BAH zawiesił obrót akcjami do czasu potwierdzenia przedłużenia umowy z Jaguar Land Rover Deutschland

Omawiane walory:

British Automotive Holding ma dziś otrzymać pisemne potwierdzenie ustnej deklaracji Jaguar Land Rover Deutschland o przedłużeniu terminu obowiązywania umowy importerskiej do 31 marca 2021. W związku z tym spółka złożyła do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wniosek o zawieszenie obrotu swoimi akcjami do momentu uzyskania potwierdzenia na piśmie.

bah, jlr, umowa, akcje, import

Fot. Pexels

– Przedstawiciele emitenta odbyli telekonferencję z przedstawicielami Jaguar Land Rover Deutschland GMBH (JLR) – spółką będącą centralą koncernu Jaguar Land Rover w regionie europejskim. W trakcie telekonferencji, przedstawiciele JLR poinformowali emitenta, iż JLR jednostronnie podjął decyzję o bezwarunkowym, tj. bez określenia minimalnej liczby sprzedanych samochodów, przedłużeniu terminu obowiązywania umowy importerskiej z dnia 31 maja 2016 r. do dnia 31 marca 2021 r. – czytamy w komunikacie.

Emitent wskazuje, iż powyższa informacja jest jedynie informacją ustną, nie znajdującą odzwierciedlenia w żadnym pisemnym zobowiązaniu JLR, a ponadto jest sprzeczna z ostatnim stanowiskiem pisemnym wysłanym w dniu 13 stycznia 2020 r. przez JLR do emitenta.

– Jednocześnie przedstawiciele JLR wskazali, iż w najbliższy poniedziałek, tj. w dniu 20 stycznia 2020 r., JLR przedstawi emitentowi pisemne potwierdzenie podjętej decyzji o przedłużeniu terminu obowiązywania umowy importerskiej do dnia 31 marca 2021 r. – czytamy dalej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wcześniej BAH otrzymał od Jaguar Land Rover informację potwierdzającą termin zakończenia współpracy w ramach umowy importerskiej w dniu 31 lipca 2020 r.

Mając na uwadze powyższe, ze względu na pozostające ze sobą w sprzeczności informacje, jak również chcąc przeciwdziałać i uniknąć jakiegokolwiek zarzutu manipulacji na rynku akcji, BAH wniósł o zawieszenie obrotu akcjami od dnia 20 stycznia 2020 r. do momentu uzyskania potwierdzenia na piśmie przedłużenia terminu obowiązywania umowy importerskiej lub uzyskania jakiejkolwiek innej informacji na piśmie przedstawiającej stanowisko JLR w zakresie terminu obowiązywania umowy importerskiej oraz przekazania przez BAH stosownego raportu bieżącego w tym zakresie.

British Automotive Holding to generalny importer, wyłączny przedstawiciel na Polskę oraz diler samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. W ciągu ponad 15 lat działalności na rynku motoryzacyjnym spółka sprzedała na polskim rynku ponad 14 tys. samochodów. Spółka od 2008 r. jest notowana na rynku głównym GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BAHOLDING, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR