Alumetal spodziewa się ponad 50-proc. spadku r/r EBITDA i zysku netto w II kw.

Omawiane walory:

Alumetal spodziewa się ok. 50-proc. spadku wolumenu sprzedaży i przychodów grupy oraz jeszcze bardziej znaczącego spadku zysku EBITDA i zysku netto r/r w II kwartale 2020 r., podała spółka w oparciu o wstępne szacunki. Kurs akcji firmy spada dziś o ponad 5 proc.

Fot. Pexels

– W związku z utrzymującymi się przestojami w europejskim przemyśle motoryzacyjnym z powodu choroby COVID-19 oraz opóźnianiem restartu produkcji i/lub restartem produkcji na relatywnie niskim poziomie wśród klientów Grupy Alumetal, zarząd Alumetal z siedzibą w Kętach informuje, iż w oparciu o dokonane wstępne szacunki spodziewa się w II kwartale 2020 roku około 50 proc. spadku wolumenu sprzedaży i przychodów grupy oraz jeszcze bardziej znaczącego spadku zysku EBITDA i zysku netto w stosunku do II kwartału 2019 roku – czytamy w komunikacie.

Jednocześnie zarząd informuje, że powyższe szacunki zostały dokonane w oparciu o najlepszą wiedzę spółki na dzień sporządzenia niniejszego raportu oraz podkreśla, że z powodu mało przewidywalnej sytuacji rynkowej nie jest obecnie w stanie jednoznacznie stwierdzić, kiedy sytuacja w europejskim przemyśle motoryzacyjnym i wyniki finansowe Grupy Alumetal ulegną znaczącej poprawie.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1.383,81 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alumetal, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Przestój w branży motoryzacyjnej uderza w Alumetal

  ALUMETAL otrzymał od kilku klientów, w tym Volkswagen Group, komunikaty o czasowym wstrzymaniu działalności większości ich zakładów produkcyjnych w bieżącym lub kolejnych dwóch tygodniach.

 • Koronawirus pokrzyżował plany dywidendowe Alumetalu

  Zarząd ALUMETALu zarekomendował niewypłacanie dywidendy za rok 2019 r. W zamian jest propozycja utworzenia kapitału rezerwowego w wysokości 70 proc. znormalizowanego skonsolidowanego zysku netto za 2019 przeznaczonego na wypłatę dywidendy, w tym dywidendy zaliczkowej, w przyszłości.

 • 5 giełdowych branż zarażonych koronabessą

  Epidemia koronawirusa to obecnie temat numer jeden. Świat żyje doniesieniami o nowych ogniskach choroby, kolejnych zgonach, odwoływanych imprezach, kontrolach na granicach czy zamkniętych zakładach produkcyjnych. To wszystko elektryzuje także inwestorów, bo każde takie zdarzenie ma realny wpływ na gospodarkę i wyniki spółek.

 • Alumetal nie planuje zmian w polityce dywidendowej

  ALUMETAL nie planuje zmian w polityce dywidendowej, poinformowała prezes Agnieszka Drzyżdżyk.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR