Ambra proponuje 0,68 zł dywidendy na akcję z zysku za rok obrotowy 2017-2018

Omawiane walory:

Na 10 października Ambra zwołała walne zgromadzenie akcjonariuszy. Jeden z projektów dotyczy wypłaty 0,68 zł dywidendy z zysku za rok obrotowy 2017/2018.

Robert Ogór, prezes Ambry (Fot. spółka)


Zarząd Ambry zgodnie z wcześniejszą deklaracją chce wypłacić 0,68 zł dywidendy na akcję, co przy obecnym kursie akcji daje stopę na poziomie 5,9 proc. Proponowany dzień ustalenia praw do dywidendy to 24 października, a wypłaty – 7 listopada 2018 roku.

W sumie do akcjonariuszy ma trafić w formie dywidendy 17,14 mln zł z 24,11 mln zł wypracowanych w roku roku obrotowym 2017-2018. W ubiegłym roku producent i dystrybutor win na wypłatę przeznaczył 15,12 mln zł z 21,2 mln zł zarobionych w okresie 2016-2017. Na każdą akcję inwestorzy otrzymali po 0,60 zł, a stopa dywidendy wyniosła 5,3 proc. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Ambry

Kalendarium dywidend Ambry.

Warto podkreślić, że Ambra od wielu lat regularnie wpłaca dywidendę, a jej kwota z roku na rok jest wyższa. Na przestrzeni niemal dekady dekady stawka na akcję podskoczyła z 0,10 zł do 0,60 zł i aż sześć razy stopa wynosiła 5 proc. lub więcej.

W piątek kurs akcji Ambry spadł o 0,87 proc. do 11,40 zł. Od początku roku notowania producenta i dystrybutora win straciły blisko 20 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT AMBRA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • 4 giełdowe misie, które walczą o miano najlepszej spółki 2019 r.

  U progu wieszczonego ze wszystkich stron spowolnienia gospodarczego o zyski i wysokie stopy zwrotu nie jest łatwo. StockWatch.pl spośród kilkudziesięciu małych i średnich firm poddanych analizie po wynikach za pierwsze półrocze wybrał garstkę, która będzie bić się o tytuł najlepszej inwestycji 2019 r.

 • Miliard w dywidendach

  Jeszcze w tym roku do podziału między akcjonariuszy może trafić ponad 1,1 mld zł. StockWatch.pl znalazł garść spółek, które przez rynkową bessę przechodzą suchą stopą, a do tego płacą ponadprzeciętną dywidendę. 

 • Ambra proponuje 0,70 zł dywidendy na akcję za rok obrotowy 2018-2019

  Producent i dystrybutor win rekomenduje wypłatę dywidendy za rok obrotowy 2018/19 w wysokości 0,70 zł na jedną akcję. Proponowana stawka jest o 2 grosze wyższa od ubiegłorocznej. 

 • WIG20 jednym z liderów wzrostów Europie, szampańskie nastroje na Ursusie i Ambrze

  Kolejny raz nadzieje na porozumienie handlowe między USA a Chinami wspiera nastroje na globalnych rynkach akcji. Korzysta na tym również giełda w Warszawie, gdzie wzrosty wprawdzie napędzają blue chipy, ale prawdziwie gorąco jest na mniejszych spółkach. Zwłaszcza na Ursusie, Brasterze, Ambrze i Astarcie.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR