BAH: BAP nie będzie kontynuował działalności importerskiej aut JLR w Polsce od 1 grudnia

Omawiane walory:

British Automotive Polska, spółka zależna British Automotive Holding, pomimo niezawarcia porozumienia w sprawie rozwiązania umowy importerskiej, z uwagi m.in. na zakończenie przez Jaguar Land Rover dostaw samochodów, od 1 grudnia 2020 roku nie będzie kontynuował działalności importerskiej samochodów Jaguar i Land Rover na terenie Polski.

Fot. Pexels

Wobec niezawarcia porozumienia mającego na celu rozwiązanie z dniem 30 listopada 2020 r. umowy importerskiej BAP i JLR negocjacje w przedmiotowej sprawie nie zostały zakończone i trwają dalej.

23 września br. BAP otrzymał pismo od Jaguar Land Rover Deutschland, centrali koncernu JLR w regionie europejskim, zgodnie z którym JLR potwierdził, że umowa importerska podlega terminowi wypowiedzenia z dniem 31 marca 2021 r., jednocześnie wyraził zainteresowanie osiągnięciem porozumienia, na podstawie którego umowa importerska uległaby rozwiązaniu 30 listopada 2020 r.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar i Land Rover. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BAHOLDING)

 • Andrzej Nizio został powołany na prezesa BAH w miejsce Mariusza Książka

  Prezes British Automotive Holding Mariusz Wojciech Książek złożył rezygnację z zasiadania w zarządzie oraz pełnienia funkcji prezesa ze skutkiem na 31 grudnia 2020 r. Jednocześnie akcjonariusz BAH Książek Holding, korzystając z uprawnienia osobistego do powoływania członków zarządu spółki i powierzania pełnienia powoływanym osobom funkcji prezesa lub wiceprezesów zarządu, powołała Andrzeja Nizio w skład zarządu spółki oraz powierzyła mu pełnienie funkcji prezesa spółki.

 • Szczepionka przeciwko giełdowym spadkom, w grze Polnord i KGHM

  Giełda w Warszawie kontynuuje wzrosty. Zatwierdzenie przez Wielką Brytanię szczepionki na Covid-19 i perspektywa uchwalenia pakietu pomocowego w USA podziałała na wyobraźnię inwestorów. W centrum uwagi znalazł się KGHM, który rośnie w ślad za drożejącą miedzią, a także spółki Polnord, Cormay i TIM.

 • Giełdy dyskontują odmrażanie gospodarek, w grze Sanok i Work Service

  Dobre nastroje na europejskich parkietach, wspierane już nie tylko doniesieniami nt. szczepionek, ale też nadziejami na powolne znoszenie restrykcji w grudniu, pchają w górę warszawskie indeksy. W centrum uwagi znalazły się spółki Sanok, Work Service i Agora.

 • BAH szuka inwestorów

  British Automotive Holding postanowił zbadać możliwości pozyskania inwestorów dla swoich spółek zależnych prowadzących działalność na rynku motoryzacyjnym oraz częściowej lub całkowitej dezinwestycji wybranych obszarów biznesu, podała spółka. Badanie ma związek z planowanym zakończeniem współpracy Grupy BAH z koncernem Jaguar Land Rover w charakterze generalnego importera i koniecznością dostosowania planu reorganizacji Grupy do aktualnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym.

 • sWIG80 na 1,5-rocznym szczycie, tąpnięcie na KGHM

  Indeks sWIG80 opiera się spadkom dominującym dziś na GPW i na większości europejskich indeksów, wyznaczając nowe 1,5-roczne szczyty. Równie udanego dnia nie mają natomiast akcjonariusze KGHM-u, którego notowania tąpnęły w ślad za spadkiem cen miedzi.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR