StockWatch.pl

Asbis planuje buy-back akcji za maksymalnie 300 tys. USD

Omawiane walory:

Akcjonariusze Asbisu zdecydują na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu zwołanym na 15 lipca o zatwierdzeniu programu skupu akcji własnych oraz o upoważnieniu rady dyrektorów do przeprowadzenia buy-backu za max 300 tys. USD.

(Fot. Asbis/fb)

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy ustaliło warunki programu skupu akcji własnych. Maksymalna kwota pieniężna możliwa do wykorzystania do realizacji programu to 300 tys. USD. Maksymalna liczba akcji, które mogą zostać nabyte w ramach programu wynosi 500 tys. akcji. Program skupu akcji własnych potrwa 12 miesięcy od podjęcia uchwały, a akcje nabyte w ramach programu będą mogły pozostać w posiadaniu spółki przez maksimum dwa lata od ich nabycia.Cena transakcyjna nabycia akcji w ramach programu zamyka się w przedziale 1,5- 3 zł za akcję. Akcje własne spółka będzie mogła nabyć tylko poprzez transakcje zwykłe sesyjne na GPW w Warszawie.

Asbis odnotował 12,04 mln USD skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2018 r. wobec 6,96 mln USD zysku rok wcześniej.

Asbis Enterprises Plc jest jednym z czołowych dystrybutorów produktów branży informatycznej na rynkach wschodzących Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT asbis, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR