12 lutego na NewConnect zadebiutuje ECC Games

Omawiane walory: ,

W przyszłym tygodniu na małym parkiecie zadebiutuje ECC Games, studio pracujące nad grą DRIFT19, której debiut planowany jest na połowę bieżącego roku. To kolejna spółka, w której jednym z głównych akcjonariuszy jest giełdowy PlayWay.

ECC Games jeszcze w tym roku zamierza wydać grę DRIFT19. (Fot. mat. prasowe)

ECC Games to zespół deweloperów, grafików i projektantów, który pracuje nad grą DRIFT19, pierwszego realistycznego symulatora kierowcy driftowego – specjalisty od jazdy w kontrolowanym poślizgu. Największym akcjonariuszem spółki jest Inovo sp. z o.o. Venture I SKA (28,95 proc.). Na drugim miejscu jest giełdowy PlayWay z pakietem 27,15 proc. Z kolei czlonkowie zarządu: Piotr Wątrucki i Jakub Traczyk posiadają odpowiednio 15,47 i 4,99 proc. akcji ECC Games.

DRIFT19 ma pokazać wszystkie aspekty związane z dyscypliną sportu jaką jest drifting. Gracze będą kupować, a następnie modyfikować swoje samochody w wirtualnym garażu, aby przygotować je do startów w zawodach. W grze znajdą się wiernie odwzorowane licencjonowane tory driftowe, w tym legendarne japońskie trasy EBISU Circuit. Twórcy DRIFT19 jako pierwsi na świecie uzyskali licencję na wszystkie trasy należące do tego kompleksu. Deweloperzy z ECC GAMES przenieśli je do gry z wykorzystaniem techniki skanowania 3D. Studio ściśle współpracuje z Pawłem Groszem, profesjonalnym kierowcą driftowym z zespołu Drift Patriot, wicemistrzem serii Drift Open z 2017 roku.

Premiera gry planowana jest na połowę 2019 roku. Oprócz komputerów osobistych, tytuł trafi też na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.

DRIFT19 nie jest jedyną produkcją, nad którą pracuje ECC GAMES. Po sukcesie gry Car Mechanic Simulator 18 na systemy Android i iOS, która została pobrana ponad 12 milionów razy, firma pracuje nad kolejną mobilną odsłoną cyklu poświęconemu renowacji samochodów. 15 lutego 2019 roku, swoją premierę będzie mieć opracowany przez ECC GAMES Car Mechanic Simulator dla konsoli Nintendo Switch.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

ECC GAMES podjęło również współpracę z Ultimate Games, której wynikiem będzie mobilna wersja gry Ultimate Fishing Simulator. Studio chce rozwinąć i ulepszyć rozgrywkę oraz zastosować sprawdzone w Car Mechanic Simulator 18 metody monetyzacji. Prace nad grą są na bardzo zaawansowanym etapie, w najbliższym okresie planowane jest rozpoczęcie testów „Soft launch” w wybranych krajach w celu finalnej optymalizacji monetyzacji gry.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ECCGames, playway, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR