: sprzedaż 20szt. po średniej cenie 1,30zł.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 20 stycznia 2020 22:37:31
Liczba wpisów: 40
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,735 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d