pixelg
STARWARD - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

STARWARD [STA]

AKTUALNY KURS: 90,00 zł (-9,82%) 09-04-2021 16:47
Vox
115
Wpisów: 6 589
Wysłane: 19 sierpnia 2020 09:51:56
Cytat:
Wysłane: 18 sierpnia 2020 18:56:11
Obliczenia są proste:

Piramida +400% od ostatniej ceny emisyjnej, czyli SI 160zł ++
nie ma co tracić czasu na obserwację po pewno otworzy się dopiero w przyszłym tygodniu.
Edytowany: 18 sierpnia 2020 18:57

Chyba jednak niepotrzebnie byłem pesymistą. TKO juz 220zł na stooq (nie chce mi sie logować do BM bo i tak sie nie otworzy tydzień)
Ale nie ma się co dziwić - to najlepszy gamedev w ostatnim roku z wchodzących na giełdę.

Alternatywa to Gaming Factory z Human Farm albo jakis symulator menela z Playway.
Edytowany: 19 sierpnia 2020 09:59

aircanada15
124
Wpisów: 1 486
Wysłane: 19 sierpnia 2020 09:57:53
Chris_martin, twoje naganianie zaczyna być irytujące ;]

Starward to mocna ekipa i o jakość produkcji jestem spokojny.
Jednak przyjęcie gry przez graczy pozostaje niewiadomą, podobnie jak dalsza monetyzacja.
Trendy rynkowe ciągle ewoluują, a tu od początku było wiadomo, że firma celuje w produkcję ambitną, a nie dla mas.

Scarry
133
Wpisów: 4 825
Wysłane: 19 sierpnia 2020 10:04:00
nie wiem czy wiecie ale na początku Starward mówiąc publicznie o wycenie i wejściu na giełdę, celował w kapitalizację ... Jujubee, o których nawet wspomnieli sami. Juju przed katastrofą z Kurskiem miala w branży dobre notowania jako ludzie chcący robić ciekawe, ambitne rzeczy.

Także wiecie - nic nigdy nie gwarantuje sukcesu, firma fajna, ale nie równa się to automatycznie stworzeniu światowego hitu. 11bit przejechało sie tak naprawdę na Frostpunku, FP przez swoją singlową naturę nie był takim sukcesem jakim mógłby być. Gry singlowe w naszych czasach są mega wyzwaniem żeby przyciągnąć uwagę pokolenia graczy naturalnie szukających interakcji społecznych.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD

Vox
115
Wysłane: 19 sierpnia 2020 10:11:07
będzie co ma być, ale potencjał jest olbrzymi. I rynek najwyraźniej to dyskontuje.
tematyka sci-fi na podstawie tej książki Lema może się sprzedać >2 mln kopii na luzie.
książkę czytałem i jest to jedna z moich ulubionych.

oczywiście ryzyko jakieś tam istnieje.

Cytat:
11bit przejechało sie tak naprawdę na Frostpunku, FP przez swoją singlową naturę nie był takim sukcesem jakim mógłby być.

Tam wciąż można dołożyć Multi. choćby rywalizację zamarzniętych miast o zasoby.
Edytowany: 19 sierpnia 2020 10:14

trudno100
4
Wpisów: 77
Wysłane: 19 sierpnia 2020 10:18:50
Scarry napisał(a):
11bit przejechało sie tak naprawdę na Frostpunku, FP przez swoją singlową naturę nie był takim sukcesem jakim mógłby być. Gry singlowe w naszych czasach są mega wyzwaniem żeby przyciągnąć uwagę pokolenia graczy naturalnie szukających interakcji społecznych.

Tak, tak, zrobić grę za 10 mln generującą w ciągu dwóch lat 100 mln przychodu to jak poślizgnąć się na skórce od banana.

aircanada15
124
Wysłane: 19 sierpnia 2020 10:25:22
trudno100: gdyby nie ekspansja Chińczyków na Steam, Frostpunk miałby problemy z przebiciem This War of Mine.

Scarry
133
Wysłane: 19 sierpnia 2020 10:26:17
trudno100 napisał(a):
Scarry napisał(a):
11bit przejechało sie tak naprawdę na Frostpunku, FP przez swoją singlową naturę nie był takim sukcesem jakim mógłby być. Gry singlowe w naszych czasach są mega wyzwaniem żeby przyciągnąć uwagę pokolenia graczy naturalnie szukających interakcji społecznych.

Tak, tak, zrobić grę za 10 mln generującą w ciągu dwóch lat 100 mln przychodu to jak poślizgnąć się na skórce od banana.

nie wiem czy kolega ma problem z rozumieniem słowa pisanego, ale ja napisałem że FP nie był sukcesem takim jakim mógłby być jakby miał tryb interakcji społecznych. A nie że to słaba gra czy źle się sprzedawała. Tyle że mogła dużo dużo lepiej. Tak naprawdę FP był spóźniony koncepcyjnie o 2-3 lata - brak multi/coopa, słaba grywalność na konsolach. Nie odbieram mu sukcesu ale to nie był światowy hit i poza promocjami tak naprawdę nie sprzedaje się dobrze. Zarobek przyniosła niezły, mogła dużo większy.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 19 sierpnia 2020 10:29

aircanada15
124
Wysłane: 19 sierpnia 2020 10:28:53
Vox napisał(a):

tematyka sci-fi na podstawie tej książki Lema może się sprzedać >2 mln kopii na luzie.
książkę czytałem i jest to jedna z moich ulubionych.

Ależ uzasadniłeś :D
O wszystkim decyduje przełożenie na gameplay i jego odbiór przez graczy, a nie to, czy książka była fajna.

Scarry
133
Wysłane: 19 sierpnia 2020 10:31:38
panowie... ilu potencjalnych odbiorców gry czytało Lema albo chociaż kojarzy kto to jest ?

No już bądźmy poważni. Nowe pokolenie z USA/Europy/Chin nie ma pewnie pojęcia o nim. Dosłownie 2-3 nazwiska pisarzy SF jako tako tkwią w świadomości graczy, ale Lem jest niszowy, specyficzny.

(btw: ja sam uwielbiam jego książki, takie "Opowieści o pilocie Pirxie" czytałem ponad 10 razy, ale ja jestem z pokolenia które samo pisało sobie kod żeby w coś sobie pograć w czasach ZX Spectrum)
Edytowany: 19 sierpnia 2020 10:45

Vox
115
Wysłane: 19 sierpnia 2020 10:32:24
Cytat:
O wszystkim decyduje przełożenie na gameplay i jego odbiór przez graczy, a nie to, czy książka była fajna.

tak się składa że jestem graczem a sci-fi to mój ulubiony gatunek. Tak, finansuję studia które robią gry w które sam chciałbym zagrać Whistle

Cytat:
panowie... ilu potencjalnych odbiorców gry czytało Lema albo chociaż kojarzy kto to jest ?

Więcej niż myslisz. Ja na przykład czytałem wszystkie książki Lema co do jednej.
Edytowany: 19 sierpnia 2020 10:34

Scarry
133
Wysłane: 19 sierpnia 2020 10:33:12
@Vox
ale to nie uzasadnia rzucania liczbą 2 mln, kiedy samo studio raczej celuje w 600k....

Vox
115
Wysłane: 19 sierpnia 2020 10:34:54
Cytat:
ale to nie uzasadnia rzucania liczbą 2 mln, kiedy samo studio raczej celuje w 600k....

Nikt nie wie ile kopii pojdzie - dobra gra moze byc 600k a może być 2 mln czy 5 mln. Creepy Jar celowało w 200k w prospekcie, a ile sprzedali? Nie wiem ale chyba cos kolo 1 mln. I codziennie idą nowe kopie
Edytowany: 19 sierpnia 2020 10:41

lelo-pakero
10
Wpisów: 697
Wysłane: 19 sierpnia 2020 10:42:03
anty_teresa napisał(a):
Jak Ci wyszło te 55 baniek?

Z grubsza tyle mogę zapłacić za firmę z gamedevu, która ma mocny zespół, ale której produktu nie widziałem i prawie nic o nim nie wiem. Co więcej mówimy o spółce, dla której będzie to pierwsza gra, a więc nie mogę zrobić projekcji przyszłych zysków na podstawie ich dotychczasowych osiągnięć. Nie ma karty gry na steamie, więc nie mogę ocenić jej potencjału na podstawie dynamiki budowania społeczności i wishlisty. Właściwie nic nie mogę przewidzieć czy policzyć, a jedynie marzyć. Zajrzałem do naszej dyskusji z grudnia i pisałem wtedy o właściwej wycenie spółki na poziomie 60 mln, a ty pisałeś wtedy, że wycena z jaką wchodzą czyli 80 mln zł z uwzględnieniem PM jest wymagająca. Dla mnie prawie nic się nie zmieniło od tamtego czasu w kwestii tej spółki. Nadal wiem o ich projekcie dokładnie tyle samo ile wiedziałem w grudniu. Spółka obiecywała, że ruszy z marketingiem na przełomie I/II kw, a teraz spodziewam się, że pokażą coś na przełomie III/IV, co dla mnie rodzi ryzyko, że będą mieli obsuwę z premierą na 2022 r., więc do premiery wcale nie musi być dużo bliżej niż wydawało się na etapie IPO.

krishic
20
Wpisów: 551
Wysłane: 19 sierpnia 2020 11:11:02
Spółka jest 8 mscy bliżej wydania gry, hossa gamedev hula w pełni, indeks wig.games sie podwoil, małe studia porosły po kilkaset %
Twierdzenie że nic się od 2019r nie zmieniło to sposób na przespanie hossy.

FilipBonn
FilipBonn PREMIUM
5
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 107
Wysłane: 19 sierpnia 2020 11:14:50
Vox napisał(a):
Cytat:

tak się składa że jestem graczem a sci-fi to mój ulubiony gatunek. Tak, finansuję studia które robią gry w które sam chciałbym zagrać Whistle

Cytat:

Więcej niż myslisz. Ja na przykład czytałem wszystkie książki Lema co do jednej.

Sporo osób które tu siedzą jest graczami, co nie oznacza że jesteśmy nieomylni w tym temacie. Każdy z nas ma inne gusta i inne oczekiwania, jeden oceni grę jako fenomen, drugi jako przeciętną.

Co do czytania Lema to znów to samo co wyżej. Jesteś fanem sci-fi i Lema ale to nie znaczy że wszyscy są. Ja i moi znajomi również przeczytali mnóstwo książek Lema ale weź poprawkę na to że Lem pisał w Polsce i w języku polskim i głównie u nas w kraju jest znany, poza granicami Polski może być jeszcze znany starszemu pokoleniu fanów sci-fi i... tyle. Młode pokolenie to już raczej inna bajka.

Jeśli gra będzie dobra to sprzeda się dobrze ale nazwisko Lem nie będzie decydującym czynnikiem.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
33
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 582
Wysłane: 19 sierpnia 2020 11:28:50
A dla mnie pierwsza gra to dopiero rozgrzewka. Może się nie udać, nie sprzedać, albo w ogóle nie ukazać, kończąc tym samym temat, i o tym ryzyku warto pamiętać.

Gdyby Marek miał plan zrobić jedną grę, to nie tyle że z takim story nie miałby czego szukać na giełdzie, ale nie miałoby żadnego sensu uruchamiać tak dużej machiny organizacyjnej, angażować tak wiele ludzi z różnych lokalizacji geograficznych, i poświęcać czas na cokolwiek poza produkcją i marketingiem.

Spółka już wielokrotnie dziękowała inwestorom za zaufanie, do czego chciałem się skromnie w imieniu własnym dołączyć. Trzymam kciuki za budowę fundamentów na lata.
Edytowany: 19 sierpnia 2020 11:49

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
190
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 550
Wysłane: 19 sierpnia 2020 12:38:00
lelo-pakero napisał(a):
anty_teresa napisał(a):
Jak Ci wyszło te 55 baniek?

Z grubsza tyle mogę zapłacić za firmę z gamedevu, która ma mocny zespół, ale której produktu nie widziałem i prawie nic o nim nie wiem. Co więcej mówimy o spółce, dla której będzie to pierwsza gra, a więc nie mogę zrobić projekcji przyszłych zysków na podstawie ich dotychczasowych osiągnięć. Nie ma karty gry na steamie, więc nie mogę ocenić jej potencjału na podstawie dynamiki budowania społeczności i wishlisty. Właściwie nic nie mogę przewidzieć czy policzyć, a jedynie marzyć. Zajrzałem do naszej dyskusji z grudnia i pisałem wtedy o właściwej wycenie spółki na poziomie 60 mln, a ty pisałeś wtedy, że wycena z jaką wchodzą czyli 80 mln zł z uwzględnieniem PM jest wymagająca. Dla mnie prawie nic się nie zmieniło od tamtego czasu w kwestii tej spółki. Nadal wiem o ich projekcie dokładnie tyle samo ile wiedziałem w grudniu. Spółka obiecywała, że ruszy z marketingiem na przełomie I/II kw, a teraz spodziewam się, że pokażą coś na przełomie III/IV, co dla mnie rodzi ryzyko, że będą mieli obsuwę z premierą na 2022 r., więc do premiery wcale nie musi być dużo bliżej niż wydawało się na etapie IPO.

Zerknąłem na wątek i szczerze mówiąc nie widzę takiego mojego wpisu. Z resztą od tamtego czasu pojawiła się jedna dodatkowa informacja, czyli oczekiwania co do sprzedaży, co zmienia wyliczenia. Jak dla mnie na chwilę obecną wyceną na poziomie 100 mln zł byłaby fair, odzwierciedlająca ryzyko projektu. Tylko to nie jest normalny rynek, bo ten jest rozgrzany i dyskontuje same pozytywne scenariusze w przypadku niemal każdej spółki z branży. W założeniach przyjąłem 500 k w pierwszym roku, i 250 k w drugim. Ale padały tez słowa o sprzedaży 800 k, co dawałoby znacznie większe wartości i takie sobie rynek jak widzimy próbuje zdyskontować w TKO. Ale TKO to już jest efekt rynku, a nie fundamentów.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
86
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 424
Wysłane: 19 sierpnia 2020 13:36:46
Wycena akcji to zawsze kwestia akceptacji ryzyka. Im wyższe prognozy tym ryzyko, że nie zostaną zrealizowane jest wyższe.

Rynek wycenia kompetencje a te są podobno wysokie czego dowodem mają być życiorysy.

Jeżeli ktoś wszedł na IPO to może spać spokojnie. Jeżeli nie to moim zdaniem bezpieczniej poczekać na pierwsze oznaki wiosny aby zminimalizować ryzyko inwestycji.

Niestety rynek obecnie uważa, że każda gra odniesie sukces. Moim zdaniem to ryzykowne założenie.

Scarry
133
Wysłane: 19 sierpnia 2020 13:47:15
jeśli utrzyma się wzrost jaki w tej chwili widać na notowaniach to notowania otworzą się w okolicach 220-240 zł za akcje.... fajnie dla osób z IPO ale reszta musi mieć świadomość że to będzie start notowań z market cap ok 420-450+ mln..... grubo.
Edytowany: 19 sierpnia 2020 13:53

Spin
11
Wpisów: 363
Wysłane: 19 sierpnia 2020 16:23:56
Nikt nie wspomniał ale na dzisiejszej prezentacji mówione było, że 12-13 września będzie podana kodowa nazwa projektu, nazwa książki i kolejny promo art. Część graczy, po prostu czeka na pierwsze materialy z gry przed wejściem w spółkę na dłużej.
Edytowany: 19 sierpnia 2020 16:32

Użytkownicy przeglądający ten wątek Bananowy Joe, finansowy_laik, Gość
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14