pixelg
STARWARD - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

STARWARD [STA]

AKTUALNY KURS: 90,00 zł (-9,82%) 09-04-2021 16:47
vilnouve
vilnouve PREMIUM
12
Wpisów: 58
Wysłane: 23 lutego 2021 19:56:04 przy kursie: 109,00 zł
Elemis napisał(a):
(...) Osobiście bardzo mi zależało, żeby wstępna informacja o emisji, oraz jej adresacie ukazała się jeszcze przed końcem obowiązywania lock-upów. Gdyby kasandryczne wizje niektórych miały się sprawdzić, kurs akcji runął, a następnie zostało ogłoszone info o nowym inwestorze obejmującym akcje drożej - dałoby to jeszcze większą pożywkę do spekulacji o niewłaściwym podejściu spółki do inwestorów indywidualnych (...)

jeżeli członek RN wypowiada te słowa to nie brzmi to dobrze ...
To jednak Spólka spodziewała się, że kurs się obsunie na skutek luzowania lockupu i chciała zapobiec spadkowi kursu czy nie ?

Elemis napisał(a):
(...)
Dopóki sprawy wstępnymi się nie staną, a emisja nie zostanie formalnie dopięta na ostatni guzik, nie oceniajmy proszę postawy zarządu. Komentować można jedynie fakty (...)

info o niedopiętej emisji można było podać ale komentować należy dopiero fakty ?
czy aby na pewno zatem emisja dojdzie do skutku ?

Elemis napisał(a):
(...) Można to także lubić, lub nie, ale emisja z wyłączonym prawem poboru absolutnie nie jest precedensem 

Pełna zgoda, dla spółek z wpisanym kapitałem docelowym w Statucie precedensem byłaby wręcz emisja z prawem poboru - nie po to się wprowadza taki zapis aby potem przechodzić procedurę emisji z prawem poboru. Poza tym sierotka marysia rozdająca talon na akcje nie może być przecież ślepa ...

Elemis napisał(a):
(...) Dziękuję także, za umotywowaną krytykę

@ Elemis, nie odbieraj tego osobiście ale jako osoba zaangażowana w RN moim zdaniem powinieneś Zarządowi patrzeć na ręce dbając o interes drobnych akcjonariuszy a nie pudrować i tłumaczyć zachowanie Zarządu ... Przy obecnym CAP kolejne wizerunkowe wpadki będą kosztować więcej niż 3 etapy luzowania razem wzięte
Edytowany: 23 lutego 2021 19:57

t0m4s
t0m4s PREMIUM
5
Wpisów: 165
Wysłane: 23 lutego 2021 21:51:05 przy kursie: 109,00 zł
Rif napisał(a):
Ponadto obawiam się o akcjonariat, z którego wielu takich pieniędzy nie widziało, a część widziało, ale potrafi zaskoczyć wyjściem po angielsku

Spółkę hejtujesz od samego początku, niezbyt merytorycznie najczęściej, a teraz jeszcze jakieś dziwne przytyki do akcjonariatu robisz? Dziwne to, nieeleganckie i bezsensowne.

vilnouve napisał(a):
Przy obecnym CAP kolejne wizerunkowe wpadki będą kosztować więcej niż 3 etapy luzowania razem wzięte

Wizerunkowe wpadki? Co gdzie jak?
Na pewno nie masz na myśli tej mikro emisji bo to jest win-win.
Spółka uplasowała emisję, znanemu podmiotowi i po rekordowej cenie.
Na każdej innej spółce byłby to byczy news wywołujący wzrosty, często niemałe, tutaj z racji wygaśnięcia lockupów i specyficznym momencie w życiu spółki (kampania marketingowa gry jeszcze nie wystartowała) tak nie jest i to dziwić jakoś szczególnie nie powinno, ale robienie z tego negatywnego newsa jest wręcz kuriozalne.

No to zostaje nam zarzut, że nie wiadomo na co emisja.
I teraz od Adama i Ewy trzeba chyba zacząć: inwestycji w spółkę, szczególnie na wczesnym etapie rozwoju, powinno przyświecać zaufanie do jej zarządu i wiara w jego intencje, wiara w kompetencje zarządu i załogi oraz w projekt który chce realizować - jeśli tego nie ma, to po prostu się w taką spółkę nie inwestuje.
I teraz pytanie za milion cebulionów: czy wejście znanego funduszu do akcjonariatu spółki, w drodze mikro emisji po rekordowej cenie, zaburzyło któreś z powyższych? No właśnie...nie zaburzyło, bo i dlaczego by miało?
Więc skoro spółka zdecydowała się poczekać z upublicznieniem informacji o celu emisji, to nie widzę problemu by na to chwilę poczekać, tak samo jak czekam na prezentację gry.
Zwłaszcza że to oczywiste iż na tym etapie rozwoju kasa na pewno się przyda, choćby na marketing, który często decyduje o sukcesie gry.

Edytowany: 23 lutego 2021 21:52

Rif
41
Wpisów: 912
Wysłane: 23 lutego 2021 22:14:53 przy kursie: 109,00 zł
GRAF78 napisał(a):
Rif napisał(a):
... Ponadto obawiam się o akcjonariat, z którego wielu takich pieniędzy nie widziało, a część widziało, ale potrafi zaskoczyć wyjściem po angielsku.

nie interesuj się cudzymi portfelami a zacznij swoim na dobre ci to wyjdzie... zapamietaj sobie moją złota radę

Zawsze bardzo podnosi się Wam ciśnienie, gdy ktoś pisze o akcjonariuszach, ale nie, nie miałem na myśli Was pomysłowych indywidualnych, bo robicie dla siebie dobry projekt.
Tymczasem załoga, którą zatrudniliście, obsadziliście na stołkach, to byli wcześniej zwykli wyrobnicy i zysków gry nigdy nie zarobią tyle ile aktualnie mają z akcji. Trudno zakładać, że nie będą chcieli znacznej części spieniężyć, gdy w końcu nadarzy się okazja.
Zresztą pewnie nie tylko oni. Sytuacja makroekonomiczna wydaje się obecnie znacznie bardziej niepewna niż to miało miejsce wiele bodajże trzy lata temu, gdy jeden z akcjonariuszy po cichu opuścił 11bit długo sypiąc po cichu akcjami w rynek.
Dlaczego przy tak wysokiej stopie zwrotu z inwestycji żaden z akcjonariuszy nie miałby pierwszy zacząć sypać?
Może właśnie tym się denerwujecie, bo w rzeczywistości można mieć zaufanie do siebie, ale każdy sam zadecyduje, kiedy zacząć spieniężać tę inwestycję. Prawda?
Na ten moment popyt jest żaden, a pod grę, która jawi się jako produkt, który Bloober wypuszcza raz na rok, jeszcze trudniej sobie wyobrazić gwałtowne zainteresowanie.
Wiem, wiem, Lem i te sprawy, ale już o tym dyskutowaliśmy.
Teraz dla Was najzabawniejsze. Też jestem akcjonariuszem tej spółki, jak i wielu innych na zasadzie, a może się mylę i wypali? A jak stracę to trudno. Czy to znaczy, że jeśli jestem akcjonariuszem, to muszę jak Wy tworzyć aurę mesjanistyczną i nie mogę być adwokatem diabła? Właśnie jako akcjonariusz mam prawo być krytyczny, a takie akcje jak z piątku są słabe.

Vox
115
Wpisów: 6 589
Wysłane: 23 lutego 2021 22:32:03 przy kursie: 109,00 zł
Rif napisał(a):
Tymczasem załoga, którą zatrudniliście, obsadziliście na stołkach, to byli wcześniej zwykli wyrobnicy i zysków gry nigdy nie zarobią tyle ile aktualnie mają z akcji. Trudno zakładać, że nie będą chcieli znacznej części spieniężyć, gdy w końcu nadarzy się okazja.

No to czemu jeszcze masz akcje skoro załoga to zwykli wyrobnicy a zysków z gry nie będzie?
Nie widzę tu większej logiki.

Rif napisał(a):
gdy jeden z akcjonariuszy po cichu opuścił 11bit długo sypiąc po cichu akcjami w rynek.

Ciekawe kogo masz na myśli... Tak czy siak słabo na tym wyszedł patrząc na dzisiejszy kurs 11 Bit.
Edytowany: 23 lutego 2021 22:47

Spin
11
Wpisów: 363
Wysłane: 23 lutego 2021 23:39:58 przy kursie: 109,00 zł
Rif napisał(a):

Na ten moment popyt jest żaden, a pod grę, która jawi się jako produkt, który Bloober wypuszcza raz na rok, jeszcze trudniej sobie wyobrazić gwałtowne zainteresowanie.
Wiem, wiem, Lem i te sprawy, ale już o tym dyskutowaliśmy.
Teraz dla Was najzabawniejsze. Też jestem akcjonariuszem tej spółki, jak i wielu innych na zasadzie, a może się mylę i wypali? A jak stracę to trudno. .

Rif bardzo Cię szanuje, za wiele wypowiedzi na tym forum ale po co te porównanie do Bloober? Ja kojarzę bloober z Teams 17 i 5zł, wiem, że to całkiem inne czasy ale przyglądając się kursowi w skali roku/dwóch(40zł->200zl) to daj boże, żeby STA szedł tą sama ścieżka.

Jedynie z czym się zgodzę to obroty są rzeczywiście marne, bardzo marne. Jak nie będzie hype'u to każdy się będzie zabijać żeby wyjść na górce.

bkar
2
Wpisów: 1
Wysłane: 23 lutego 2021 23:40:23 przy kursie: 109,00 zł
www.gram.pl/artykul/2021/02/22...

Fajne zestawienie.

Co do wahań kursu na tym etapie start-upu to uważam ze to nie wpływa na zachowania inwestorów długoterminowych a o takich powinna spółka zabiegać a nie o dziennych spekulantów od kręcenia kołek. Jak spadnie na 70 to spadnie. Ktoś sprzeda ktoś kupi. Dlugoterminowi czekają na wydanie gry. I z punktu widzenia działan Zarządu mnie jako inwestora długoterminowego interesuje tylko żeby Zarząd 200 procent energii wkładał w produkt. Przecież mogli by teraz puścić kilka kolejnych screenow albo jakiś wideo nawet- tylko to jest para w gwizdek i stracony czas zespołu produkcyjnego. Na komunikacje przyjdzie czas niedługo przed premiera.
Edytowany: 23 lutego 2021 23:45

GRAF78
42
Wpisów: 1 237
Wysłane: 24 lutego 2021 10:23:30 przy kursie: 110,00 zł
Rif napisał(a):

Tymczasem załoga, którą zatrudniliście, obsadziliście na stołkach, to byli wcześniej zwykli wyrobnicy i zysków gry nigdy nie zarobią tyle ile aktualnie mają z akcji. Trudno zakładać, że nie będą chcieli znacznej części spieniężyć, gdy w końcu nadarzy się okazja...

Przeczytaj prospekt emisyjny jeszcze raz, developerzy nie moga sprzedawać akcji bo maja długie lockupy jeśli dobrze pamietam to ich akcje będą uwolnione dopiero jakiś czas po premierze gry.

Rif
41
Wpisów: 912
Wysłane: 24 lutego 2021 12:19:39 przy kursie: 110,00 zł
Spin napisał(a):
[quote=Rif]
Rif bardzo Cię szanuje, za wiele wypowiedzi na tym forum ale po co te porównanie do Bloober? Ja kojarzę bloober z Teams 17 i 5zł, wiem, że to całkiem inne czasy ale przyglądając się kursowi w skali roku/dwóch(40zł->200zl) to daj boże, żeby STA szedł tą sama ścieżka.

Sam piszesz, że to inne czasy, a i aktualna kapitalizacja dużo wyżej niż STA, więc niby miejsce jest, ale Bloober moim zdaniem jest mocno na górce. Nie można obu porównywać historycznie, ale dorobek już tak, bo w pewien sposób marka też się liczy. Bloober jaki jest każdy widzi, ale częstotliwość wypuszczania gier mają już ciekawą. Tutaj nawet przybliżona data premiery nie jest pewna, a potencjału na ten moment jeśli nie jest się insajderem, nie ma szans wycenić.
Mogę pozwolić sobie na ryzyko, bo kto wie może "Niezwyciężony" zaskoczy. Tylko czuję się jak dureń czytając optymistyczne posty o WL, której przybyło pięć pozycji w którejś setce, bo pokazano obrazek, albo utwór muzyczny. Już lepiej nic nie pisać i niech pierwsze zwiastuny, rozgrywka i klimat przemawiają same.

@GRAF79

Luty 2022, jeśli dobrze widzę, a wcale gwarancji nie ma, że gra do tego czasu zadebiutuje, prawda?

Vox
115
Wysłane: 24 lutego 2021 12:59:12 przy kursie: 110,00 zł
WL jest jak każdy widzi. Bez szału.

Ale ostatecznie liczy się sprzedaż a nie wishlista. A spółka zapewnia że myśli o marketingu,
więc trzeba jej zaufać. Przecież tutaj mamy weteranów a nie żółtodziobów.
Widzę tu podobieństwa do 11BIT, który też skąpi informacji.

Mysle że mogli by pomyśleć o pre-orderach. Taki tytuł jak Lem mógłby być odpowiedni - nawet chyba forum gry na steam jakiś gracz o to pytał.
Edytowany: 24 lutego 2021 13:03

marter
0
Wpisów: 28
Wysłane: 24 lutego 2021 13:08:27 przy kursie: 110,00 zł
Rif napisał(a):

Luty 2022, jeśli dobrze widzę, a wcale gwarancji nie ma, że gra do tego czasu zadebiutuje, prawda?

To zaleźy, czy macie na myśli te same osoby - zarząd (400k akcji serii A) luty 2022, developerzy (390k serii B + do 200k serii F) 6/12M po premierze

GRAF78
42
Wpisów: 1 237
Wysłane: 24 lutego 2021 20:01:14 przy kursie: 110,00 zł
Rif napisał(a):

@GRAF79

Gwarancje są dla tych którzy nie wiedzą co robią

KamiLPArsenal
7
Wpisów: 60
Wysłane: 24 lutego 2021 20:51:16 przy kursie: 110,00 zł
Mała WL na dzisiaj mówi tylko tyle, że działania marketingowe jeszcze nie wystartowały pełną parą. Analogicznie można sprawdzić sobie jakie było zainteresowanie Ghostrunnerem przed opublikowaniem pierwszego zwiastuna w maju 2020 i jak rosło aż do premiery i jak przełożyło się to na ilość sprzedanych kopii.
Tutaj niewątpliwie jest większy potencjał biorąc tematykę, autora i zespół który tworzy grę.

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
5
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 107
Wysłane: 24 lutego 2021 22:21:21 przy kursie: 110,00 zł
Nie zgodzę się. Większy potencjał sprzedaży mają gry akcji/zręcznościowe jak ghostrunner, bo to main stream. Gry fabularno-przygodowe na starcie mają węższe grono odbiorców. Jedyne co jest na plus to mniejsza konkurencja w tej tematyce.

Vox
115
Wysłane: 24 lutego 2021 23:29:39 przy kursie: 110,00 zł
Hehe, a wiedźmin 3 źle się sprzedał? A to przecież gra fabularna.
Nie ma recepty na sukces, ale najlepiej czerpać z wielu gatunków niż dać się zaklasyfikować.
Edytowany: 24 lutego 2021 23:31

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
5
Wpisów: 107
Wysłane: 25 lutego 2021 07:48:31 przy kursie: 110,00 zł
Wiedzmin 3 to gra fabularna?
W3 to action RPG, przegoogluj kilka serwisów i doczytaj stopki w kategorii gatunek.
Czyli według Ciebie produkcja Starward to będzie to samo gatunkowo co W3? thumbright
Edytowany: 25 lutego 2021 07:50

kjujik
15
Wpisów: 96
Wysłane: 25 lutego 2021 09:28:20 przy kursie: 115,80 zł
Spółka podzieliła się informacją o wejściu oficjalnym funduszu i kilka słów od Prezesa o celu emisji.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/f...
"– Zarząd rozważa szerokie spektrum wykorzystania pozyskanych środków. Bierzemy pod uwagę zwiększenie budżetu marketingowego gry, zwiększenie budżetu developerskiego gry, przeprowadzenie prac koncepcyjnych dotyczących kolejnej gry jeszcze przed premierą The Invincible oraz pozyskanie praw autorskich lub licencji do nowych utworów do adaptacji. Finalne decyzje pozostają przed nami – komentuje Marek Markuszewski, prezes zarządu Starward Industries."

PS. Tak sobie sprawdziłem, że KKR jest udziałowcem w Epic - firmy na silniku której powstaje gra od Starwardu :)
Edytowany: 25 lutego 2021 09:44

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
31
Wpisów: 171
Wysłane: 25 lutego 2021 13:12:52 przy kursie: 115,80 zł
Każdy pewnie się zgodzi, że lepiej mieć pieniądze, nich ich nie mieć.

Ale Spółka która robi emisję, a potem zastanawia się co zrobić z tą cudownie pozyskaną kasą... może się na coś tam przyda...

OK, pewnie tak będzie. Na pewno jest to bardziej komfortowa sytuacja, można wydłużyć produkcję jeśli trzeba, można mocniej negocjować z ewentualnym wydawcą.

Naprawdę kibicuję tej Spółce. Trudno mi nie kibicować skoro robią taki projekt - artystyczną, ambitną, inspirowaną dziełem Lema - ale poważnie mam nadzieję, że produkcja idzie im lepiej niż komunikacja. To przez maile, to przez członka rady nadzorczej na forum.

A to, że ktoś mógł sobie teraz wejść do akcjonariatu, to nie jest żadna korzyść i ktoś im wcisnął kit. Moim zdaniem oczywiście, bo może się mylę i zaraz dostaną exclusive deal od Epica na pierdyliard dolarów w ciemno. Chętnie odszczekam.

bankrucik
48
Wpisów: 4 290
Wysłane: 25 lutego 2021 14:58:29 przy kursie: 115,80 zł
kjujik napisał(a):

"– Zarząd rozważa szerokie spektrum wykorzystania pozyskanych środków. Bierzemy pod uwagę zwiększenie budżetu marketingowego gry, zwiększenie budżetu developerskiego gry, przeprowadzenie prac koncepcyjnych dotyczących kolejnej gry jeszcze przed premierą The Invincible oraz pozyskanie praw autorskich lub licencji do nowych utworów do adaptacji. Finalne decyzje pozostają przed nami – komentuje Marek Markuszewski, prezes zarządu Starward Industries."

)

wielu optymistów już się wypowiedziało na wątku więc podpowiem jak
pesymista mógłby to skomentować..... mają tyle potrzeb a tak mało kasy, że nie wiedzą jak podzielić to co wpłynęło

dodam, że ja sam nie jestem ani przykładem optymisty ani pesymisty królujących tutaj
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 25 lutego 2021 15:00

kjujik
15
Wpisów: 96
Wysłane: 25 lutego 2021 19:32:02 przy kursie: 115,80 zł
Dużo się dzieje ostatnio. Pojawiło się info o dopuszczeniu przez GPW akcji seri a-f.

Edytowany: 25 lutego 2021 19:32

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
86
Wpisów: 1 424
Wysłane: 25 lutego 2021 22:28:08 przy kursie: 115,80 zł
Space Cowboy napisał(a):
Każdy pewnie się zgodzi, że lepiej mieć pieniądze, nich ich nie mieć.

Ale Spółka która robi emisję, a potem zastanawia się co zrobić z tą cudownie pozyskaną kasą... może się na coś tam przyda...

OK, pewnie tak będzie. Na pewno jest to bardziej komfortowa sytuacja, można wydłużyć produkcję jeśli trzeba, można mocniej negocjować z ewentualnym wydawcą.

Naprawdę kibicuję tej Spółce. Trudno mi nie kibicować skoro robią taki projekt - artystyczną, ambitną, inspirowaną dziełem Lema - ale poważnie mam nadzieję, że produkcja idzie im lepiej niż komunikacja. To przez maile, to przez członka rady nadzorczej na forum.

A to, że ktoś mógł sobie teraz wejść do akcjonariatu, to nie jest żadna korzyść i ktoś im wcisnął kit. Moim zdaniem oczywiście, bo może się mylę i zaraz dostaną exclusive deal od Epica na pierdyliard dolarów w ciemno. Chętnie odszczekam.

To co napisałeś to tylko dowód na to że emisja ma inny cel niż pozyskanie środków. Czy chodzi o uwiarygodnienie wyceny? Nie wiemy. Gdyby jednak tak było źle to wróży. Druga opcja jest taka że spółka dostała ofertę i postanowiła ja przyjąć. Co będzie jak pojawia się następne tego typu oferty? Nie wiem.

Spokojnie czekam i obserwuję. Jak do tej pory dalej nie wiem czy gra odniesie sukces przez duże S? W tej chwili wiem że gra będzie dopracowana bo na to wskazuje doświadczenie team u. Jak rynek grę przyjemnie? O to jest pytanie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31