pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

transformers

transformers

Ostatnie 10 wpisów
Sporo zmian w tej spółce. Sprzedali aktywa związane z dotychczasową działalnością (medycyna estetyczna) i przyjęli nowy kierunek rozwoju (gry komputerowe i mobilne). Mają już nawet list intencyjny z One More Level w sprawie połączenia spółek - biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Czy możliwa byłaby analiza spółki?

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

A 2 tygodnie temu Spółka miała być w świetnej kondycji finansowej - obligacje.pl/pl/a/wywiad-jeste...

W spółce pojawił się nowy inwestor - www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Czy istniałaby szansa na analizę?

Również prosiłbym o analizę spółki.

Raport za 4 kwartał 2016 (zysk netto 0,25 mln zł) pokazuje, że po kilku kwartałach zastoju w branży w końcu mamy odbicie i to bardzo mocne. W dodatku widać po raporcie miesięcznym za styczeń, że biznes zaczyna się coraz lepiej rozwijać (ważny jest wzrost przychodów z usług serwisowych). Siedzę tu już od jakiegoś czasu, ale teraz mam spore przekonanie, że nadchodzą lepsze czasy dla kursu, który jest zdołowany przez gorsze wyniki w latach 2015/2016 (brak naborów i przetargów).

Jak oceniacie plany emisji akcji po cenie nie niższej niż 1,6 zł - www.newconnect.pl/index.php?pa... ?

Uda im się przeprowadzić taką emisję przy obecnej wycenie rynkowej?

newconnect.pl/?page=1045&p...
Finansowanie zapewnione, więc ważny czynnik ryzyka odpada.

Pierwszy raport z zyskiem od sześciu kwartałów. Przychody spadły rdr., ale zmniejszenie kosztów pozwoliło wypracować dodatni wynik finansowy. Link do raportu - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Może StockWatch przygotuje analizę tej spółki?

Jak dla mnie to ten ich produkt ACCELO to może być naprawdę złoty strzał - www.xsystem.pl/oferta/rozwiaza... W każdej firmie są dokumenty, które krążą pomiędzy różnymi osobami, jednostkami czy działami, więc rynek zbytu jest ogromny. Myślę, że będą nim w stanie konkurować z zagranicznymi podmiotami, pewnie głównie ceną i dostosowaniem do polskich realiów. Najważniejsze to bezpośrednie przełożenie na przychody, a także na rentowności.

Jak na razie to skala działalności pozostaje na stabilnym poziomie, a nawet się nieco zwiększa (raport za luty br.). Kluczowy jest też fakt, że zwiększają udział faktoringu niepełnego. To im daje większe bezpieczeństwo. Też mnie ciekawi bardzo sprawa ich finansowania.

W akcjonariacie zmiany. Teraz głównym akcjonariuszem jest TF Mibrok, które ma blisko 38,5% udziałów w kapitale - biznes.pap.pl/espi/pl/reports/... Raport za 4 kw. i cały 2014 r. nawet niezły, bo spółka miała w 2014 r. na poziomie skonsolidowanym 0,17 mln zł zysku netto - biznes.pap.pl/pl/reports/ebi/c... Szkoda tylko, że nie potrafią zrobić scalenia akcji, bo obecne obroty są bardzo niskie.

Kluczowy jest teraz wpływ wejścia do Żabki i Freshmarketu dla poziomu sprzedaży, a tym zysków. Jeśli będzie on widoczny to ekspansja zagraniczna, o której wspominają, może być realna - finanse.wp.pl/kat,1033731,titl...

Kurs rzeczywiście słabo się zachowuje. Wskaźniki niby bardzo dobre, ale płynność obrotu niewielka. Jak oceniacie ich obecną sytuację?

W 3Q niestety zanotowali stratę. Ale i tak jest narastająco w tym roku zysk. Na tle branży wskaźniki wyglądają dalej bardzo dobrze. Trzeba poczekać na realizację ich planów rozwoju, bo wtedy się to przełoży pewnie na wyniki finansowe.

Po dobrym raporcie P/E spadło w okolice 16, a wydaje mi się, że perspektywy są jeszcze lepsze.
Szkoda tylko, że rynek nie dostrzega ich dobrych wyników, a przede wszystkim progresji przychodów i zysków. Jak w 4 kw. pokażą dodatni wynik to kurs ma szansę się piąć w górę.

Ale obroty dzisiaj, najwyższe w historii. Coś się będzie działo? Pamiętam jak ich Dr. Kalliwoda wycenił rok temu na 1,1 zł: www.stockwatch.pl/przeglad-pra...

Kontraktów coraz więcej, ale kurs się nieco zatrzymał.
Wszystko zależy od realizacji prognoz finansowych na 2014 r.:
Przychody - 7.400 tys. zł
EBIT - 1.465 tys. zł
EBITDA - 2.247 tys. zł

link: www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Na plus dla nich jest także scalenie akcji, bo to poprawiło płynność.

Mocno zapomniana spółka z tego LS Tech-Homes, a pomysł na biznes mają dosyć ciekawy.
W sierpniu podpisali list intencyjny z brazylijskim podmiotem (wartość umowy to 53 mln reali brazylijskich ~ 72 mln zł) - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Dostali ostatnio zaliczkę (5,22 mln zł) w ramach dofinansowania projektu (PO IG 4.4) - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Jak zaczną realizować projekty to przychody i zyski mogą rosnąć w tempie kilkuset proc. rocznie.

Wyniki finansowe się niestety nie poprawiają, więc obstawiam, że ktoś to przejmie i wprowadzi w ich miejsce swój biznes. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Gdzie się zatrzymają te spadki?
Raporty miesięczne nie napawają optymizmem.
Spółka potrzebuje chyba głębokiej restrukturyzacji.

Kurs ładnie rośnie w tym tygodniu i to na większych obrotach.
W akcjonariacie jest Qumak, a to mocny gracz w branży IT.
Mają ciekawy produkt dla JST, a to najlepszy klient, bo nigdy nie ma problemów z płatnościami.

Wykres historyczny:

kliknij, aby powiększyć


Wczoraj i dzisiaj obroty były dużo większe niż wcześniej, ale jesteśmy na historycznych minimach. Niestety transakcja nabycia SCOT'a okazała się nietrafiona i pomimo odstąpienia od umowy (http://www.newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=BPN&id=53843&id_tr=1) chyba dalej się odbija na wynikach BPN.

Jak im idzie sprzedaż piwa i czy wprowadzają jakieś nowe marki na rynek? Chyba trzeba będzie poczekać na lepsze wyniki finansowe, żeby kurs się ruszył.

Projekt uchwały odnośnie emisji akcji zgłoszony przez głównego akcjonariusza - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Wygląda więc na to, że są szanse na emisję z zachowaniem prawa poboru (dzień ustalenia to 31.10). To raczej dobry znak dla akcjonariuszy, bo będą mogli uczestniczyć w podwyższeniu kapitału i objąć akcje poniżej ceny rynkowej. Ale trzeba poczekać do protokołu z NWZA i wtedy będzie można ocenić.

Spółka zadebiutowała na NewConnect 2. lipca br.
Jej działalność skupiona jest w trzech głównych obszarach:
- produkcji barwników i pigmentów;
- produkcji biosufaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej;
- badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych.

Mają plany debiutu na londyńskim AIM - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Chcą też pozyskać 20 mln zł z emisji obligacji - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Obroty od debiutu na NC są naprawdę solidne. Zobaczymy jak się będą dalej rozwijać.

Wyniki dalej nie są najlepsze, więc i kurs spada systematycznie. W aktywach główną pozycję stanowią wartości niematerialne i prawne (5,8 mln zł) podczas gdy wszystkie aktywa wynoszą łącznie niecałe 6,3 mln zł. Zobowiązań mają zaledwie 0,16 mln zł, więc nie zdziwi mnie sytuacja gdy MCI będzie chciało w miejsce Digitala wprowadzić na giełdę jakiś inny podmiot ze swojej stajni.

www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Jak odbieracie tą rezygnację Członka Zarządu?

anty_teresa napisał(a):
Zobacz ile przyznanych dotacji miał orzeł opony...

Samo przyznanie dotacji nie buduje wartości spółki.


Ale tutaj specyfika branży jest jednak nieco inna niż w przypadku Orła.
Mają jasną strategię rozwoju, którą pokazali. To inwestorzy mogą teraz ocenić czy wierzą w jej realizację czy też nie. W arkuszu dużo większa podaż pojawia się dopiero powyżej 2,20 zł. Osobiście dobrze oceniam także pojawienie się znanego inwestora w akcjonariacie, bo to zawsze zwiększa zaufanie do spółki. Poczekajmy do wyników za 3Q oraz informacji o rezultatach działań ich Inkubatorów.

Emisja akcji w drodze - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Cena emisyjna 0,22 zł, ale nie wiadomo czy będzie z zachowaniem PP czy też bez. Ciekaw jestem reakcji rynku.

Raport kwartalny był raczej słaby, bo mieli stratę 115 tys. zł (http://www.newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=ARI&id=68819&id_tr=1).
Na plus dla nich jest podpisanie umowy o wartości 796 tys. zł - www.newconnect.pl/?page=1045&a...
Może to mieć znaczący wpływ na ich wyniki finansowe.
A na kursie po raz kolejny dotknięte zostało lokalne minimum na poziomie 24 gr.

Wygląda na to, że główny akcjonariusz dokupuje akcji.
Podczas poprzedniego NWZA w lipcu mieli ich 98.378.195 - gpwinfostrefa.pl/espi/pl/repor...
Podczas wrześniowego NWZA mieli 100.278.195 akcji - gpwinfostrefa.pl/espi/pl/repor...
Kupili więc 1,9 mln akcji.
Najważniejsze, że mamy w końcu poprawną uchwałę o scaleniu akcji - gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/new...

Solidną dywidendę (10 gr) wypłacili. Wyniki wyglądają na stabilne, a przed nami kolejne inwestycje ich Inkubatorów. Wraz z wejściem nowego akcjonariusza znacząco wzrosły obroty. Kurs znajduje się w okolicach historycznych maximów (~1,80 zł; link www.attrader.pl/pl/akcje/EBC/n...).
Kapitalizacja spółki wynosi niecałe 5,5 mln zł, a samych przyznanych dotacji mają 20 mln zł (informacja z raportu kwartalnego; www.newconnect.pl/?page=1045&a...).

Raport za 2Q pozytywnie zaskoczył. Widać w nim efekty wdrożenia produkcji w ub. roku dla nowego klienta z branży automotive.

Skonsolidowany zysk netto wyniósł 1.409 tys. zł (sprzedaż 11.295 tys. zł) wobec 650 tys. zł rok wcześniej (sprzedaż 8.015 tys. zł).

Hydrapres MT powiększa też portfel zamówień.

Dzięki takim wynikom C/Z spadło w okolice 8.

Jak pojawi się popyt i zainteresowanie to może skończy się ta konsolidacja.

Wydaje mi się, że chwilowe niedziałanie strony było związane ze zmianami, bo dodali dział dla inwestorów - www.sferanet.pl/dla-inwestorow...

Jest tam dużo ciekawych informacji o spółce, rynku, realizowanych projektach czy wynikach finansowych.

Często nowe podmioty na alternatywnym rynku są omijane, mimo iż są interesujące, bo rynek chce poczekać na ich rozwój oraz jego ocenę.

Twoje prawo. Ja porównuję ACA z branżą i wychodzi na to, że są niedowartościowani.
I to, że zmniejszają przychody (biznes), żeby zwiększać rentowność, to moim zdaniem nie powinien być zarzut wobec spółki.
Stawiają na ekspansję zagraniczną (Czechy i Słowacja).
Może uda im się też wdrożyć ten internetowy system obsługi.
To powinno zawsze pomóc generować dodatkowe przychody.

Rzeczywiście brakuje popytu. Ale liczby mnie już bardziej przekonują.

Spółka - C/Z
OPENNET - 4,0
SFERANET - 6,2
YURECO - 10,4 (wyniki za 1Q)
KORBANK - 14,3
IU - 15,2 (wyniki za 1Q)
TELESTR - 16,2 (wyniki za 1Q)
AITON - 20,3 (wyniki za 1Q)
TELGAM - 32,2 (wyniki za 1Q)
EASYCALL - x (wyniki za 1Q)
ERS - x
MARSOFT - x (wyniki za 1Q)

Widać, że SFN i OPE to zdecydowani liderzy sektora.

A strona www już działa.

Coś lepszego się dzisiaj podziało na kursie. Ale osobiście spadek w okolice 40 gr nie będzie dla mnie zaskoczeniem. Chyba jeszcze trochę brakuje siły popytu tutaj. I możliwe, że gdyby nie przychody finansowe to wynik w 2Q mógł być zdecydowanie gorszy.

Presja podażowa wciąż jest spora, co było widać dzisiaj po zleceniach.
Nie będę zaskoczony jak kurs jeszcze spadnie.
2 kw. mieli udany (wzrost zysków i przychodów; www.newconnect.pl/?page=1045&a... ), ale inwestorów to chyba na razie nie przekonuje.

Po wynikach za 2Q P/E spadło nam w okolice 4,5.
W minionym kwartale wypracowali 346 tys. zł zysku netto vs. 6 tys. zł zysku netto w 2 kw. 2013 r.
Było też zdarzenie jednorazowe (zakończenie sporu z kontrahentem), co jest zapewne widoczne w innych przychodach operacyjnych.
Przychody cały czas idą w górę i w 2 kw. 2014 r. sięgnęły 1,12 mln zł.
Pozytywne jest też zmniejszenie zobowiązań do 677 tys. zł.
Ważne, że na wykresach sprzedaży widać mocną progresję.

Raport - www.newconnect.pl/?page=1045&a...Niezły był dla GAL drugi kwartał.
Mieli 269 tys zł. zysku netto i 2,33 mln zł przychodów.
W 2 kw. 2013 r. było 214 tys. zł zysku netto i 2,12 mln zł przychodów.
Progresja jest imponująca, więc reakcja rynku nie powinna dziwić.
Raport za 2 kw.: www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Przekazali też raport miesięczny za VII.
Przychody wyniosły w tym mies. 834 tys. zł, podczas rok wcześniej wyniosły 716 tys. zł ==> wzrost rdr. o 16,5%.

Ciekawy jest ten akapit:
"Spółka zakłada, że dotychczasowa linia nr 1 wykorzystywana do cynkowania i niklowania zostanie zmodernizowana pod koniec sierpnia, co pozwoli na uwolnienie dodatkowych mocy produkcyjnych.
Zarządu Spółki zakłada, że poprawa koniunktury będzie sukcesywnie postępowała, a to powinno mieć pozytywny wpływ na wyniki Spółki w bieżącym roku. Zarząd prowadzi intensywną penetrację rynku motoryzacyjnego w poszukiwaniu zleceniodawców."

Więcej w raporcie - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Całkiem pozytywny raport kwartalny.
GK miała 1.241 tys. zł zysku netto, a rok temu była strata 4 tys. zł.
Przychody też mocno w górę.
Szkoda tylko, że mają tyle spółek i ciężko się połapać w tej strukturze.

Pozytywne jest to, że przynajmniej coś się posuwa do przodu. W Odargowie sprzedaż chyba trochę ruszyła.
A zgodnie z ich stroną internetową mają w zanadrzu kolejne 7 inwestycji: Swarzewo, Sznurki, Zdrada, Gnieżdżewo, Borowy Młyn, Donimierz i Salino.
Model biznesowy wygląda dość racjonalnie: kupili działki, część sfinansowali dzięki obligacjom serii A oraz B, a teraz sprzedają działki i spłacają obligatariuszy.
Patrząc na ceny rynkowe działek to wartość całego portfela GJA może wynosić sporo ponad kilka mln zł, co przy zobowiązaniach na poziomie 2,3 mln zł i 1,21 mln akcji łącznie, pozwala szacować wartość księgową na jedną akcję kilka razy wyżej od obecnego kursu.
Wszystko zależy od skuteczności sprzedaży.

Wyniki finansowe ECA nie napawają optymizmem.

W 2 kw. 2014 r. skonsolidowane zyski stopniały do zaledwie 84 tys. zł z 662 tys. zł w analogicznym kwartale 2013 r.

Dużym sukcesem będzie moim zdaniem zakończenie tego roku nad kreską.

Wolałbyś mieć akcje Spółki, która ma 1 mln zł przychodów i 1 mln zł kosztów czy takiej, która ma 0,5 mln zł przychodów i 0,4 mln zł kosztów?

Nie oceniam tylko po dynamice zysku, który wykazuje poprawę na każdym poziomie RZiS.

Najważniejsze jest to, że skutecznie optymalizują koszty i ich obniżanie jest większe niż spadek przychodów.

Mogliby otworzyć małe oddziały w każdej miejscowości na Śląsku i mieć wyższe przychody, ale koszty mogłyby być zbyt wysokie i generowaliby ujemny wynik finansowy.

Dla porównania wskaźniki P/E konkurencji z NewConnect:
1) Abak (-24,6)
2) ECA (-16,8)
3) Tax-Net 122
4) Acartus 14,7


W 2Q zgodnie z zapowiedziami Zarządu zysk był niewielki i wyniósł 57 tys. zł.
Udało im się za to uporządkować portfolio klientów i począwszy 3Q obrót faktoringowy ma się zwiększać. Liczą także na odzyskanie środków z egzekucji i pozyskanie kapitału obrotowego (czyżby emisja akcji lub obligacji?).

Raport za 2 kw. - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Opublikowali też raport miesięczny za lipiec (http://www.newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=AFC&id=69199&id_tr=1)

I widać w nim wzrost obrotu faktoringowego rdr. z 2,6 mln zł do 3,1 mln zł.

Myślę, że raport za 2Q był znacznie lepszy od oczekiwań.
Zarobili na czysto 416k, a rok temu 178k.
Przychody wzrosły o ponad 55% do 3.790k z 2.433k.
P/E przy kursie 50 gr znajduje się poniżej poziomu 15.
Dużym plusem są też regularne transakcje zakupu akcji dokonywane przez osoby zobowiązane (http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/company/748,0,0,0,1)

Link do raportu za 2Q: www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Raport za 2Q niezbyt dobry, bo była strata 120 tys. zł - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Ale całe pierwsze półrocze na razie na plusie (81 tys. zł).

Dobrze wyglądają też informacje odnośnie kolejnych projektów, a więc Zdrady (10 działek) oraz Sznurków (domki).

Wydaje mi się również, że sprzedali jakieś działki w Odargowie w ostatnim czasie (http://grupajaguar.pl/oferta/aktualna-oferta/odargowo).


No chyba lepiej wypowiadać umowy klientom, którzy nie płacą niż generować koszty, a nie mieć z tego przychodów.

Spółka chyba najlepiej wie, w jaki sposób zarządzać kosztami i stara się je optymalizować.

Spadły im wynagrodzenia i ubezpieczenia społeczne, a wzrosły usługi obce, co może świadczyć o zmianie sposobu rozliczania z wykonawcami.


Raport dosyć słaby - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Zysk netto spadł w 2Q do 79k z 641k w 2Q 2013.

Przychody również spadły do 4.836k z 7.009k.

Ten rok może być dla nich niezbyt dobry.

Jutro opublikują raport okresowy za 2 kw.

Rok temu była strata netto wynosząca 78 tys. zł przy przychodach na poziomie 162 tys. zł.
Ich wyniki finansowe zależą głównie od liczby sprzedanych działek.

Pierwszy kwartał był dość dobry, bo mieli 202 tys. zł zysku netto, a przychody sięgnęły 600 tys. zł (rok wcześniej strata netto 8 tys. zł i przychody 105 tys. zł).

W tej branży występuje chyba spora sezonowość i wydaje mi się, że właśnie drugi i trzeci kwartał roku powinny być najlepsze.

Największym czynnikiem ryzyka są jedynie koszty finansowe (obligacje).

Raport kwartalny za 2 kw. br. był nadzwyczaj dobry.
Spółka wypracowała 76 tys. zł zysku netto wobec 31 tys. zł w 2 kw. 2013 r.
Przychody co prawda delikatnie spadły, ale za to mocno poprawiła się rentowność dzięki obniżeniu kosztów.
Zarząd podtrzymuje również plany odnośnie utworzenia internetowej platformy do obsługi masowej małych klientów (jeden z celów emisyjnych).
Dużym pozytywem są także transakcje zakupu akcji przez Prezesa (ostatni zakup - www.newconnect.pl/?page=raport...)

Link do raportu - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Ktoś dzisiaj sypnął w rynek trochę akcji.
Zobaczymy czy spadek w okolice 50 gr będzie realny.
Wskaźniki są dobre, ale jeden zły kwartał może je mocno popsuć.
Szkoda, że mamy tutaj te przesunięcia związanego z publikacją raportów i rokiem obrachunkowym.

Długa czarna świeca z 01.08 (+ najwyższy volumen od marca) nie wygląda zbyt optymistycznie.
Poniżej 13 gr byliśmy ostatni raz w sierpniu 2013 r.
Możliwe, że wyniki finansowe nie będą za dobre, bo Programy Europejskie będą dopiero startowały.

Dzisiaj pojawiły się poziomy, które nie były widziane od ponad roku.
Albo ktoś potrzebuje pilnie pieniędzy albo raport będzie fatalny i zdołuje kurs jeszcze bardziej.
Dla przypomnienia, po raporcie za 2Q w ub. roku zaczął się formować trend wzrostowy.

Dywidenda w wysokości 10 gr została odcięta od kursu po piątkowej sesji.
Dało to stopę dywidendy na poziomie niecałych 8%, więc bardzo wysoko jak na rynek NewConnect.
20. sierpnia nastąpi wypłata.

Spółka ma całkiem dobre wskaźniki fundamentalne.
Co prawda są już trochę mniej aktywni jak AD, ale chyba będą coś wprowadzać na NC w najbliższym czasie - www.ebcsolicitors.pl/nasze-pro...

Dość interesująco prezentuje się również ich strategia rozwoju na lata 2014-2016:
www.newconnect.pl/?page=1045&a...

A kurs dalej rośnie.
Wczoraj przebiliśmy szczyt z kwietnia 2013 r. na poziomie 81 gr.
Kolejny poziom od strony technicznej to 97 gr (szczyt w październiku 2012 r.)
Powyżej 1,00 zł byliśmy ostatnio we wrześniu 2011 r.
Na pewno kluczowe będzie tutaj przekazanie przez Zarząd szczegółowych informacji o Sinersio.
Wtedy rynek i inwestorzy mogą uwierzyć w cloud computing.

Spółka praktycznie cały czas od debiutu jest w trendzie spadkowym.
2013 r. zakończyli ponad 14 mln zł przychodów i 0,2 mln zł stratą netto.
W 1Q tego roku udało im się w końcu wypracować zysk netto w wysokości 0,1 mln zł i był to pierwszy kwartał od trzech, kiedy wynik finansowy jest dodatni.
Wiele wyjaśni się po raporcie za 2Q. Rok temu była strata na poziomie 0,1 mln zł. Gdyby w tym roku był zysk to kurs może odreagować.


kliknij, aby powiększyć


Wykres jest niestety trochę przygnębiający, bo od października jesteśmy cały czas poniżej 1 zł.
W kwietniu była sesja, na której obróciło się ponad 50k akcji, ale potem znowu pojawił się zastój.
Spadek kosztów finansowych (wykupione obligacje) to jedno, ale przydałby się też wzrost przychodów.

Polski Związek Faktorów mówi, że 2Q roku był bardzo dobry, a dynamika wzrostu obrotów faktoringowych rdr. wyniosła ponad 17% - www.faktoring.pl/index.php?pag...

Dzisiaj mieliśmy najwyższe obroty w ponad 6,5-letniej obecności spółki na rynku NewConnect.


kliknij, aby powiększyć


Z wykresu wynika, że kluczowe może być przebicie poziomu 1 zł.

Kapitalizacja jest naprawdę niewielka (2,1 mln zł), a potencjał rozwoju spółek portfelowych naprawdę spory:
a) MicroBioLab Sp. z o.o. - fundusz zalążkowy wdrażający nowe technologie z zakresu biotechnologii i technologii IT;
b) Green Assets Inwestycje S.A. – spółka inwestująca w odnawialne źródła energii wskazane w strategii Europa 2020;
c) EFICOM Communications Sp. z o.o. – spółka Public Relations, agencji marketingu, komunikacji kryzysowej i Media Relations.
d) Sinersio Sp. z o.o. - spółka oferuje szeroką gamę usług cloud computing: wirtualne platformy infrastruktury IT w całej Polsce, oprogramowanie w chmurze typu ERP oraz usług bezpieczeństwa IT.

Szkoda, że dzisiaj GPW nie puściła już handlu. Jutro rano będzie na pewno bardzo ciekawie.


W porównaniu z Pragma Faktoring, Akcept Finance wygląda całkiem dobrze.

Tam P/E wynosi 14,4, a P/BV wynosi 0,98.

Na AFC jest to odpowiednio 7,2 i 0,41.

Można więc sądzić, że potencjał wzrostu jest spory.

Ostatnie kwartały nie należały do najlepszych, ale Zarząd zapowiada, że od III kw. br. sytuacja się poprawi (cyt. "W ocenie Emitenta mniejszy, niż w poprzednich okresach, obrót faktoringowy może być generowany jeszcze w II kwartale 2014 roku. Od II połowy 2014 roku Emitent zakłada natomiast znaczne zwiększenie obrotu faktoringowego, płynności nabytego portfela należności faktoringowych oraz przychodu ze sprzedaży."; źródło: www.newconnect.pl/?page=1045&a...)

Wyniki w 2Q mogą być gorsze niż rok temu, ale możliwe, że od 3Q sytuacja ulegnie mocnej poprawie.

Papier jest już na samym dnie, a podaż nie odpuszcza na razie.

Z ciekawszych informacji to sprzedali 30. czerwca 200 tys. akcji EZO Recykling - www.newconnect.pl/?page=raport...

Szkoda, że nie wiemy za jaką cenę. Chcą chyba szybko zrestrukturyzować portfel inwestycyjny.

14 lipca wznowienie obrad ZWZA - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Może uda im się dojść do porozumienia i sytuacja na kursie się dzięki temu uspokoi.

Dużo może tu też pomóc planowane scalenie akcji w stosunku 100:1.

Tak naprawdę to te transakcje Michelson'a spowodowały, że handel na akcjach zamarł. Wyniki, wynikami, ale często o kursie i płynności decydują też czynniki giełdowe (zmiany w akcjonariacie, dywidendy, skupy akcji własnych). Tutaj niestety z tymi elementami jest dość słabo. Może nas czymś pozytywnym jeszcze zaskoczą.

I odcięli już dywidendę (85 gr na akcję), co dało stopę dywidendy na poziomie blisko 10% (Uchwały ZWZA - www.newconnect.pl/?page=1045&a...), póki co chyba najwyższa z tegorocznych spółek dywidendowych.

Rozpoczynają publikację raportów miesięcznych, więc liczę, że będą się mieli czym pochwalić (http://www.newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=DKR&id=64624&id_tr=1).

Wyniki w 1 kw. były rzeczywiście dobre. Mnie bardzo interesuje jak się będzie rozwijał Indiver.

Są i plany dywidendy - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Rada Nadzorcza zaproponowała 19 gr na akcję, co daje stopę dywidendy przy obecnym kursie (1,14 zł) na poziomie 16,7%, więc chyba najwyższą spośród całego rynku NewConnect i rynku regulowanego GPW.

Co prawda jeden akcjonariusz chce zamiast dywidendy skup akcji własnych (http://www.newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=DNS&id=65729&id_tr=1).

O wszystkim zadecyduje ZWZA w dniu 25.06.

Spółka została bardzo mocno przeceniona, a wyniki za 1 kw. były dosyć dobre:
Zysk netto (skonsolidowany) wyniósł 2.277 tys. zł wobec straty rok temu na poziomie 1.475 tys. zł.
Warto też przeczytać o ich planach rozwoju (uporządkowanie grupy + przejście na rynek regulowany GPW). Raport można znaleźć tutaj: www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Solidna spółka, która mocno poprawia wyniki.
W 1Q na poziomie skonsolidowanym mieli 50 tys. zł zysku, a rok temu 1,3 mln zł straty.
W dodatku planują wypłacić 15 gr dywidendy - gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/new...

Po takim raporcie powinniśmy urealnić trochę wycenę rynkową.
Od początku maja obroty były trochę wyższe niż wcześniej.
W 1Q 2014 zysk netto 91 tys. zł (w 1Q 2013 było tylko 19 tys. zł).
Odnotowali sporą zwyżkę sprzedaży 192 tys. zł w 1Q 2013 --> 589 tys. zł w 1Q 2014.
Kluczowe wydaje się tu być przebicie poziomu 13 gr oraz 17 gr.

Link do raportu - www.newconnect.pl/?page=1045&a...

No i jesteśmy dalej na ciągłych, więc nie było sensu panikować.
W dodatku spółka przedstawiła super raport za 1Q (http://www.newconnect.pl/?page=1045&ph_main_content_start=show&ncc_index=XPL&id=64219&id_tr=4).
Mieli w tym roku niecałe 60k zysku netto, a rok temu była strata ponad 600k.
Sprzedaż urosła w imponujący sposób z 2,20 mln zł do 5,50 mln zł.
Przy tak niskim C/Z, bo poniżej 5,00, możemy zaliczyć jakiś wzrost nawet w okolice 20 gr.


Ponad 0,5 mln zł zysku netto w 1 kw. Mocny wzrost przychodów. W dodatku rozpoczynają restrukturyzację Grupy Kapitałowej. Zobaczymy jak im wyjdą gry Medium i Scopophobia.

Mineral opublikował w środę raport za 1Q.

Link do niego: www.newconnect.pl/?page=1045&a...

Wypracowali 219 tys. zł zysku netto, wobec straty netto w 2013 na poziomie 276 tys zł.

Sprzedaż też im mocno wzrosła, bo z 1.181 tys. zł do 2.458 tys. zł.

Spółka planuje być dywidendową (http://mineralmidrange.pl/index.php/pytania-od-inwestorow) i zapowiada, że kolejne kwartały będą równie dobre dzięki zakończonej restrukturyzacji.

Przełamali wsparcie na 4,00 zł. W dodatku ta informacja nie napawa optymizmem... biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Cytat:
Rada Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc ("Spółka", "Emitent"), niniejszym informuje, iż ze względu na zawirowania zanotowane na rynkach Europy Wschodniej, w szczególności na Ukrainie, które negatywnie wpłynęły na pobliskie rynki takie jak Rosja, wyniki finansowe Spółki w I kwartale 2014 roku będą znacznie słabsze niż w analogicznym okresie 2013 roku.


Kod:
mod: dodawaj cytaty do linków

Dziwne, że spółka nie ma swojego wątku na forum, dlatego zakładam.

Na wykresie widać mocną przecenę (związaną zapewne z planami emisji - www.newconnect.pl/?page=1045&a...)


kliknij, aby powiększyć


Ostatni kwartał 2013 r. był bardzo dobry, bowiem mieli 916 tys. zł zysku netto, a cały rok zakończyli zyskiem na poziomie 213 tys. zł.

C/Z przy kursie wynoszącym 73 gr wynosi 10,3.

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 1 maja 2014
Ostatnia wizyta: 10 sierpnia 2017 20:23:06
Liczba wpisów: 72
[0,02% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,500 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +149,55% +29 910,11 zł 49 910,11 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d