Ambra proponuje 0,68 zł dywidendy na akcję z zysku za rok obrotowy 2017-2018

Omawiane walory:

Na 10 października Ambra zwołała walne zgromadzenie akcjonariuszy. Jeden z projektów dotyczy wypłaty 0,68 zł dywidendy z zysku za rok obrotowy 2017/2018.

Robert Ogór, prezes Ambry (Fot. spółka)


Zarząd Ambry zgodnie z wcześniejszą deklaracją chce wypłacić 0,68 zł dywidendy na akcję, co przy obecnym kursie akcji daje stopę na poziomie 5,9 proc. Proponowany dzień ustalenia praw do dywidendy to 24 października, a wypłaty – 7 listopada 2018 roku.

W sumie do akcjonariuszy ma trafić w formie dywidendy 17,14 mln zł z 24,11 mln zł wypracowanych w roku roku obrotowym 2017-2018. W ubiegłym roku producent i dystrybutor win na wypłatę przeznaczył 15,12 mln zł z 21,2 mln zł zarobionych w okresie 2016-2017. Na każdą akcję inwestorzy otrzymali po 0,60 zł, a stopa dywidendy wyniosła 5,3 proc. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Ambry

Kalendarium dywidend Ambry.

Warto podkreślić, że Ambra od wielu lat regularnie wpłaca dywidendę, a jej kwota z roku na rok jest wyższa. Na przestrzeni niemal dekady dekady stawka na akcję podskoczyła z 0,10 zł do 0,60 zł i aż sześć razy stopa wynosiła 5 proc. lub więcej.

W piątek kurs akcji Ambry spadł o 0,87 proc. do 11,40 zł. Od początku roku notowania producenta i dystrybutora win straciły blisko 20 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT AMBRA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 4 giełdowe misie, które walczą o miano najlepszej spółki 2019 r.

  U progu wieszczonego ze wszystkich stron spowolnienia gospodarczego o zyski i wysokie stopy zwrotu nie jest łatwo. StockWatch.pl spośród kilkudziesięciu małych i średnich firm poddanych analizie po wynikach za pierwsze półrocze wybrał garstkę, która będzie bić się o tytuł najlepszej inwestycji 2019 r.

 • Miliard w dywidendach

  Jeszcze w tym roku do podziału między akcjonariuszy może trafić ponad 1,1 mld zł. StockWatch.pl znalazł garść spółek, które przez rynkową bessę przechodzą suchą stopą, a do tego płacą ponadprzeciętną dywidendę. 

 • Ambra proponuje 0,70 zł dywidendy na akcję za rok obrotowy 2018-2019

  Producent i dystrybutor win rekomenduje wypłatę dywidendy za rok obrotowy 2018/19 w wysokości 0,70 zł na jedną akcję. Proponowana stawka jest o 2 grosze wyższa od ubiegłorocznej. 

 • WIG20 jednym z liderów wzrostów Europie, szampańskie nastroje na Ursusie i Ambrze

  Kolejny raz nadzieje na porozumienie handlowe między USA a Chinami wspiera nastroje na globalnych rynkach akcji. Korzysta na tym również giełda w Warszawie, gdzie wzrosty wprawdzie napędzają blue chipy, ale prawdziwie gorąco jest na mniejszych spółkach. Zwłaszcza na Ursusie, Brasterze, Ambrze i Astarcie.

 • Rzeź na giełdach, WIG20 próbuje odrabiać straty

  Fala gwałtownej wyprzedaży przetoczyła się przez globalne rynki akcji. Indeks WIG20, który spadł na otwarciu, próbuje się jej oprzeć. Atak popytu może jednak okazać się falstartem.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR