21 października rusza II edycja konferencji Biznes w Genach: Biotechnologia w dobie koronawirusa

Bezpłatna konferencja online "Biznes w Genach" współorganizowana przez agencję Strict Minds, Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, portale StockWatch.pl oraz Biotechnologia.pl, odbędzie się już 21 października 2020 r. To doskonała okazja, by lepiej zrozumieć rynek biotechnologiczny i wyzwania stojące przed spółkami z branży w dobie pandemii.

Wpływ biotechnologii na nasze życie jest nieoceniony, a z roku na rok realizowanych jest w tej dziedzinie coraz więcej innowacyjnych projektów. Biotechnologia kojarzy nam się z badaniami i odkryciami, których celem jest poprawa naszego zdrowia, życia i zwiększanie naszego komfortu. Nic więc dziwnego, że większość firm na rynku aktywnie reaguje na bieżącą sytuację epidemiczną.

– Koronawirus powiedział „sprawdzam” wszystkim gałęziom gospodarki, również tym związanym z nowoczesnymi technologiami. Wyzwania przed jakimi stanął sektor biotech są zdecydowanie największe w historii: powstrzymanie obecnej pandemii, zautomatyzowanie procesów obsługi klienta, czy znalezienie skutecznych mechanizmów zapobiegania podobnym wydarzeniom w przyszłości. COVID-19 uświadomił nam wszystkim, jak potrzebna jest biotechnologia i oferowane przez nią rozwiązania. Chcemy przybliżyć inwestorom obecną sytuację spółek biotechnologicznych i pokazać, jak zareagowały na zaistniałą sytuację epidemiczną – komentuje Tomasz Muchalski, prezes Strict Minds, organizator konferencji.

W tym roku tematem przewodnim konferencji będzie koronawirus i jego wpływ na sytuację na rynku biotechnologicznym. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele branży, świata nauki i biznesu, którzy postarają się odpowiedzieć na pytania: jak COVID-19 zmienił rynek biotechnologiczny oraz jak dalej będzie wyglądał jego rozwój. Wskażą również, co powinni wiedzieć wszyscy analitycy oraz inwestorzy, którzy pragną zajmować się tą branżą.

– Z roku na rok odnotowujemy na GPW coraz większe zainteresowanie branżą biotechnologiczną. Na rynku NewConnect biotechnologia jest drugą branżą pod względem wielkości obrotów, ustępując tylko sektorowi gier. Jako GPW staramy się przybliżać inwestorom i analitykom branżę biotech, szczególnie w kontekście analizowania i wyceny spółek. Organizowana przez nas konferencja „Biznes w Genach” jest jedną z tych inicjatyw poświęconych edukacji rynku w obszarze biotechnologii. Liczymy też na to, że w trakcie konferencji uczestnicy poszerzą swoją wiedzę nie tylko w zakresie inwestowania, ale również szeroko pojętej ochrony zdrowia – Dariusz Mejszutowicz, wicedyrektor Działu Rynku Pierwotnego GPW.

Do udziału w konferencji zostały zaproszone znane polskie spółki biotechnologiczne, takie jak NanoGroup, Ryvu Therapeutics, Genomtec czy Scope Fluids. Ich przedstawiciele postarają się znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania oraz przybliżyć swoją pracę w dobie pandemii.

– Pandemia choroby zakaźnej, starzenie się społeczeństwa, wyniszczające je choroby nowotworowe oraz sercowo-naczyniowe, niekorzystne zmiany klimatyczne, a zdaniem niektórych też widmo zapaści systemu ochrony zdrowia – to wszystko sprawia, że może się wydawać, że świat staje nad przepaścią, wobec czego ludzie z ogromną nadzieją zaczynają oczekiwać, że biotechnologia przyjdzie z pomocą. Szczepionki, leki, testy diagnostyczne, telemedycyna i rozwiązania z zakresu digital health, czy nagrodzona w tym roku Noblem rewolucyjna metoda edycji genomu jako przyszła podstawa zwalczania chorób u ludzi i roślin – biotechnologia codziennie daje nam narzędzia do walki z coraz groźniejszymi wrogami. To jasny sygnał, że intensywne, globalne inwestycje w sektor LifeScience i wysokie notowania spółek biotechnologicznych nie są, mówiąc żargonem giełdowym, żadną bańką spekulacyjną, ale częścią trwałego trendu na rynku, który tylko będzie zyskiwał na sile. I dlatego po raz kolejny o biotechnologii będę rozmawiał z tymi, którzy biznes mają w genach i na genach robią biznes – mówi Adam Zalewski, redaktor naczelny portalu Biotechnologia.pl.

>> Zapraszamy na drugą edycję konferencji „Biznes w genach”. Start: 21 października, godz. 13:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Wydarzenie jest skierowane do inwestorów indywidualnych, inwestorów instytucjonalnych, start-upów, akcjonariuszy spółek biotechnologicznych, prasy i telewizji oraz wszystkich entuzjastów branży.

– Analiza spółek z branży biotechnologicznej jest trudna, dlatego edukacja inwestorów w tym zakresie jest szczególnie ważna. Podczas konferencji opowiemy o tym, czy inwestor indywidualny ma szanse w starciu z profesjonalnymi analitykami i firmami zarządzającymi, a także na co powinien zwrócić uwagę rozważając inwestycję w spółkę z tej branży – komentuje Łukasz Konopko, prezes StockWatch.pl.

Organizatorzy:

Partnerzy:

Partnerzy Medialni:

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • 29 października zapraszamy na webinar „Kapitał na rozwój – #IPO”

  Webinar "Kapitał na rozwój - #IPO" poświęcony będzie tematyce rynku IPO na warszawskim parkiecie. Eksperci z rynku opowiedzą o obecnym klimacie inwestycyjnym w obszarze transakcji IPO, a także o perspektywach rozwoju tego rynku w najbliższej przyszłości. StockWatch.pl objął webinar patronatem medialnym.

 • Produkcja stali w Polsce spadła o 20,1 proc. r/r do 0,49 mln ton we wrześniu

  Produkcja stali w Polsce wyniosła 490 tys. ton we wrześniu 2020 roku, co oznacza spadek o 20,1 proc. r/r, wynika z szacunkowych wyliczeń stowarzyszenia World Steel Association. Narastająco w okresie styczeń-wrzesień produkcja stali wyniosła 5,74 mln ton, tj. o 17 proc. mniej niż rok wcześniej.

 • Tauron wyemituje obligacje o wartości 1 mld zł na transformację energetyczną grupy

  Tauron wyemituje na polskim rynku obligacje o wartości 1 mld zł na transformację energetyczną grupy. Jest to pierwsza w Polsce emisja obligacji zrównoważonego rozwoju. Środki pozyskane z tej operacji zostaną przeznaczone na przyspieszenie realizacji Zielonego Zwrotu Taurona, w ramach którego firma zakłada, że do 2030 roku będzie produkować ponad 65 proc. energii w oparciu o odnawialne źródła energii (OZE).

 • Morawiecki: Cały kraj zostaje objęty strefą czerwoną, wchodzą nowe obostrzenia

  Ze względu na wzrost liczy zakażeń i sytuację epidemiczną czerwona strefa obejmie cały kraj, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział też wprowadzenie dodatkowych obostrzeń, których efekty - jak zaznaczył - mogą przyjść po 10-14 dniach.

 • Wzrosty w cieniu nowego lockdownu, w grze banki, JSW i AmRest

  Zapowiedź drugiego lockdownu w Polsce nie przestraszyła inwestorów z GPW. Przynajmniej nie wszystkich. Mocno spadki odreagowują banki i JSW, a na szerokim rynku więcej spółek drożeje niż tanieje. Pomaga rosnący DAX i dobre odczyty indeksów PMI. Lockdownowym rykoszetem obrywa za to AmRest, LPP i CCC.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR